Зображення користувача Олег Ціома.
Олег Ціома
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

«Tesla середнього класу буде справжнім проривом в історії людства»

Світ:

Власник першого електромобіля Tesla у Львові розповів про перспективи електрокарів в Україні.

Автомобільна індустрія зараз переживає таку ж революцію, як це понад десяток років тому відбувалося у сфері електронних ґаджетів. Так вважає власник електромобіля Tesla, львів'янин Назар Шимоне-Давида. Мало хто знає, що перший штраф за перевищення швидкості був виписаний саме електромобілю. А в кінці ХІХ століття електромобілі могли розганятися до 130 км/год та їхати на одному заряді акумулятора понад 150 км. Навіть перший Porsche був електрокаром.

Згодом винайшли двигун внутрішнього згорання й історія розвитку автомобілів розвернулася в інший бік. Саме тому електромобіль у нас асоціюється як щось не надто практичне, повільно їде і швидко розряджається.

Сучасний електромобіль Tesla Model S здатен їхати зі швидкістю понад 200 км/год. До 100 км/год він розганяється за 5,4с. А «заряджена» версія з двома двигунами – за 3с.

Львів'яни Назар Шимоне-Давида та Олена Артеменко, які проїхали зі Львова до Києва на одному заряді батареї вважають, що у найближчі кілька років Теsla прийде на український ринок і стане доступнішою, адже буде коштувати $35 тис., тобто втричі дешевше, ніж зараз.

Вже цього року в Україні буде кілька десятків «електрозаправок» для таких автомобілів. А у Львові місцеві ресторани уже почали встановлювати безкоштовні швидкісні зарядки.

Про перспективи електромобіля Tesla в Україні та у Львові власники першої Tesla розповіли ZAXID.NET.

– Я досить довгий час жив за кордоном і в певний момент вирішив, що хочеться щось цікаве зробити в Україні. Причому не тільки для себе, а й для інших, долучитися до чогось великого. Ознайомившись з автомобілем Tesla, ми зрозуміли, що «велике» набагато ближче, ніж ми думали. Усі вважали що електромобілі – це технологія майбутнього і вона недосяжна для нас.

Тепер ми побачили, що вони стають доступними на наших очах. Це щось подібне, як революція з мобільними телефонами, тільки масштабніше й корисніше для людей – ми будемо дихати чистішим повітрям.

Чим Tesla принципово відрізняється від інших електромобілів?

– Вона за всіма параметрами краща, ніж аналоги інших виробників автомобілів. По-перше – це найбезпечніший автомобіль. Серед всіх автомобілів, які мають 5 зірок у всіх краш-тестах, Tesla набрала найбільшу кількість балів.

Вона зовсім не спалює пального і в ній немає жодної краплі мастила. Тобто, це повна незалежність від нафти. Є критики, які кажуть, що електростанції спалюють вугілля. Але коли вугілля спалюється на електростанціях, то це набагато ефективніше, ніж паливо у двигунах внутрішнього згорання. Крім того, у нас є відновлювальні джерела енергії.

Також кардинально відрізняється за динамікою. В автомобілі Tesla прискорення відбувається моментально за рахунок того, що всі кінські сили доступні відразу. Tesla під’єднана до інтернету.

Які перспективи у цього автомобіля?

– Tesla відкрила зараз усі свої патенти. Але інші автомобільні гіганти просто не зможуть наздогнати здобутки розробників Teslи. Автомобільна індустрія принципово відрізняється від індустрії мобільних телефонів тим, що процес від малюнка до виготовлення нової серійної моделі автомобіля становить не менше п’яти років.

Якщо говорити про нову технологію, то Tesla на 10 років випереджає усі автомобільні гіганти. Вони не зможуть у найближчі 10 років стати конкурентом Teslи, бо у них нема доступу до дешевих батарей.

Tesla зараз будує завод в американському штаті Невада, що виготовлятиме батареї. До 2020 року компанія буде випускати більше автомобільних батарей, ніж усі виробники світу разом узяті. Тільки за рахунок цього вона зможе випускати дешевшу модель за $35 тис. Інші автовиробники просто купуватимуть батареї. Mercedes, Toyota і Smart уже це роблять. Всередині окремих моделей цих марок є Tesla.

Наскільки Tesla є поширеною та доступною в Україні?

– Ми усвідомлюємо те, що це дуже дорогий автомобіль і не всі собі можуть його дозволити. Однак через три роки компанія змушена буде виконати свою обіцянку – випустити автомобіль середнього класу, інакше вона збанкрутує. Це буде дійсно прорив в історії людства.

Tesla доступна в Європі. Автомобіль навіть зараз можна купити там і привезти в Україну. Були б тільки гроші. А вже через два роки в Україні будуть швидкісні зарядки від Tesla – «Supercharger», які заряджають автомобіль за півгодини.

Чи є попит на електроавтомобілі в Україні та світі?

 – Так, дуже великий. Щоб купити автомобіль Tesla, потрібно записатися на п’ять місяців наперед. Зараз автомобілів марки Tesla «Model S» вони випустили близько 50 тис. Це ті, що вже продані. На наступну модель  – «Model Х» (кросовер) уже є 21 тисяча попередніх замовлень. Люди ще її не бачили, бо серійне виробництво ще не налаштоване, а вже замовляють. В Україні вже є близько 10 замовлень.

Чи є в Україні проблеми із зарядними станціями для електроавтомобілів?

– Проблем нема взагалі, бо можна зарядити автомобіль від будь-якої розетки. Але людина, яка має такий дорогий автомобіль, звикає до зручностей. Тому ми зараз активно працюємо над тим, щоб зробити підзарядку максимально зручною. Вже є зарядки у Києві, по дорозі з Києва. Є також у Львові. Крім того, найближчим часом планується встановити ще декілька зарядок у нашому місті. Зараз планується великий проект, тому через місяць-півтора будуть встановлені зарядні станції по всій Україні – 33 зарядки.

Розкажіть про те, як виникла ідея встановити рекорд із поїздкою до Києва?

– Ми хотіли привернути увагу до електромобілів – проїхати більше, ніж було заявлено заводом-виробником. Максимальна дальність їзди на одному заряді батареї – 500 км. Ми проїхали 560. Це на понад 10% більше. Зі швидкістю 70 км/год їхати незручно, коли навіть «Таврії» обганяють. Але ми зробили такий експеримент з науковою метою.

Яка реакція інших водіїв, коли вони бачать Tesla на дорозі? Впізнають, дивуються?

– Багато людей уже знають, що таке Tesla. Насправді це дуже дивно, але хоч і це дуже дорогий автомобіль, і він має сприйматися як дорогий автомобіль. Але люди реагують на нього по-іншому, ніж, якби ми їхали в дорогому Mercedes чи BMW. Цими автомобілями вже нікого не здивуєш. А Tesla викликає в людей природну цікавість і тільки позитивні емоції. Мені було б соромно їхати в останній моделі BMW, коли в країні така ситуація, а у Tesla не соромно.

В Україні людям, які використовують технології «зеленої енергетики» частину витрат на обладнання компенсовує держава. Чи працює це із автомобілем Tesla?

– Ми активно лобіюємо законопроект про відміну ПДВ і, можливо, мита на електромобілі. Це дозволить суттєво знизити їх вартість. Орієнтовно на 20-30%. Якщо це станеться, то ми станемо навіть кращі, ніж деякі країни Європи. Якщо купувати автомобіль Tesla в Австрії, то потрібно заплатити ще й ПДВ. Ціна, вказана на сайті – це без податку на додану вартість, який в Україні становить 20%.

Ми сподіваємося, що нова Верховна Рада прийме цей законопроект.

Чим займається TeslaClub у Львові?

– Ми розпочали діяльність у Львові через те, що ми львів’яни, але працюємо на всю Україну. Займаємося розвитком інфраструктури для електроавтомобілів. У нас є партнерська програма з ресторанами. Заклади самі купують і встановлюють зарядні пристрої і, як додаткову послугу, безкоштовно надають зарядку автомобілів. Це нагадує принцип роботи безкоштовного WI FI у закладах громадського харчування.

Через тиждень у центрі Львова неподалік музею «Арсенал» з’явиться дві зарядки для електромобілів, які встановить мережа ресторанів «!Фест».

Які недоліки є у Tesla, що можна було б доопрацювати? Чи це ідеальний автомобіль?

– Ідеальних автомобілів немає. Але приємний момент, якщо є якісь недоопрацювання, то у наступних моделях усе це виправляють. У нових моделях вже є зручніші крісла, задні шторки, дзеркала, що складаються, зручніший зарядний пристрій. Крім того, раз на кілька тижнів приходять оновлення комп’ютерної системи автомобіля. Змінюється меню, з’являються додаткові опції. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача збфіщвцаушдтгрои.
0
Ще не підтримано


Автоконцерн Tesla Motors планує побудувати в Україні кілька своїх фірмових заправних станцій Supercharger для електромобілів.
На сайті компанії опублікована карта мережі заправних станцій, на якій видно, що в 2016 році Tesla Motors планує обладнати дві заправки в Україні: у Київській та Львівській областях. Проте наголошується, що точне розташування і дата запуску заправних станцій ще можуть змінитися.

Посилання на оригінал: http://neprote.com/tesla-motors-pobuduje-v-ukrajini-elektrozapravky/

Коментарі

Зображення користувача Творимир Здобудьволя.
0
Ще не підтримано

При цій владі сподіватись на відміну ПДВ на електромобілі марна справа. А за новину, про можливий продаж в Україні автомобілів Tesla середнього класу в найближчі кілька років, дякую.

Немає релігії понад істину

Зображення користувача збфіщвцаушдтгрои.
0
Ще не підтримано


Автоконцерн Tesla Motors планує побудувати в Україні кілька своїх фірмових заправних станцій Supercharger для електромобілів.
На сайті компанії опублікована карта мережі заправних станцій, на якій видно, що в 2016 році Tesla Motors планує обладнати дві заправки в Україні: у Київській та Львівській областях. Проте наголошується, що точне розташування і дата запуску заправних станцій ще можуть змінитися.

Посилання на оригінал: http://neprote.com/tesla-motors-pobuduje-v-ukrajini-elektrozapravky/

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Я не можу зрозуміти, чому ЕЛЕКТРОМОБІЛІ такі дорогі. Що в них більша металоємність чи трудозатрати на їх виготовлення? Для українців і автомобілі ціною в 10000 доларів дорогі.

Зображення користувача Творимир Здобудьволя.
0
Ще не підтримано

Анатолій Висота каже:
Я не можу зрозуміти, чому ЕЛЕКТРОМОБІЛІ такі дорогі. Що в них більша металоємність чи трудозатрати на їх виготовлення? Для українців і автомобілі ціною в 10000 доларів дорогі.

За 10 тис дол не може бути сучасного, безпечного автомобіля та ще й з ПДВ і тими всіма податками, що в Україні є.
Тепер же Тесла така дорога, бо це авто екстра класу. Крім того окупність вкладених коштів при таких серійних випусках є невелика, то ж і собівартість відповідно більша.

Немає релігії понад істину

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Перепрошую, пане Анатолію у вас зір невже настільки поганий, що ви не бачите скільки у нас в Україні автомобілів ціною за 30 тис. дол.? О_о
Та в нас в Чернівцях вже майже кожна 3 машина це Джип, а Джипи коштують дай боже наче.. хоча як мені казали, то якось так вийшло що по цінам джипи були куди вигідніше через що їх і почали купувати, ну але все одно вартість тих джипів не менша 10 тис. дол. Я якось сам дивився на джипа Порше, та інші, ну і ціни там дай боже=( А ви кажете що для українців це дорого??! О_о
Гм.. то може і справді тоді так виходить, що у нас в Україні чужинцям тобто НЕ українцям живеться куди в рази краще чим аніж нам самим українцям.. О_О позаяк я переважно чую мову тих шоферів джипів НЕ українську, а іноземну переважно москальську і десь колись молдавську, а укранську взагалі рідко коли чую.. Гмм.. отакої ось виходить так що у вас справді зір хороший, а у мене тоді мислення тугодумне, раз щойно до самого дійшло чого для українців авто за 10 тис. дол. є дорого..=(

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Так, в них дуже висока потреба в дуже дорогому (бо виготовляється лише в Китаї) металі - Літії. Він використовується для виготовлення аккумуляторів. Наразі, такі аккумулятори є найкращим за співвідношенням ємність/маса. Ну, а створення дешевих постіндастрійних графенових аккумуляторів фінансується лише Лукашенківською Білоруссю. За що, її так і ненавидять діти диявола в усьому світі.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

В Україні випускаються авто ДАЕЙВО, здається ціною меншою від 10 т. доларів.. Невже вони не сучасні й не безпечні для їзди?

Зображення користувача Володимир Щербина.
0
Ще не підтримано

Сьогодні бачив Tesla на вулицях Києва.

Творю, отже існую.