Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
2571

Зелена неділя, Трійця, П’ятидесятниця

Категорія:

Світ:

На 50-й день після Паски православні і греко-католики святкують П’ятидесятницю, по-народному – Трійцю. Що це за свято і чому воно має три зовсім різні назви? Річ у тім, що воно, як і більшість інших свят, має три пласти: народний (арійський), аріохрестиянський (аріянський) та іудохристиянський.

140608-zelenanedilya.jpg

Зелена неділя, Трійця - залишки аріянства
Зелена неділя, Трійця - залишки аріянства

Найдавніший пласт пов’язаний з тим, що у давнину, ще в доарійську (дотрипільську) епоху, було 8 головних свят. Час святкування визначався астрономічно.

Найдавнішими були зимове сонцестояння 21–22 грудня (Никола – «кінець кола») і літнє сонцестояння 21–22 червня (Купало – вогненне, палаюче). Пізніше почали святкувати весняне рівнодення 21–22 березня (Новий рік, Паска) і осіннє рівнодення 21-22 вересня. Ці чотири головні свята ділили річне коло на 4 рівні частини (чверті, квартали).

Наступні 4 свята ділили квартали навпіл і святкувалися через півтора місяця після чотирьох головних свят. До таких свят і належить Зелена неділя, яка первинно святкувалася в другу неділю травня, тобто через півтора місяці після Паски. Це час, коли трава найзеленіша, найсоковитіша, найприємніша. У 2014 році Зелена неділя припадає на 11 травня.

Головний сенс Зеленої неділі (Клечальної неділі) і Зелених свят в цілому (три дні до і три дні після неділі) – вшанування життя і магічна дія для кращого росту трав, дерев, усієї зелені і всього живого. Напередодні Зеленої неділі домівку прикрашають зеленими гілками дерев, а також устелюють долівку м'ятою, лепехою та іншими ароматичними травами. На початку головною магічною рослиною цього свята був ялівець, по-давньому *klekъ (клєк), тому ритуальне прикрашання зеленню називається клечанням. «Очевидно‚ клечання спочатку було ялівцеве‚ а потім до його складу включено й інші «магічні» рослини, переважно з сильним запахом — лепеха‚ полин‚ чебрець і т. д.» (Надія Сологуб. Клечальна неділя).

Після приходу в Україну аріохрестиянства у 1 столітті, Зелені свята отримали додатковий, метафізичний компонент. Творцем життя є Бог-Творець (Батько, Отець). Його втіленою частинкою є людина – Син. Взаємодія між ними підтримується Святим Духом – потоком чистої, істинної, життєтворящої інформації та енергії. Разом вони складають Святу Трійцю. Тому Зелена неділя отримала аріянську назву Трійця. Зауважимо, що аріянство здійснювало окультурення етнічних вірувань, тому його нерідко розглядали як «шляхетне язичництво».

Через тисячу років в Україну проникло іудохристиянство: у 1039 році Ярослав Мудрий привів до Києва візантійського митрополита Феопемпта. Іудохристиянство стояло на позиціях тотального заперечення народних традицій, для цього всі народні свята підлаштовувало під іудохристиянські догми. Зокрема, Зелену неділю вони назвали П’ятидесятницею на честь начебто сходження Святого духа на апостолів у Єрусалимі.

Сама подія єрусалимської «П’ятидесятниці» є нахабною вигадкою, яка цілком суперечить Євангелію. Згідно з ним, ініціацію-освячення Святим духом апостоли отримали на горі в Галілеї у понеділок 26 березня 31 року. Ось як це описує Добра Новина: «Як звечоріло, і двері були зачинені там, де були учні, прийшов Ісус, став посеред них. Вони, схвильовані, гадали, що привида бачать. Та Він сказав їм: Та це ж я! Доторкніться до Мене та збагніть, що привид тіла й кісток не має, як бачите, що Я маю. І зраділи учні, побачивши Господа. А як вони з радощів іще не йняли йому віри й дивувались, Він сказав: Чи не маєте тут чого їсти? Вони подали Йому стільникового меду. Він узяв і їв перед ними. Потім, знявши руки, благословив їх і сказав: Мир вам! Як Мене послав Батько, так Я посилаю вас. Сказавши це, дихнув на них і каже їм: Прийміть Духа Святого. Кому відпустите гріхи – відпустяться їм. І ще промовив до них: Дана Мені всяка влада на небесах і на землі. Ідіть, отже, по всьому світу і проповідуйте Добру Новину всьому сотворінню і зробіть учнями усі народи, оновлюючи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх берегти все, що Я вам доручив. Ось Я з вами по всі дні аж до кінця віку».  

Натомість, згідно з іудохристиянською версією, апостоли пішли не в Галілею, виконуючи наказ Ісуса Хреста, а залишилися в Єрусалимі, де через 50 днів на них зійшов Святий дух. Ця подія, як і всі наступні,  відбувається в «паралельній реальності», тобто в уяві творців іудохристиянства – відгалуження від іудаїзму, фактично – іудейської секти.      

Чому в 2014 році іудохристиянська Трійця-П’ятидесятниця святкується аж 8 червня? Тому що це святкування відбувається на 50-й день після іудохристиянської Паски, а Паска святкується після іудейського Пейсаха. Це призводить до повного руйнування арійського календаря, адже свята втрачають свій сенс.  Наприклад, Вербна неділя (свято первоцвітів) у 2014 році святкувалася 13 квітня, коли верба уже давно відцвіла.

Відновлення природного ладу в Україні і світі треба починати з відновлення істинного світогляду і відновлення річного календарно кола. Читайте про це у статті: Підстави оновлення Арійського календаря.

 

Коментарі

Зображення користувача Анатолій Висота.

Дякую. Хай буде: Відновлення природного ладу в Україні і світі треба починати з відновлення істинного світогляду і відновлення річного календарно кола.

Зображення користувача Андрій Пасічник.

В молитві "Царю Небесний Утішителю" ми звертаємося до Святого Духа. Ми звертаємося до Особистості, Особи, - а не до речі, явища чи еґреґору.
Енерго-Інформаційний потік Благодаті - це те що Святий Дух випромінює, а не сам Святий Дух.

Зображення користувача Миро Продум.

Святий Дух має два значення:

1) Егрегор Святості (Велес): астральна сутність, що формується думками і емоціями святих людей,

2) Інформаційно-енергетичний потік, що йде від Творця Всесвіту в душу людини через божественну сутність цієї людини, яка цим потоком наповнює егрегор Святості.

Можна сказати, що ми позначаємо одним словом і ріку, і її джерело.

У кожній конкретній ситуації важко точно визначити, з чим людина взаємодіє: з егрегором, чи своєю божественною сутністю, чи обома одночасно. Тому вживається загальний термін Святий Дух.

У "Живому Слові" Святий Дух позначається терміном "Вишній Батько" (Цифрона 0). Брахмани вважали Велеса своїм небесним Батьком, всіх інших - його внуками.

У молитві "Отче наш" ми одночасно звертаємося і до Святого Духа Велеса, і до його першоджерела - Творця Всесвіту, частинка якого живе в душі кожної людини. Це тому, що на практиці нам важко розрізнити, з ким маємо справу: з рікою чи її джерелом.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!