Категорія:

За кого голосувати на президентських виборах: найпростіший алгоритм

Це залежить від того, який процес підтримуєте – стабілізацію існуючої системи чи творення нової. Майдан-2014 висунув революційну ідею «переформатування» держави і відділення влади від бізнесу. Тому вибір президента зводиться до вибору між ідеалами Майдану та його противниками. Відповідно, всіх кандидатів можна розділити на дві групи...

Нові та старі

Нові – це ті, які були висунуті Майданом як альтернатива існуючій політичній системі. Старі – це ті, які є елементами старої системи: депутати ВР, міністри, прокурори, олігархи, провладні партійні активісти.

Очевидно, що новими є тільки два кандидата у президенти – Ольга Богомолець і Дмитро Ярош. Тому вибір прихильників Майдану зводиться до вибору одного з двох. За станом на середину травня у Богомолець рейтинг утричі більший за рейтинг Яроша.

Прихильники старої системи (колективний антиМайдан) мають вибір значно ширший: від Петра Порошенка, Юлії Тимошенко і Сергія Тігіпка  до Петра Симоненка і Михайла Добкіна. Найвищий рейтинг у Порошенка.

Мир і війна

Припустимо, хтось є прихильником Майдану. Тоді його вибір зводиться до вибору між Ольгою Богомолець і Дмитром Ярошем. Їх об’єднує те, що вони виступають за зміну всієї корумпованої системи, позаблоковий статус України, масове озброєння населення і спроможність держави до самозахисту власними силами. Озброєний і організований народ є ключовим чинником звільнення від внутрішніх і зовнішніх ворогів.

Головна відмінність між ними в тому, що Ольга Богомолець діє як миротворець і покладається передусім на дипломатичні методи, натомість Дмитро Ярош робить наголос на мілітарні чинники. Це видно навіть по змістовному наповненню їхніх інтернет-ресурсів, і навіть по їх візуальному оформленню. Ось, наприклад, їхні фейсбук-сторінки:

З погляду традиційної соціальної моделі, Ольга Богомолець виступає в ролі брахмана (мудреця), а Дмитро Ярош – в ролі кшатрія (воїна). Підтримуючи будь-кого з двох представників Майдану, виборці підтримують довгостроковий процес звільнення України від внутрішніх паразитів та зовнішньої залежності. Як бачимо, тут усе просто. 

Чудо-рейтинг Порошенка: як це робиться

У прихильників збереження існуючої системи ще простіше, адже Петро Порошенко поза конкуренцією. Спостерігачі дивуються: як сталося, що народ, який вчора клявся у вірності ідеалам Майдану з його «переформатуванням» і «відділенням влади від бізнесу», сьогодні готовий дружно проголосувати за олігарха, співзасновника Партії регіонів і міністра в уряді Азарова.

Може справа в тому, що в Порошенка є 5-й канал? А може тому, що так українці голосують проти Тимошенко, політформування якої захопило владу?

Для того, щоб зрозуміти явище, поглянь, з чого воно почалося – кажуть мудреці. Захмарний рейтинг Порошенка почався з того, що 31 березня 2014 року, тобто вже наступного дня після завершення реєстрації кандидатів у Президенти, громадська організація «Передові Правові Ініціативи» намалювала Порошенку рейтинг 38,3%, хоча реально він був принаймні удвічі меншим.

«Це лайно», як висловилася соціолог Ірина Бекешкіна, негайно поширили олігархічні ЗМІ, зокрема УНІАН і Кореспондент. Масове просування нахабної брехні стало другим кроком цієї маніпуляційної схеми. На спростування фальшивки ЗМІ не відреагували, тому багато хто повірив у те, що «більшість за Порошенка». Оскільки пересічні виборці завжди намагаються приєднатися до більшості, то вже через місяць  «це лайно» матеріалізувалося у реальну підтримку «лохторату».

Третій крок шахрайської схеми: заклики обрати президента у першому турі – «щоб не було війни». Ви здивуєтесь, але для багатьох відновлення легітимності старої корупційної системи під прапором Порошенка вважається «засобом від війни». Кількість втягнутих у схему зросла ще більше і на середину травня вже перевищила 40%. Блискавична перемога в один тур є важливою умовою схеми, адже у другому турі народ може усвідомити, що його ошукали. Тоді «булька Порошенка» лусне за кілька днів. Ось така «селявуха», як кажуть французи. Але ще не все втрачено...     

Алгоритм для правильного голосування

1. Визначаємось, ми за Майдан чи за збереження існуючої системи.

2. Якщо за Майдан і розгортання довгострокового процесу перетворень, то голосуємо за Богомолець або Яроша.

3. Якщо за збереження існуючої системи, то голосуємо за будь-кого з тих, що залишилися.

Головне, щоб вибір був свідомим.  

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка