Спецтема:

Дайте Путіну можливість для відступу

Путін “вляпався” з кримською авантюрою. Події йдуть явно не за планом, але зупинитись без істотних втрат він не може. Допоможімо Путіну зробити вибір на користь закінчення цієї авантюри: даймо йому можливість відступити без пострілів і зберегти обличчя в Росії.

Чому Путін почав кримську авантюру? Чи йому потрібен той Крим? Крим уже приносить Росії великі збитки, а принесе ще більше. Проте тут Росія на збитки не звертатиме уваги, бо Крим є для Росії такою собі “священною коровою”. Кремлівська пропаганда так довго переконувала росіян, що Крим — то “исконно русская земля” і кримчани практично поголовно мріють стати частиною Росії — що переконати росіян в зворотному практично неможливо. Проте не це головна причина поспішного вводу військ у Крим.

Просто у своїх страшних снах Путін бачить “втечу” України на Захід, вступ у НАТО і появу десь під Харковом ракет, націлених на Москву. І прихід до влади в Україні нового керівництва сприймається в Москві саме як “марш-кидок України на Захід” — разом зі всіма тими страшилками, якими Москва сама себе лякає.

Кримська авантюра — це відчайдушна спроба силового тиску на нове українське керівництво, щоби хоч якось призупинити цей процес.

Зараз Путін у пастці. Реакція українських військових в Криму, українського суспільства, кримчан, світового співтовариства — явно не такі, на які він розраховував. Продовження авантюри — це величезні втрати: економічні, політичні тощо. Про це вже багато написано, повторюватись не буду. А відступити і визнати поразку він не може — цього йому не пробачить російське суспільство. Адже “крутий альфа-самець” виявиться “слабаком” - тоді чому він має бути Президентом.

А давайте допоможемо Путіну зробити вибір на користь закінчення цієї авантюри і дамо йому можливість відступити без пострілів і зберегти своє обличчя в Росії.

Пропоную таку формулу:

— Росія виводить свої війська з Криму, а Україна ухвалює закон про державний нейтралітет, чим бере на себе зобов’язання не вступати у будь-які військові блоки. Як і в Будапештському меморандумі країни “ядерного клубу” беруть на себе зобов’язання бути гарантами українського нейтралітету.

У себе в Росії Путін зможе дути у фанфари і говорити про те, що він такий крутий переможець і примусив такі Україну відмовитись від вступу в НАТО.

Ну а ми повинні розуміти, що нейтралітет — це не “підняття лапок до гори”. Про переваги нейтралітету раджу прочитати оцю статтю. Тут лише зверну увагу на такі моменти:

1. Нейтралітет передбачає ПОВНЕ виведення всіх іноземних військ з України. Тобто, денонсування “Харківських угод” і повернення до формули повного виведення Чорноморського флоту Росії з України до 28 травня 2017 року.

2. Нейтралітет передбачає створення потужної системи оборони, зокрема армії за моделлю, подібною до швейцарської.

3. Нейтралітет передбачає розвиток системи підготовки поза армією, зокрема, заохочення страйкболу, розвиток масового спортивного руху, підтримку “шкіл виживання”, масову підготовку (починаючи ще зі школи) з надання першої долікарняної допомоги тощо.

4. Нейтралітет передбачає створення власного сучасного озброєння 5 покоління (високоточних компактних носіїв, систем навігації, засобів смертельної та несмертельної дії, компактних систем виведення з ладу інфраструктури тощо). Державна стимуляція розквіту аерокосмічного і ракетного комплексів тощо.

 

Гравець: 
Володимир Щербина
 
Форум Підтримати сайт Довідка