Зображення користувача Миро Продум.
Миро Продум

Вірші радянських солдатів у німецькому полоні

Категорія:

Українська поезія 1941-1942 років для нас існує лише в одній іпостасі: це поеми та вірші присвячені воїнам Червоної армії, партизанам... Але існувала і зовсім інша поезія. Ця поезія українських митців присвячена німецьким воїнам, що воювали по інший бік фронту, і їхньому вождеві Адольфу Гітлеру. Така поезія перебуває під суворим табу. 

Українська поезія 1941-1942 років для нас існує лише в одній іпостасі. Це поеми та вірші присвячені воюючим з німецько-фашистськими загарбниками воїнам Червоної армії, партизанам, підпільникам, європейським антифашистам, працівникам тилу, комуністичній партії і звичайно ж "найталановитішому воєначальнику" Великої Вітчизняної війни, "наймудрішому вождеві радянського народу" і "люблячому батьку" цього самого народу І.Сталіну. 

Але існувала і зовсім інша поезія. Це поезія українських митців присвячена німецьким воїнам, що воювали по інший бік фронту і їхньому вождеві А.Гітлеру. Така поезія знаходилась (та й зараз безперечно знаходиться) під суворим табу. Але якщо написана в минулому поезія не зображує і не пропагує непристойності, а лише відображає суспільно-політичні переконання частини громадян України, то ніяких табу для дослідження бути не може.

 

 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Творимо!

Наш розвиток у жовтні 2021: теологічна конференція спільноти НО, люди і тварини, оновлення сайту

У жовтні маємо остаточно завершити тему Homo intelis, опублікувати виступи учасників 41 конференції, оновити сайт і продовжити роботу над новою редакцією книги «Пшениця без куколю» (2022).

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Зоріна Небокрай.

Дякую! Гарно, нова хвиля, незвично сміливо! І добре, коли чути голос. Виконавець мужньо декламує і доречно вдягнений. Молодець!

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!