Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Яке місце займає Україна у сучасному світі

Вивчення різноманітних рейтингів в черговий раз засвідчує, що Україна – країна контрастів. З одного боку, маючи плодючі землі, ми є одними з найбільших експортерів сільськогосподарських культур, а з іншого – кожний шостий мешканець нашої країни не може забезпечити собі гідне харчування. Ми займаємо перше місце за рівнем дитячого алкоголізму, і в той самий час наша система освіти визнана однією з найкращих у світі.

Можна і далі перераховувати подібні протиставлення, але краще звернутись до конкретних даних, які і дозволять дізнатись відповідь на головне питання: де наше місце у сучасному світі?

1 місце

За експортом ячменю (дані 2011 року). Кожна п’ята тонна ячменю, який продається у світі, — українського походження.
За виробництвом та експортом соняшникової олії. В 2012 році об’єм виробництва соняшникової олії в Україні склав 3,6 млн. тонн, 80% з яких було експортовано. В середньому, наша країна забезпечує більше 50% потреби світового ринку.

За кількістю мігрантів в країни ЄС. Щоправда, уточнюють: це свідчить не про масову втечу з країни, а про те, що українці стали більш законослухняними і намагаються легалізувати своє перебування та працевлаштування у чужій країні.

За рівнем фінансової допомоги серед країн східної Європи в період світової фінансово-економічної кризи (за даними МВФ).

За рівнем дитячого алкоголізму. Відповідно звіту ВООЗ, більше 85% українських дітей вживали алкоголь хоча б один раз за останній рік. Найбільш популярний алкогольний напій серед хлопчиків – пиво, а поміж дівчатами – слабоалкогольні напої.

За кількістю чоловіків, які палять.

За темпами вимирання.

2 місце

За рівнем смертності з показником 15,75 чол. на 1000 жителів. На першому місці – Південна Африка, де щорічно помирають 17,36 чол. на кожну тисячу.

3 місце

За вживання горілки – майже 8 літрів на рік на особу. Більше п’ють лише в Росії (13,9) та Білорусії (11,3).

4 місце

За експортом кукурудзи – майже 13% світового ринку. Більше за нас експортують лише США, Бразилія та Аргентина.

За вживанням картоплі – 133 кг на рік.

За експортом зброї. Стокгольмський міжнародний інститут досліджень світу підрахував: об’єм постачання українського озброєння в 2012 склали 1,334млрд.

За кількістю сертифікованих IT-спеціалістів після США, Росії та Індії. Українські вузи щорічно випускають біля 16 тис. спеціалістів у сфері IT-ехнологій, але тільки 4-5 тисяч з них працевлаштовуються за спеціальністю.

За протяжністю залізничних доріг – 22 тис. км.

5 місце

За кількістю вживаного алкоголю на душу населення – 15,6 літри на рік.

7 місце

За виробництвом чавуну

13 місце

За кількістю статей у «Вікіпедії».

25 місце

За якістю системи вищої освіти. Найкращими стали США, Швеція та Канада.

64 місце

64 з 154 в індексі рівноправності жінок. очолює рейтинг Норвегія, а замикає – Афганістан. До речі, експерти ООН вважають, що права жінок у нашій країні потерпають у всіх сферах – сімейній, робочій, політичній.

78 місце

78 з 187 за індексом розвитку людського потенціалу. Наш показник 0,740 оцінений як «високий» або 3-є з кінця в списку країн, в яких варто було б народитися. За версією The Economist, найкращими з кращих є Швейцарія, Австралія та Норвегія.

82 місце

За кількістю автомобілів на 1000 осіб.

116 місце

116 з 179 в рейтингу свободи слова. В лідерах рейтингу – Фінляндія, Норвегія та Швеція, замикають перелік КНДР та Білорусь.

144 місце

144 з 176 можливих за індексом сприйняття корупції (Transparency International). У верхній частині списку – Фінляндія, Данія, де корупція практично відсутня. Найкращі результати серед пострадянських країн виявилися у Естонії(32-е місце) та Грузії (51-е).

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи