Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

Жарке Українське літо. Хай Буде!

Політологи, які не знайомі з теорією географічного детермінізму, охрестили події в Північній Африці «Арабською весною». Все це йде від нерозуміння того, що весна вже скасована. Немає її не лише в природі, але й у суспільстві. І нас теж невдовзі чекає не українська весна, а жарке українське літо. І чим довше триватиме у нас суспільна зима, тим навальнішими, швидшими, радикальнішими будуть майбутні зміни.

Давно вже помічено, що період кардинальних суспільних змін збігається з періодом змін кліматичних. Напевно, все таки,  ще до кінця не усвідомлений взаємозв’язок природа-суспільство набагато глибший, ніж здавалося раніше. Схоже, що і сто разів розкритикований географічний детермінізм є «живішим всіх живих».

Ось і в наш час характерною рисою нинішніх кліматичних змін, які особливо яскраво проявилися в цьому році, є те, що проміжні пори року в помірному кліматичному поясі поступово зникають. Через це ми нині й маємо в Україні, що після сніжної зими у березні, практично без будь-якого переходу, в квітні настало жарке літо. Географічний детермінізм нам підказує, що подібне нас чекає і в суспільстві.

В Україні суспільна зима явно затягнулася. Снігові замети в квітні місяці у нас є явним анахронізмом. Політологи, які не знайомі з теорією географічного детермінізму, охрестили події в Північній Африці «Арабською весною». Все це йде від нерозуміння того, що весна вже відмінена. Немає її не лише в природі, але й у суспільстві. І нас теж невдовзі чекає не українська весна, а жарке українське літо. І чим довше триватиме у нас суспільна зима, тим навальнішими, швидшими, радикальнішими будуть майбутні зміни. Квітневі 25-29 градусів плюс - це і є реакція на відсутність вчасної весни. Весну 2004 року, дійсно весну, а не літо, згубив «відкат» у зиму. Тепер же замість звичних для весни 12 градусів плюс одразу вріже літніх плюс 30…

Влада намагається діяти проти ознак весни в Україні спецопераціями і політтехнологіями. Це все йде від абсолютного нерозуміння тих глибинних процесів, які відбуваються в нашій країні. Хоча кому там і що розуміти? Одні просто не здатні на це, інші змирилися з неминучим і просто діють за відомим віршем Миколи Луківа: «нехай будь-що-будь, і тюрма й сума»…, треті не хочуть виступати в ролі тих, які приносять погані новини.

Хлопці, і подекуди дівчата! Літо на носі! А ви розмірковує над маразматичними речами? Хіба над цим треба думати?

Можновладці нині виступають в Україні в образі людей, які в морозному і засніженому березні чомусь вирішили, що раз такі справи, то треба купляти валянки і кожухи, а не футболки і сандалі. Ну зверніться нарешті не до «очевидних» речей, а до природно-суспільних закономірностей. Я цілком можу зрозуміти людей, які від незнання спалювали на багатті тих, які стверджували, що це Земля обертається навколо Сонця, а не навпаки. Правильно, хіба що божевільний не бачить на власні очі, що вранці Сонце встає над Землею, а ввечері заходить. І Земля пласка, але аж ніяк не кругла. Це також кожному відомо. Але ж насправді виявилося, що не все очевидне є правильним.

Для багатьох в Україні здається, що нічого в нас не змінюється. Панує ніч і зима. Це дійсно так, але ситуація складається таки чином, що нібито очевидні і всім зрозумілі речі скоро виявляться абсолютно неправильними. Чим довше буде тривати зима, тим швидше, без будь-якого переходу, буквально в один день настане літо…

Так роблять мурахи. Так можуть робити люди.
 
 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Оксана Лутчин.
0
Ще не підтримано

Цікава паралель.
"співпадає з періодом" - збігається з...
"детермінізм продовжує залишатися живішим всіх живих" - детермінізм є! живішим всіх живих.
Дуже сподобався вислів: "Чим довше буде тривати зима, тим швидше...буквально в один день настане літо". Дякую!

Творімо разом мову Сенсар!

Коментарі

Зображення користувача Оксана Лутчин.
0
Ще не підтримано

Цікава паралель.
"співпадає з періодом" - збігається з...
"детермінізм продовжує залишатися живішим всіх живих" - детермінізм є! живішим всіх живих.
Дуже сподобався вислів: "Чим довше буде тривати зима, тим швидше...буквально в один день настане літо". Дякую!

Творімо разом мову Сенсар!

Зображення користувача Творимир Здобудьволя.
0
Ще не підтримано

Хай буде! Бо так вже втомила та зима.

Немає релігії понад істину