Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач

Ось як фальшували історичні фотографії у часи, коли не було фотошопу (фото)

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Фотомонтаж використовується давно і з найрізноманітнішою метою. Масово його використовували і для пропаганди. Ось як це було під час Другої світової війни та періоду "Холодної війни".


Підробка і оригіналКласика радянського фотомонтажу. Типовий підпис під фото: «Член айнзатгрупи цілиться впритул у матір з дитиною. Жінкам часто наказували притискати дітей до себе, щоб один постріл мав подвійний ефект».
1. Форма солдата не відповідає жодній, що використовувались у Вермахті та СС.
2. Об’єкти з правого боку знимка кидають на землю адекватні тіні (сонце в зеніті, тому краще видні тіні від нахилених предметів - лопат). А от ні жінка, ні солдат не мають тіней.
3. Ствол гвинтівки дивиться значно правіше голови жінки, в яку він нібито цілиться. Очевидно, що і солдат, і жінка з дитиною вмонтовані в чуже фото.Це радянська фотопідробка.

А це оригінал. Німецькі солдати в Польщі, 1939 рік.Обрізане фото під назвою «транспортування в гетто і табори смерті»

Оригінальне фото Федеральної Адміністрації залізниці. Підписане:
«Вантажні потяги, переповнені біженцями, 1946. Переповнений вантажний потяг направляється в Рурську область. На задньому плані — двохповерховий потяг в Любек". Таке ж фото висить на головній станції Гамбурга.Жертви бомбардувань в Дрездені. Обрізане фото. Інколи видають за жертв Голокосту.

Жертви бомбардування. Дрезден. Оригінал.Радянська підробка з концтабору.

А це оригінал.20 квітня 1943. СРСР, після третьої битви за Харків. Вальтер Крюгер на церемонії вручення Лицарського хреста і.....

... нахабна підробка.


В тему:

Наші інтереси: 

Відновлюємо реалістичний погляд на історію. 

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Про те, як Мордор створює "паралельну реальність", ми вже знаємо. Але ж це почалося не сьогодні. Наведені у статті оригінальні фото та їх підробки показують, наскільки глибоко спотворені наші уявлення про Другу світову війну.

Все, що робиться з власної волі, – добро!