Категорія:

Сьогодні презентовано перший український автомат “Вепр”

Перший український автомат “Вепр”, розроблений Науковим центром точного машинобудування Національного космічного агентства України (Київ), презентовано сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

У ході прес-конференції, присвяченій презентації нової стрілецької зброї, директор підприємства-розробника “Вепра” Олександр Селюков заявив, що автомат створено на замовлення силових структур України. Сьогодні принципово змінюється характер бойових дій. Військові конфлікти з великомасштабних перетворилися на локальні, значно активізувався терористичний рух, вогневий контакт став близький (і дуже близький). В умовах, коли військові дії відбуваються на вулиці, в офісах та квартирах, ваги набула саме стрілецька зброя, сказав О.Селюков, відзначивши, що при цьому до неї висуваються такі вимоги: компактність, легкість та маневреність. Саме такі цілі переслідував Науковий центр точного машинобудування НКАУ, розробляючи “Вепра”.

Автомат створений за зразком всесвітньо відомого російського автомата Калашникова (АК), однак, за словами розробників, український аналог “на 200 грам легший, на чверть коротший, а точність стрільби вдвічі перевищує АК”. Патрони до “Вепра” аналогічні патронам АК-74 - 5,45 на 39 мм. Завдяки компоновці “буллпап” загальна довжина зброї становить лише 702 мм, а довжина ствола залишилась такою ж, як і в АК - 415 мм. Вага “Вепра” із порожнім магазином - 3,45 кг, ємність магазину - 30 патронів.

В новому автоматі враховано сучасні ергономічні вимоги. “Ручка” керування вогнем знаходиться точно по центру ваги автомата, що дозволяє вести вогонь однією рукою, що дуже суттєво в сучасному бою (другою рукою можна вести машину, хапатись за поручні чи лізти по драбині). Практично відсутня вертикальна віддача, що різко повищає “кучність стрільби”. Автомат має можливість індивідуальної “підгонки”, що дозволяє користуватись як “правшам”, так і “лівшам” (тобто вести вогонь і з правого і з лівого плеча).

Приціл, на відміну від АК, діоптричного типу (Автомат Калашникова має щілинний приціл). В автоматі передбачена можливість приєднання оптичних прицілів на бокову планку та під’єднання підствольного гранатомету.

Розробка автомату обійшлася майже в 100 тис. доларів, налагодження серійного виробництва оцінюється в 0,5 млн. доларів.

Гравець: 
Народний Оглядач
 
Форум Підтримати сайт Довідка