Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 41
  • Переглядів: 45

Не бійтеся п’ятниці 13-го

Але будьте обережними в період повного місяця

Кожен четвертий європеєць відчуває певний страх перед п’ятницею 13-го. В чому справа?

Почнемо з числа 13. Навіть діти знають, що це «чортова дюжина». Для когось це забобони, а для когось все серйозно. В американських хмарочосах після 12-го поверху слідує 14-й, немає тринадцятих номерів у готелях, відсутні морські та авіарейси з такими номерами. У літаках авіакомпаній Німеччини, Австрії й країн Скандинавії немає ні ряду, ні крісла з номером 13. В Англії їх немає навіть у кінотеатрах. На тринадцяте число намагаються не планувати важливих справ і далеких поїздок.

А чому несприятливою вважається п’ятниця? Зазвичай пояснюють, що це день, коли розіп’яли Ісуса Хреста. Смерть боголюдини стала короткочасним торжеством вселенського зла, що наклало на цей день негативну печатку.

Але найгірше, коли на п’ятницю припадає 13-те число. Існує поширене уявлення, начебто цього дня упирі, відьми й інша погань збирається на демонічний шабаш із всіх кінців світу. Тому мільйони людей переконані, що в цей час треба бути вкрай обережним.

Зрозуміло, що таке масове повір’я не могло виникнути на рівному місці. Має бути якась об’єктивна причина. Якась вражаюча подія, що на тисячоліття відбилася в народній свідомості.

Чи була така подія? Частково про неї вже згадувалось. Майже два тисячоліття тому в Єрусалимі відбулася трагедія планетарного масштабу. В стані злобного безумства іудеї заподіяли смерть тому, хто був уособленням добра і любові, здоров’я і святості. Це сталося у п’ятницю 23 березня 31 року.

Ви запитаєте, до чого тут число 13? Річ у тім, що за місячним єврейським календарем це була П’ЯТНИЦЯ 13-ГО НІСАНА. Нісан — це єврейська назва першого весняного місяця. Новий календарний місяць починається з появою серпа молодика, тобто молодого місяця. Відповідно 13-го нісана — це тринадцятий місячний день, який 31-го року припав на п’ятницю.

Згідно з Євангелієм, наступного дня, тобто в суботу, євреї святкували Пейсах, бо він завжди святкується 14 нісана. Чотирнадцятий місячний день — це завжди час повного місяця. Того року святкування Пейсаху почалося з вечора п’ятниці, бо євреї починають добу з настанням темряви.

Отже, з початком ночі у п’ятницю 13-го нісана Ісус знаходився в гробниці, а євреї святкували Пейсах. Це слово означає «перехід». Походження Пейсаха євреї пов’язують з їхнім перебуванням в Єгипті. За наказом Ієгови їхні предки вимазали одвірки і пороги своїх домів кров’ю жертовного ягняти. Тому Ієгова «перескочив-перейшов» через ці позначені кров’ю помешкання, а в усіх інших повбивав первородних людей і тварин.

Таким чином, нинішня «п’ятниця 13-го» — це відлуння драматичних подій двотисячолітньої давності, коли у світі запанувало зло. Проте його влада протривала лише 2 доби. Бо вже в неділю, ще до світання, воскреслий Ісус показав, що добро в кінцевому підсумку завжди перемагає. Відомо, що ця Велика перемога відбулася 25 березня 31 року. Про це добре знала рання християнська церква як у Римі, так і у Константинополі. Це доводив архіваріус папи римського «скіфський», тобто давньоукраїнський чернець Діонісій Малий (475—550). Ця дата воскресіння пропагувалася візантійською «Пасхальною хронікою» VII ст. і низкою візантійських істориків церкви. Донині свято Пасхи, що припадає на 25 березня, називається Кіріопасхою, тобто «пануючою», «головною».

Але феномен «п’ятниці 13-го» не вичерпується спогадами про минуле. Тринадцятий день за місячним календарем — це початок повного місяця. Давно відомо, що в цей час не варто починати нові справи, небезпечно робити хірургічні операції, не рекомендується зачинати дітей. У період повного місяця статистика засвідчує сплеск злочинності, самогубств, загострення хвороб, нервових розладів, безсоння, транспортних аварій. У людей посилюється емоційна нестабільність і притуплюється раціональне мислення. Це вже не забобони, а об’єктивна реальність.

Подібна ситуація з п’ятницею. Це шостий день тижня. Нагадаємо, що тиждень (семиденка) починається не з понеділка, а з неділі. Цей перший день тижня раніше називався Днем Сонця. Він присвячувався Богу-Творцю і традиційно вважався найкращим для складної духовно-інтелектуальної роботи, планування майбутнього, започаткування нових справ. Ще й досі в англійській мові «неділя» позначається словом «Sunday» — День Сонця. Це слово має друге значення — «найкращий, чудовий, найефективніший».

Взагалі, початок нового циклу — найкращий час для творчості. Це як ранок після здорового сну, коли ясна голова і легко приходять вірні рішення. Натомість закінчення циклу нагадує кінець робочого дня: людина втомлена і здатна лише для прибирання накопиченого за день сміття. Субота — це останній, сьомий день тижня. Євреї цей день називають «сабат» (звідси «шабаш»). Його назва походить від слова «сьомий», англійською «seventh». Тому субота — це день очищення, прибирання в оселях і надворі. Звідси радянські «суботники» — колективні прибирання сміття. Здавна вважалося, що останні дні тижня придатні лише для рутинної, нетворчої роботи. Бо людина втомилася за тиждень, її здатність мислити ослаблена. Тому під кінець тижня людина схильна допускати більше помилок, ніж на його початку.

Ось ми й прийшли до раціонального пояснення, чому «п’ятниця 13-го» об’єктивно є несприятливим днем. Важливо лише пам’ятати, що йдеться про місячний календар. Тобто «чорна п’ятниця» — це поєднання тижневої втоми з негативним впливом повного місяця. Про це люди знали з давніх-давен. Пізніше на ті знання наклалася народна пам’ять про розп’яття Ісуса в п’ятницю 13-го нісана. Це й породило страхітливі повір’я про «п’ятницю 13-го», коли вночі начебто активізуються всі темні сили і влаштовують свій сатанинський шабаш.

А як щодо неприємностей на п’ятницю 13-го за сонячним календарем? За статистикою цього дня їхня імовірність також зростає. Науковці це пояснюють тим, що вся справа в психології людей, які напередодні «чорної п’ятниці» негативно себе налаштовують. Тобто якщо людина очікує якусь халепу, то вона сама ж і притягує її до себе. Відбувається матеріалізація страхів.

Тому нічого не бійтеся, але будьте обережні. Зокрема, не бійтеся числа 13. Воно символізує розпад організованої структури і початок створення нової. Тут все просто. Символом досконалої організації є 12, бо з цим числом зручно працювати. Групу з 12 осіб легко розділити на 2, 3 або 4 частини. Натомість коли до такої групи додати ще одного, то всі ці організаційні можливості миттєво зникають, бо 13 є неподільним числом. Тоді система або розпадається, а витворює новий ієрархійний рівень: 12+1. Як бачите — жодної містики!

-----------------------
В тему:

25 березня — день воскресіння Ісуса Хреста

Чому Іуда зрадив Ісуса?

День святого Понтія Пилата

Апостоли Ісуса: галілеяни чи юдеї?

Послання кризовому людству

Підстави оновлення Арійського календаря

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Сергій Середина.
0
Ще не підтримано

Компанія "Eastman Kodak" жила за міжнародним фіксованим календарем з 13 місяців, в якому кожен місяц починається з воскресіння і закінчується в суботу:
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
01__02__03__04__05__06__07
08__09__10__11__12__13__14
15__16__17__18__19__20__21
22__23__24__25__26__27__28

У міжнародному фіксованому календарі
день після 28 грудня (тобто 31 грудня за григор. стилем)
вважался внетижневим днем і початком року.
1 січня завжди воскресіння і початок першого місяця.
13 число кожного місяця завжди п'ятниця.
Одним з недоліків міжнародного фіксованого календаря вважається те, що щороку є тринадцять п'ятниць 13-е.

Цю проблему можна вирішити або "переставши боятися п'ятницю 13-е", або вважаючи що кожен місяць починається з понеділка, тобто 1 січня це завжди понеділок.

Коментарі

Зображення користувача Сергій Середина.
0
Ще не підтримано

хм-м-м...
тринадцять "п'ятниць 13-е" виходить у
"українській версії постійного календаря"
у постійному календарі 52 тижні
і два внетижнивих дні - початок року і високосний день,
за початок року приймаємо 24 серпня,
якщо 24 серпня 1991 була субота,
то перший тиждень починаеться 25 серпня з воскресіння,
а значить і всі 52 тижні кожного року
починатимуться з воскресіння...
і кожна друга п'ятниця кожного з 13 місяців постійного календаря доводиться на 13-е число...
Цікаво, що з 1928 по 1989 рік компанія "Eastman Kodak" жила за схожим календарем з 13 місяців, з тринадцятьма п'ятницями 13-е...

Зображення користувача Сергій Середина.
0
Ще не підтримано

Компанія "Eastman Kodak" жила за міжнародним фіксованим календарем з 13 місяців, в якому кожен місяц починається з воскресіння і закінчується в суботу:
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
01__02__03__04__05__06__07
08__09__10__11__12__13__14
15__16__17__18__19__20__21
22__23__24__25__26__27__28

У міжнародному фіксованому календарі
день після 28 грудня (тобто 31 грудня за григор. стилем)
вважался внетижневим днем і початком року.
1 січня завжди воскресіння і початок першого місяця.
13 число кожного місяця завжди п'ятниця.
Одним з недоліків міжнародного фіксованого календаря вважається те, що щороку є тринадцять п'ятниць 13-е.

Цю проблему можна вирішити або "переставши боятися п'ятницю 13-е", або вважаючи що кожен місяць починається з понеділка, тобто 1 січня це завжди понеділок.

Зображення користувача Зоріна Небокрай.
0
Ще не підтримано

Підскажіть, мені. Живу в 13 будинку і 13 квартирі. Та й що? За 8 років тут, всі мої починання не розвинулись. Завжди щось не йшло. Ось і задумалась, аналізую факт. І ніколи раніше не думала про ці числа, навпаки вважала хорошими.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!

Зображення користувача Зоріна Небокрай.
0
Ще не підтримано

І в вересні запланувала переїхати, але зі мною ведуть переговори для того , щоб залишитися. Хочу знати ваш думку. Дякую.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!

Зображення користувача Сергій Середина.
0
Ще не підтримано

дев'ятнадцять років живемо в 13-му будинку, мені здається, цей будинок не дуже відрізняється від інших, звичайні люди, як і в сусідніх будинках )
народився в п'ятницю, дружина 13-го,разом ми "п'ятниця 13-е" ) дочці ось вже 19 років, є деякі матеріальні проблеми, але разом їх долаємо