Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Українські заробітчани щорічно посилають на батьківщину $21,3 мільярди

Щорічно в Україну від працюючих за кордоном українців надходить $21,3 мільярдів, що відповідає майже чверті ВВП країни і значно перевищує обсяги надходжень сукупних іноземних інвестицій в Україну. Про це повідомляється в статті помічника заступника голови Національного банку України, кандидат економічних наук Андрія Гайдуцького.

За його інформацією, за кордоном працює близько 4,93 мільйонів українців. Згідно з розрахунками, які провів Гайдуцький, звичайний мігрант переводить в Україну $360 на місяць.

Як зазначається в матеріалі, в Україні за роки незалежності не було проведено жодних серйозних досліджень щодо обсягів і масштабів надходження міграційного капіталу з-за кордону. А статистичні дані, оцінки окремих фахівців, українських і міжнародних організацій є досить відмінними та базуються на неповних даних. Наприклад, Світовий банк, який щороку публікує дані про трансферти міграційного капіталу між країнами світу, приписує Україні лише $595 мільйонів. надходжень грошових переказів у 2006 р.

Дещо вищі оцінки дає Національний банк України. За цими даними, протягом 2000-2006 років обсяги міграційного капіталу, що надійшов в Україну через банківську систему, зросли у 2,2 раза і перевищили в 2006-му $2 мільярдів Найбільші темпи зростання спостерігалися саме у 2006 р. (на 30%), що зумовлено більшою лібералізацією ринку грошових переказів і зниженням цін на послуги з переказу коштів. Ще близько $1 мільярдів надійшло через спеціалізовані системи грошових переказів (Western Union, MoneyGram тощо).

За оцінкою фахівців Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, мігранти заробляють $4,7-7,5 мільярдів на рік. При цьому дослідники додають, що немає інформації, скільки доходу мігранти залишають, а скільки надсилають на батьківщину. За їхніми припущеннями, в Україну надходить близько половини цих коштів, тобто $2,5-3,5 мільярдів, пише УНІАН.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи