Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
66

СБУ розсекретила колекцію облігацій УПА

Світ:

СБУ під час науково-пошукових робіт і обробки документів знайшла колекцію облігацій бойового фонду (бофонів) Української повстанської армії 1943-1950 років.

Як повідомили в Службі безпеки України, у даний час проводиться робота над розсекреченням і упорядкуванням документів, що стосуються періоду національно-визвольної боротьби, яка велася в західних областях України протягом 40-50-х років ХХ століччя.За даними прес-служби, тільки в держархіві СБУ в Києві зберігається більше 170 одиниць грошових документів Організації українських націоналістів і Української повстанської армії. На багатьох з них є напис "На бойовий фонд"."Ці документи виконували роль грошових зобов’язань ОУН і УПА перед населенням за надану матеріальну допомогу", - зазначили в українській спецслужбі.Автором ескізів багатьох грошових документів був художник, член УПА Ніл Хасевич.У 1945-1946 роках він створив так називану "Волинську серію" бофонів номіналом 10, 25, 50, 100, 200, 300, 500 і 1000 карбованців. Вони виявлені в 12 областях України. "Не виключено, що в майбутньому з цих бофонів могла б вийти повноцінна національна валюта", - повідомляє СБУ.Відомство підкреслює, що існування грошових документів ОУН і УПА свідчить про їхній намір у боротьбі за незалежність України спиратися на місцеве населення, а не на німецьких окупантів."Розрахунки бофонами, стягнення за які не мало чітко визначеного терміну, підкреслювало віру обох сторін у перемогу УПА і майбутнє самостійної держави", - сказано в повідомленні.Служба продовжує упорядковувати документальні відомості з приводу УПА і звертається до усім, хто володіє будь-якою інформацією про бофонах, сповістити про це відомство.СБУ підкреслює, що найближчим часом готується до видання альбом колекції бофонів для ознайомлення широких кіл суспільства.У серпні СБУ розсекретила документи Державного політичного управління Української Радянської Соціалістичної Республіки про голодомор 1932-1933 років, що зберігалися в державному архіві СБУ.

---------------------------

В тему:14 жовтня - Свято Української ЗброїУПА воювала з НКВД, а не з Червоною армієюВизнання УПА потрібне не лише воякам, а й наступним поколіннямАрмія безсмертних. Вони мислили в категоріях тисячоліть

В тему: