Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

НБУ застерігає українців: як не потрапити на ставку по кредиту 1700% замість 0%

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Офіційний сайт Нацбанку опублікував інформацію для позичальників, які люблять звертатися в мікрофінансові компанії за кредитом. Відсоткова ставка в 0% часто використовується для привертання уваги. Не потрапити на наживку допоможуть кілька правил.

Сьогодні ми часто можемо побачити рекламу в мережі та на вулиці, де МФО обіцяють кращу відсоткову ставку - 0%. Насправді позичальник може отримати ставку під 100%, 200% та навіть 1700% річних.

Відсоткова ставка 0% може діяти протягом певного пільгового періоду.

Як повідомляє сервіс з видачі позик онлайн crezu.com.ua, компанії пропонують кредит без відсотків новачкам - позичальникам, які ще не оформлювали мікропозику в даній фінансовій організації. Це акція, яка надається разово. Наступна позика надається на стандартних умовах. Нажать багато клієнтів не читає умови договору, що призводе до негативного ставлення до мікрофінансових арганізацій в суспільстві.

Пільговий період діє протягом обмеженого часу. Наприклад, за умови, що людина візьме позику на 14 днів або 5 днів. Потім ставка може різко зрости. Саме тут можуть бути приховані високі відсотки - 200%, 300% річних.

Також Нацбанк рекомендує бути уважним, адже небанківські організації пропонують ставку 1-2%, але застосовується вона не на рік, а на день. Для невеликої позики на кілька днів переплата невелика, проте, якщо термін повернення боргу складає 2-3 місяці, комісія на користь компанії значно зросте.

Третя рекомендація, яку НБУ публікує на сайті - з самого початку розбиратися із санкціями при простроченнях та графіком платежів. Регулятор попереджає: саме штрафи можуть роздути підсумкову вартість кредиту. Є кредитори, які автоматично збільшать ставку, якщо ви прострочили платіж.

Порада! Вносьте кошти для погашення кредиту завчасно, враховуючи час надходження грошей на рахунок.

Наприклад, відсоток за прострочення може бути 2% від суми боргу, а також відсоткова ставка збільшується ще на 2%.

Які заходи вживає Нацбанк

НБУ виступає на стороні ініціативи змін законодавства, де містяться вимоги до розкриття істинної відсоткової ставки мікрокредитів терміном до 30 днів та на суму до 1 мінімальної зарплати. Зараз закон має пройти друге читання в парламенті. Окрім вимог до розкриття повної інформації в законі передбачені поправки до штрафів. Пропонується встановити максимальну планку, яку МФО зможе взяти з боржників.

Наші інтереси: 

Не потрапити на гачок шахраїв.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Творимо!

Наш розвиток у жовтні 2021: теологічна конференція спільноти НО, люди і тварини, оновлення сайту

У жовтні маємо остаточно завершити тему Homo intelis, опублікувати виступи учасників 41 конференції, оновити сайт і продовжити роботу над новою редакцією книги «Пшениця без куколю» (2022).