Олена Каганець's picture
Олена Каганець
74

Україна виходить з економічних нетрів – оглядачі про підвищення рейтингу Fitch

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підвищило рейтинг України до рівня «В» з позитивним прогнозом. В уряді України привітали рішення Fitch і висловили сподівання, що інші впливові міжнародні рейтингові агенції також підвищать рейтинг України.

Про це написав на Фейсбук міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов: 

"Кредитний рейтинг України підвищено. Топове міжнародне кредитне рейтингове агентство Fitch Rating підвищило довгостроковий та короткостроковий кредитний рейтинг (IDR) України в іноземній та національній валютах з B- до B, та покращило прогноз зі стабільного на позитивний. Чому це важливо? Тому що підвищення рейтингів таких агенств означає більше довіри до економіки, більше інвестицій, та меншу вартість капіталу (відсоткові ставки позик, кредитів, тощо).

Які рейтинги дають нам інші агентства? Є ще два важливих рейтинга - S&P та Moody’s. Вони нижчі - В- та Саа1. Їхній прогноз - стабільний. Сподіваюсь вони теж також скоро переглянуть свої прогнози в більш позитивну сторону".

«Україна починає виходити з економічних нетрів», – так відреагував на новину про підвищення рейтингу і зростання ВВП України на 4,6% в другому кварталі кореспондент The Wall Street Journal Ярослав Трофимов.

«Приємно чути!», – прокоментував новину про підвищення рейтингу України високопосадовець Європейського банку реконструкції та розвитку Ганнас Такаш.

Серед факторів, що спонукали агентство до рішення про підняття рейтингу – зміцнення макроекономічної стабільності, зменшення політичної невизначеності завдяки скороченню виборчого періоду, а також відданість уряду реформам.

«Потужна підтримка народом Володимира Зеленського та те, що його партія контролює парламент, створює унікальні спроможності для уряду втілювати в життя стратегію реформ», – йдеться в повідомленні агентства.

В агентстві очікують продовження співпраці України з МВФ, зниження частки державного боргу у ВВП, стримування бюджетного дефіциту на рівні 2,1 % ВВП, продовження політики гнучкого валютного курсу.

Передрук із «Голосу Америки»

Наші інтереси: 

Новий технократичний уряд починає успішно працювати для підняття української економіки на вищій рівень.