Після війни завжди настає мир, а будь-яке порушення рівноваги завжди завершується її відновленням. Розпад СРСР у 1991 році привів до руйнування попереднього балансу і творення нового. Його офіційним оформленням стало підписання у 1994 році Будапештського меморандуму, внаслідок якого Україна не лише позбулася ядерної зброї, а й обрала модель розвитку на найближчі 20 років.