Зображення користувача Чарльз Бейл.
Чарльз Бейл
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як позбавитися від вошей у дитини самостійно?

Воші і гниди - справжня біда. Підхопити їх можна де завгодно, особливо якщо мова йде про дітей. Школа, дитячий сад, секція – ризик є завжди.

При цьому знайти відповідний засіб від вошей складно, тому що доводиться перебрати дуже багато варіантів.

Типи препаратів від вошей

Всі ліки від педикульозу діляться на три групи. Їх розрізняють за типом активної речовини.

  • Інсектициди. У необробленному вигляді вони небезпечні для людини, тому в препаратах використовуються в помірних дозах. При цьому їх потрібно не тільки застосовувати строго за інструкцією, але й правильно зберігати і утилізувати. Наслідки можуть бути незворотні – аж до потрапляння в лікарню. Такі ліки використовуються з 5-6 років в залежності від конкретного препарату.

  • Ліки на основі диметикону. Їх ще називають засобами на силіконовій основі. Вони безпечніші, ніж інсектициди, тому застосовуються з раннього віку. Це не означає, що їх ефективність нижче – просто нерідко доводиться використовувати такі препарати у зв'язці з іншими медикаментами, щоб посилити вплив.

  • Ліки на основі рослинних масел. Вони найбільш натуральні з-поміж переліку, тому застосовуються мало не з народження дитини. За рахунок м'якого впливу ефективність нижче, процес одужання затягується. У складі немає хімії.

Фахівці рекомендують звернути увагу на комбіновані препарати від вошей. Крім того, консультуйтеся з лікарем перед початком курсу – через хімічний склад можлива алергія.

Народні засоби

Батьки нерідко з часткою скептицизму ставляться до рекомендацій лікарів. Іноді здається, що в складі сучасних ліків – одна хімія, тому ними лікуватися небажано. В цьому випадку в хід йдуть народні засоби, які використовувалися для позбавлення від вошей ще багато років тому.

Вважається, що повне гоління голови – найбільш ефективний народний спосіб. Але не варто забувати, що для закріплення результату потрібно продезінфікувати ще й все спальне приладдя, одяг, головні убори.

Ще один популярний метод – використання гасу, дихлофосу або оцту. Фахівці критикують цей спосіб через підвищену небезпеку: гас має підвищену пожежну небезпеку, дихлофос взагалі розроблявся в якості отрути. Оцет здатний викликати опіки і висушити волосся до такої міри, що вони надовго залишаться ламкими і млявими.

Тому лікарі рекомендують все ж зупинитися на медикаментозному лікуванні та при можливості спостерігатися у спеціаліста. Також обов'язково повідомте класному керівнику про педикульоз, на який захворіла ваша дитина. Це допоможе вберегти інших дітей.

Корисно знати

Обов'язково виперіть білизну, на якій спала дитина. Не забувайте регулярно міняти простирадла і наволочки під час лікування. По завершенню курсу потрібно ще раз ретельно обробити спальне місце.

Те ж саме стосується і головних уборів – їх потрібно випрати. З метою профілактики виконайте ту ж процедуру з шапками та капелюшками всіх членів сім'ї.

Рецензент:

Ольга Летнянчік, лікар, медичний блогер.

У 2003 році закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, отримала кваліфікацію лікаря.

Наші інтереси: 

.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Передчуття Великого джигаду

Фільм і роман «Дюна» як війна людей і психопатів – три вибухові ідеї таємного послання Френка Герберта

Моад’Діб став рукою Господньою – і пророцтво вільних справдилося. Моад’Діб приносив мир туди, де була війна. Моад’Діб приносив любов туди, де панувала ненависть. Він повів свій народ до справжньої...

Останні записи