Зображення користувача Чарльз Бейл.
Чарльз Бейл
  • Відвідувань: 3
  • Переглядів: 3

Чи впливає наявність мікропозик на кредитну історію?

Кожного разу, коли клієнт подає заявку на отримання кредитної картки або кредиту, банк перевіряє його кредитну історію.

А в неї згідно з законодавством обов'язково потрапляють відомості не лише про банківські кредити, але й про мікропозики. Вони можуть поліпшити або, навпаки, остаточно погіршити КІ.

Що містить кредитна історія, і як саме на неї впливають мікрокредити

Кредитна історія складається з даних щодо всіх позик одержувача, зібраних в єдину інформаційну базу Українським бюро кредитних історій (УБКІ).

На запит кредитної установи щодо певного позичальника бюро повідомить банку чи МФО:

  • інформацію про персональні дані;
  • коли громадянин взяв кредит, на скільки років і в якій валюті;
  • чи регулярно відбувається погашення позики;
  • інформацію про можливу заборгованість.

Згідно з цими даними формується оцінка ризику надання вам кредиту за бальною шкалою, тобто ваш кредитний рейтинг. Враховують схильність позичальника до накопичення заборгованостей, пунктуальність при погашенні позики і те, як використовуються кредитні карти і дебетові рахунки. А також кількість кредитних карт, віковий діапазон, тощо.

Як пише на http://kontrakty.ua/article/135635, розміри мікропозик на КІ не впливають. Також неважливо чи отримуєте ви кредит «до зарплатні» або берете в банківській організації значну суму. Коли позичальник навіть мінімальну позику повертає в означений договором термін, це позитивно впливає на репутацію і є бонусом при необхідності подальшого кредитування. І навпаки.

Вивчивши кредитну історію, банк чи МФО вже знають, наскільки ви надійні і чи варто довіряти такому клієнтові. Тож ключовий аспект — факт виконання мікрофінансових зобов'язань перед кредитором відповідно до договірних зобов'язань.

Як виправити кредитну історію за допомогою мікропозики

Отримання в МФО і виплата мікрокредитів в зазначений термін — це можливість за короткий термін змінити КІ в кращу сторону. Справити позитивний вплив на КІ допоможуть наступні рекомендації.

  • До мікрофінансових позик, які надаються через Інтернет, необхідно ставитися серйозно: порядок погашення кредиту залишається в КІ довгий час. Тож варто вчасно погашати тіло кредиту і оплачувати супутні платежі.
  • Не отримуйте більше однієї позики до моменту остаточної виплати. КІ показує, скільки кредитів одночасно виплачуються позичальником. Неприпустимі випадки, коли позичальники отримують черговий кредит для того, щоб погасити попередній — банк буде вважати такого позичальника ненадійним.
  • Якщо плануєте в подальшому отримати в кредит велику суму, наприклад, для придбання житла або дорогого автомобіля, беріть в МФО одна за іншою невеликі позики. Вони допоможуть створити репутацію людини, якій можна надати будь-які грошові суми.
  • Дайте згоду на обробку персональних даних та передачу інформацію про хід співпраці в національну базу КІ. Шанси на отримання в майбутньому необхідних грошових коштів під вигідний відсоток підвищаться.

Навіть якщо в минулому ви мали проблеми з погашенням мікрокредиту, і банк відмовляє в позиці, деякі МФО надають кошти особам з негативною кредитною історією. Але малі суми й не на вигідних умовах, тож краще з самого початку бути старанним платником.

Наші інтереси: 

.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи