Важливість: 
4
Перевірка юридичної чистоти будинку з ділянкою перед покупкою в Житомирі

Плануючи покупку заміського будинку, котеджу, дачі або таунхауса, вам слід, ще на стадії пошуків або переговорів, дуже ретельно вивчити всі документи.

Як правило, вибір нерухомості йде по 2-3 варіантам, які ви вже подивилися, вони вам сподобалися та підходять за всіма параметрами. Але так часто буває, що нерухомість що цікавить вас може виявитися зі «скелетами у шафі». Можуть бути оформлені не всі документи, або оформлені з порушеннями, що загрожує подальшими проблемами з їх переоформленням.

Крім того, існує чимало шахрайських схем, через які покупець отримує котедж або таунхаус з обтяженням. Все це свідчить про те, що краще заздалегідь перевірити юридичну чистоту будинку що купується.

Юридична чистота документів – що необхідно перевірити?

При веденні переговорів з власником заміської нерухомості слід отримати відповіді на наступні питання:

 • чи має об'єкт кадастровий номер;
 • чи є право власності у продавця, та чим його підтверджено;
 • законно чи побудовані будівлі, зведені на ділянці;
 • чи не має власник проблем з алкоголем, наркотиками, чи не є він пацієнтом психіатричної лікарні, що зараховує його до категорії недієздатних;
 • чи немає претензій в інших осіб при продажу земельного наділу;
 • чи немає обтяжень у нерухомості.

Отримати відповіді можна двома способами – ретельно вивчивши документи, подані власником, та замовивши виписку з ДРРП.

Починаємо з земельної ділянки

Купуючи дачний будиночок або котедж за містом, покупець повинен бути впевнений, що земля під ним знаходиться у власності. Документ, що підтверджує це, є найголовнішим в угоді. Існують різні варіанти отримання ділянки:

 • у спадок;
 • за рішенням суду;
 • за договором міни;
 • за договором купівлі-продажу.

Однак всі вони можуть бути оскаржені іншими особами. Найнадійнішим є акт місцевої адміністрації про те, що земельна ділянка передана у власність. Також важливим фактом є термін, протягом якого продавець володіє об'єктом. Зрозуміло, що чим довше час володіння, тим вище надійність майбутньої угоди.

Увага категорії землі

Особливу увагу слід приділити категорії землі. Вона прописана в правовстановлюючих документах. Земля може мати різне цільове призначення:

 • індивідуальне житлове будівництво;
 • дачне будівництво;
 • особисте підсобне господарство.

Кожна з цих категорій має свої особливості, про які важливо пам'ятати. Але простіше купити будинок в Житомирі на DOM.RIA, тому що тут зібрані перевірені оголошення та дома. У кожному будинку побував підготовлений фахівець – інспектор, який ретельно все задокументував та сфотографував панорамною камерою з круговим оглядом. Програма перевіреного житла доступна всім громадянам України. Сайт DOM.RIA №1 серед конкурентів у сфері приватної нерухомості тому що надає тільки актуальну інформацію.

Які документи важливо перевірити?

Перш ніж оформляти угоду, слід уважно вивчити пакет документів від продавця:

 • Свідоцтво про власність на землю. Воно актуальне для об'єктів, придбаних до 2016 року. Якщо покупка була здійснена після цього періоду, то покупцеві може бути пред'явлена виписка з ДРРП.
 • Свідоцтво власності на будівлі, зведені на ділянці. Їх може замінити дозвіл на будівництво, якщо об'єкт не завершений або господар не встиг його оформити. Документ що видається для землі під житлове будівництво.
 • Паспорт власника дані якого повинні збігатися з тими, що вказані в договорі купівлі-продажу та свідоцтві про власність.
 • Кадастровий паспорт (план ділянки, техпаспорт або план на будову). У ньому повинні бути представлені відомості, що збігаються з тим, що вказав продавець – площа об'єкта, вид дозволеного користування, та інші характеристики, якщо такі є.
 • Свідоцтво про укладення шлюбу. Цей документ важливий, якщо нерухомість купувалася під час спільного проживання. Слід обов'язково вивчити дозвіл на продаж обох із подружжя. Згода оформляється у нотаріуса, та дані в неї повинні збігатися з відомостями з паспорта чоловіка.

Причому це мають бути оригінали паперів. Якщо подано копії, навіть завірені нотаріусом, слід насторожитися. Це може свідчити про наявність якихось обтяжень. Особливої уваги потребують паспортні дані, які повинні бути ідентичні зазначеним в інших паперах. Важливо перевірити вид дозволеного користування та категорію землі та можливі обмеження на використання земельної ділянки.

Щоб уникнути шахрайства, необхідно попросити пред'явити довідку про те, що господар будинку (котеджу, таунхауса, ділянки) у Житомирі є дієздатною особою, та не перебуває під наглядом в психіатричному та наркологічному диспансері. Дотримуючись цих простих вказівок, ви зможете перевірити всі документи на відповідність юридичної чистоти самостійно та убезпечити себе від усіх можливих проблем у майбутньому.

Наші інтереси: 

.

Гравець: 
Богдан Лакомський

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка