Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський

Вінілові чи бамбукові шпалери – які краще?

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Шпалери – гарний і зручний спосіб оформити стіни. Він дуже популярний, навіть не зважаючи на те, що сьогодні існує багато рішень для декорування.

Найкраще з них вам допоможе підібрати студія інтер’єру КВ-дизайн – дизайн інтер'єрів у Львові від спеціалістів зробить будь-яке приміщення гарним і функціональним. Якщо ви бажаєте прикрасити стіни шпалерами й не можете визначитися, ми полегшимо вибір – і розповімо про особливості вінілових і бамбукових варіантів.

Вінілові шпалери

На основу з паперу чи тканини наноситься шар полівінілхлориду. З цього ПВХ ще роблять натяжні стелі, також його використовують у виробництві лінолеуму. Від способу нанесення та складу залежить зовнішній вигляд шпалер:

 • Рельєфна поверхня означає, що при виробництві використовувався спінений ПВХ.

 • Золотисті шпалери чи з атласним блиском створюються завдяки шовкографії з додаванням шовкових ниток.

 • Шпалери з підвищеною вологостійкістю – чудове рішення для стін у ванних кімнатах і санвузлах.

У вінілових шпалер багато переваг, вони:

 • легко миються – не пошкоджуються від сильного тертя чи мильних розчинів;

 • не вицвітають і не бояться яскравого світла;

 • можна застосовувати в приміщеннях із підвищеною вологістю, використовуючи спеціальний клей;

 • представлені в різноманітних фактурах;

 • можуть успішно імітувати поверхню тканини, шкіри, декоративної штукатурки.

Зате варто врахувати, що ПВХ не пропускає повітря, тому у приміщеннях без постійного провітрювання іноді застоюється повітря. Через це вони не надто зручні в обклеюванні. При порушенні технології виробництва чи використанні дешевої сировини шпалери можуть виділяти формальдегіди, тому небажано використовувати їх у спальні та дитячій кімнаті.

Бамбукові шпалери

Вони виготовляються з волокнистої целюлози, яка називається флізелін. Саме він використовується для шиття костюмів, манжет і комірців сорочок, а також вберігає їх від деформації.

Бамбукові шпалери добрі тим, що:

 • мають тонку структуру, завдяки якій пропускають повітря (тому в кімнаті ніколи не буде відчуття нестачі повітря чи духоти);

 • не вимагають ідеально рівних стін і здатні приховувати невеликі дефекти й нерівності;

 • їх можна фарбувати;

 • не потрібно знімати, якщо планується ремонт, адже можна просто поклеїти нові шпалери на старі.

Цей вид шпалер має свої недоліки. До них належить не надто багатий вибір кольорів і фактур, а також середня стійкість до механічних пошкоджень. Мити таке покриття проблематично, тому якщо в сім'ї є маленькі діти, краще зупинити вибір на вінілових шпалерах.

Що варто врахувати при обклеюванні стін?

Вінілові шпалери клеяться «встик». При намоканні їхня основа може порватися, тому краще проводити обклеювання вдвох. Кожну смугу змащують клеєм і дають просочитися хвилин сім. Оскільки шпалери важкі, можна нанести тонкий шар клею і на стіну. Стики між смугами намагаються робити якомога меншими (або із заходом одного полотна на інше). Так потрібно, бо при висиханні шпалери можуть стискатися.

З флізеліновими шпалерами проблем при обклеюванні не виникає. Основа матеріалу не рветься й не деформується. Смуги клеяться «встик» – і після висихання не змінюють свої властивості.

Обидва види шпалер по-своєму гарні й практичні, тож вибір залежить переважно від особливостей дизайну приміщень. Бажаємо вдало оформити стіни!

Наші інтереси: 

.