Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

"Зразкового офіцера" Естонської армії засудили за шпигунство на користь Росії

Світ:

Естонський суд визнав майора збройних сил Естонії Дениса Метсаваса та його батька Петра Воліна винними у державній зраді та шпигунстві на користь Росії. Метсаваса засудили до 15 з половиною років ув'язнення, його батька - до шести. Справа слухалася на закритому засіданні в Харьюському суді Таллінна. Метсаваса та Воліна затримали естонські правоохоронці у вересні минулого року за підозрою в шпигунстві.

 

Генеральний директор поліції безпеки Арнольд Сінісалу розповів на прес-конференції, що співпраця Метсаваса з росіянами тривала понад десять років. За цей час він отримав винагороду в розмірі 20 тисяч євро.

Яку саме інформацію майор передавав ГРУ, естонська сторона не розкриває, але як повідомили в поліції, велика частина цієї інформації мала відношення до державної таємниці.

Офіційна Москва не коментувала ані арешт естонського офіцера та його батька, ані винесений їм вирок.

Останнім часом Метсавас працював в естонському Генштабі, до цього займався розвитком артилерії, брав участь у миротворчій місії в Афганістані. Його батько Петро Волін, за даними ЗМІ, виконував функції кур'єра.

Позиція самого Метсаваса невідома, але як пише портал DELFI, адвокат засудженого Алла Якобсон сказала, що оскаржувати вирок він не збирається.

Денис Метсавас виріс в Ласнамяе - переважно російськомовному районі Таллінна. Російськомовних в Естонії близько 30%. Лише деякі з них залишаються в естонській армії після строкової служби, і тим більше мало хто з них отримує звання майора.

У цьому сенсі Метсавас був зразковим прикладом інтеграції в естонське суспільство. Ніхто з його знайомих не міг спочатку повірити в держзраду та зрозуміти, що могло штовхнути до цього військового, в лояльності якого ніхто ніколи не сумнівався.

"Я був начальником об'єднаних навчальних закладів, коли він тільки прийшов кадетом. Розумний, здоровий хлопець, спортивний, позитивний, - розповів Російській службі Бі-бі-сі депутат парламенту Естонії та екс-керівник збройних сил Антс Лаанотс після затримання Метсаваса. - Характеристики у нього були всі позитивні, до майора дійшов, в місії був ".

Військовий історик Ігор Копитін написав книгу про російськомовних офіцерів естонської армії на замовлення міністерства оборони Естонії. У книзі була глава про Метсаваса. Копитін каже, що Денис був для всіх прикладом.

"Велика частина російськомовної молоді негативно ставиться до НАТО, до участі Естонії в НАТО. І до самої служби [в армії], - розповів Копитін Російській службі Бі-бі-сі після затримання Метсаваса. - Його [Дениса] кар'єра, його служба в естонській армії були прикладом для російськомовної молоді".

Метсавас часто з'являвся в місцевих ЗМІ, говорив про патріотизм та критикував Росію.

"Він був переконливим. Можливо, його висловлювання не були філософськими, вони були простими, - продовжує Копитін. - Але своєю простотою він як раз і завойовував авторитет серед російськомовних жителів".

Про Петра Воліна відомо, що він народився в 1953 році в Естонії, за радянських часів служив у прикордонних військах, потім працював в пенітенціарній системі Естонії. Як стверджують естонські правоохоронні органи, він зайнявся шпигунством приблизно п'ять років тому.

Волін визнаний також винним у двох злочинах, що стосуються незаконного поводження з боєприпасами, повідомляє естонське видання Postimees.

Наші інтереси: 

Ця історія показує, що так звана інтеграція так званих російськомовних не працює. Москва апелює до колишньої величі совка, використовуючи глибинні механізми впливу. Розуміти, що в Україні є також шпигуни (і їх багато!), які за гроші або інші методи працюють на ворога. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Стратегія заснування нового світу та вічне життя – розшифрована Нагірна проповідь

Для творення нового світу Ісус Хрестос пропонує стратегію, в якій тісно пов’язані перетворення на універсальну людину («лебедя»), здобуття біологічного безсмертя, заснування варнової системи та...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Подібний випадок описав В. Суворов в одній з книг.
Супердівчині Анастасії (Жар-птасі) дали завдання - вирахувати спільників якогось радянського високого чина, який щось планував проти Сталіна. Після обмірковування Анастасія відповіла, що спільниками цього чоловіка є ті, хто ніколи з ним не спілкувався поза роботою, не відвідував його прийоми і не заходив до нього додому. Одним словом - зразкові службовці.

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Коментарі

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Подібний випадок описав В. Суворов в одній з книг.
Супердівчині Анастасії (Жар-птасі) дали завдання - вирахувати спільників якогось радянського високого чина, який щось планував проти Сталіна. Після обмірковування Анастасія відповіла, що спільниками цього чоловіка є ті, хто ніколи з ним не спілкувався поза роботою, не відвідував його прийоми і не заходив до нього додому. Одним словом - зразкові службовці.

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Це ще одне підтвердження євангельської настанови про те, що етнічні організації мають складатися з представників одного етносу.

Чи був Ісус Хрестос націоналістом: про що свідчить Євангеліє і церковна традиція

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Це гарний приклад професійної роботи естонської контррозвідки!

Для української контрозвідки теж є багато роботи!
І в Збройних Силах, і в парламенті, і в Кабінеті міністрів.

Недоторканих немає!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!