Зображення користувача Андрій Гарас.
Андрій Гарас
  • Відвідувань: 312
  • Переглядів: 355

«Змії в костюмах»: цитати з бестселера Роберта Хаєра та Павла Баб'яка про природу психопатів (доповнюється)

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Хто вони – «змії в костюмах»? Люди чи людиноподібні тварини? Роберт Хаєр та Павло Баб’як пропонують разом відшукати відповідь на ці та інші запитання. А також навчитися розпізнавати цих істот серед своїх колег по роботі та керівників, щоб виробити надійний імунітет та жити щасливо.

1.Загальні відомості

«Їм наплювати на інших, потреба у владі та власному престижі в їхній шкалі цінностей переважує відчуття рівності та справедливості».

***

«Представники цієї категорії, які стали героями нашої книги, відрізняються такими деструктивними рисами характеру, як брехливість, маніпулятівність, егоцентризм, безсердечність та інші. Мова йде про психопатів».

***

«Багато людей з вираженими психопатичними рисами порушують закон, але, при цьому, примудряються уникати звинувачень і покарань за свої дії».

***

«Ці люди часто ведуть паразитичний спосіб життя і проявляють багато форм девіантної поведінки, таких як кричуще порушення правил дорожнього руху, сексуальні домагання, насильство в сім'ї, знущання, нечесна ділова практика та інші, що завдає серйозну психічну, фізичну і фінансову шкоду оточуючим, в тому числі родичам та друзям. З точки зору героїв цієї книги успіх – це влада, престиж і збагачення, і досягається він без врахування почуттів і добробуту інших».

2. Чому психопати лізуть у владу і бізнес

«...беручи до уваги розширення доступу до необмеженої влади та величезних ресурсів, а також розмивання етичних норм і цінностей, навряд чи нас повинні дивувати випадки зловживань у великих корпораціях і органах державної влади, які почастішали за останній час».

3. Успішні психопати

«Більше десяти років тому було мало відомо про те, як психопат може приховано діяти в комерційній і некомерційній компанії, державній організації, релігійній групі, в наукових колах, воєнній чи урядовій установі. Усвідомивши, що суспільство потребує додаткової інформації про маніпуляції і обман так званих успішних психопатів, ми і написали цю книгу. В її першому виданні було сказано: «В основу книги покладена ідея про те, що психопати дійсно працюють в сучасних організаціях і нерідко вони достатньо успішні, якщо враховувати більшість стандартних критеріїв кар’єрного росту, а люди, з якими вони взаємодіють, не помічають їхнього руйнівного впливу. Щоб надати видимість законності своїм вчинкам, психопати здатні не тільки обійти, але часом і взяти під контроль системи планування приймальності і управління ефективністю організації. Вони вміло користуються слабкістю комунікацій, недоліками організаційних систем і процесів, міжособистісними конфліктами, а також багаточисельними факторами стресу, які вражають будь-яку компанію. Вони третують (значення слова: виявляти зневагу до когось, поводитися безцеремонно, не рахуватися з кимось - А.Г.) колег і підлеглих, погіршуючи тим самим моральний клімат і провокуючи розбіжності, що спричинює шкоду для всієї організації. Деякі навіть здатні красти і займатися шахрайством».

4. Чи можуть змії гарно одягатися?

«Чудово зшитий костюм, сліпуча широка посмішка, хрумка біла сорочка, як і всі інші деталі його вигляду, були вершиною досконалості».

5. Природа психопатії

«Психопатія -  це багатовимірний клінічний конструкт, для якого характерний набір особистісних якостей... Не можна сказати, що психопатія -  це продукт виключно соціального й наколишнього довкілля. У формуванні психопатичних рис характеру і темпераменту важливу роль грають генетичні фактори. І все ж прояви цього розладу особистості, які виникають протягом життя - результат складної взаємодії біологічної схильності (в тому числі темпераменту) і соціальних сил. Риси та поведінка, виходячи із яких можна визначити психопатію у дорослого індивіда, починають проявлятися ще в ранньому дитинстві».

***

«У психопатів слабко розвинені совість, емпатія, відчуття провини (ймовірно, маються на увазі соціопати, адже, зважаючи на поведінку поганих інтелісів, совісті в них взагалі немає - А.Г.); вони рідко прив’язані до когось, крім самих себе».

***

«Приблизно 1 відсоток від загальної чисельності населення і близько 15 відсотків ув’язнених відповідають критеріям визначення психопатії».

***

«Одні теоретики та дослідники вважають цей розлад особистості наслідком дисфункції або пошкодження головного мозку, тоді як інші стверджують, що психопатія - це не розлад, а еволюційна адаптація. Таку точку зору наш другий автор знаходить переконливішою».

***

«Асоціальний розлад особистості (ASPD) - це широка діагностична категорія... Діагностувати її можна при наявності трьох із семи критеріїв:

  1. Недотримання соціальних норм і зневажливе відношення до законів.
  2. Схильність до лицемірства і обману.
  3. Імпульсивна поведінка, нездатність до планування.
  4. Дратівливість і агресивність.
  5. Безросудна зневага до безпеки, власної та навколишніх.
  6. Постійна безвідповідальність.
  7. Відсутність докорів совісті».

***

«Від асоціального розладу особистості психопатію відрізняють такі особистісні риси, як відсутність емпатії, поверховість емоцій і відчуття власною величі, наявність яких необов’язкова для діагностування ASPD, що ширше представлена як в суспільстві в цілому, так і серед ув’язнених».

Наші інтереси: 

Активно досліджувати поведінку розмовляючих тварин!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Полювання на орків (художник Якуб Розальськи)

Війна в Україні завершиться тоді, коли буде досягнута її мета (+аудіо)

Справжня мета цієї війни полягає у формуванні нової української нації – носія передових світогляду та соціальної організації. Отже, війна припиниться тоді, коли процес постіндустріального...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано
Опубліковано Ігор Каганець 4 Травень, 2022 - 20:29

Я так розумію, що ця стаття буде постійно поповнюватися новими цитатами?

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Андрій Гарас.
0
Ще не підтримано
Опубліковано Андрій Гарас 4 Травень, 2022 - 22:01

Так. Планую опрацювати всю книгу.

Буду радий обговорити цю ідею.

Радіймо життю граючи!

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано
Опубліковано Микола Стригунов 6 Травень, 2022 - 10:36

Перша цитата відображає сутність психопатів. Тобто, психопати - це люди (біологічно ми є одним видом. Але, слід врахувати, що людина - це вид-ефемер, тобто, дуже й дуже мінливий вид), фізиологічно нездатні до емпатії (любові) через відсутність в своїй нервовій системі дзеркальних нейронів. 

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано
Опубліковано Юр Цікавий 6 Травень, 2022 - 13:03

Біологічно людське тіло тваринного походження. Зводити людину до біології - помилково. "...відсутність в своїй нервовій системі дзеркальних нейронів..." наслідок, а не причина. Тобто психопати ще (чи вже?) не люди. Саме через помилкове ставлення до психопатів як до людей і є справжньою причиною їхньої успішної узурпації влади і становить крайню небезпеку для людей.

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано
Опубліковано Юр Цікавий 6 Травень, 2022 - 13:06

До речі, людина біологічно, як вид, не така вже й мінлива.

Зображення користувача Андрій Гарас.
0
Ще не підтримано
Опубліковано Андрій Гарас 9 Травень, 2022 - 16:17

Оновив 09.05.2022

Радіймо життю граючи!