Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 12
  • Переглядів: 13

“Здобути або не бути”

У видавництві “Азалія” Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України готується до друку роман Святослава Праска “Здобути або не бути”, присвячений генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу.
За словами директора видавництва Євгена Шморгуна, книга не матиме аналогів в Україні. Роман складається з трьох частин і вийде накладом до 1 тис. примірників. Цінність книги у тому, що про життя Шухевича романів ще не було написано. Святослав Праск працював над книгою понад 5 років. У книзі використано багато історичного матеріалу, який сам письменник відшукав і опрацював.

Спонсорами видання роману стали Рівненська облдержадміністрація, яка виділила 10 тис. грн., та Костопільська райдержадміністрація, що надала 2 тис. грн.

Після виходу у світ роман “Здобути або не бути” буде розповсюджено у бібліотеках і навчальних закладах України.

Цього року у видавництві “Азалія” було видано 15 книг.

Довідка: Роман Шухевич (псевдонім Тарас Чупринка) (1907-1950) – український політичний та військовий діяч, генерал-хорунжий; член УВО з 1925, ОУН з 1929. У 1938-39 став одним з організаторів та командирів Карпатської Січі; з 1940 – член Революційного проводу ОУН. У 1941 році Шухевич став фактичним командиром українського батальйону “Нахтіґаль”, потім служив у 201-му батальйоні поліції, який діяв проти радянських партизанів у Білорусі. У 1943 році перейшов у підпілля, де був обраний головою Бюро Проводу ОУН, одночасно з кінця 1943 року стає Головним командантом УПА, а з липня 1944 – головою Генерального секретаріату Української головної визвольної ради. Загинув у бою з підрозділом радянської держбезпеки на околиці м. Львова.


----------------------------------------------------

В тему:

Пам’яті Романа Шухевича

Новий сайт про ОУН-УПА

Армія Безсмертних. Фотоальбом для патріотів

Росіяни знімають фільм про УПА
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи