Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
97

Зарплата керівника Нафтогазу перевищує 2 мільйони гривень на місяць

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Умови трудового контракту голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва і Колективний договір держкомпанії дозволяють істотно варіювати кінцевою сумою заробітної плати.

kobolev.jpg

голова правління НАК «Нафтогаз України» з 26 березня 2014 року Андрій Коболєв

Про це йдеться у відповідних документах, які є у розпорядженні Економічної правди.

Так, в додатковій угоді до трудового договору від 13 квітня 2016 року вказується, що крім посадового окладу (1,041 млн. гривень.) СЕО отримує щомісячну премію "на умовах і в розмірі відповідно до колективного договору підприємства".

Зараз в "Нафтогазі" діє колективний договір від 25 червня 2012 року, підписаний тодішнім главою держкомпанії Євгеном Бакуліним.

Відповідно до нього, преміювання співробітників апарату НАК можливо на рівні до 200% від посадового окладу.

Перша половина з них (100%) виплачується в щомісячному режимі "за виконання виробничих функцій і завдань". Це означає, що систематична зарплата керівника НАК становить 2,082 млн. гривень в місяць.

Інші 100% виплачуються не системно "за внесок в загальні результати роботи".

В такому випадку щомісячна сумарна винагорода глави "Нафтогазу" може досягати 3,123 млн. гривень.

Економічна правда звернулася в НАК з питанням про статистику використання опцій нарахування премій СЕО, але відповіді не отримала.

Раніше Андрій Коболєв неодноразово заявляв про те, що підвищення зарплат топ-менеджерам держкомпаній є стимулом у боротьбі з корупцією.

"Щоб зберегти людину, яка приносить результат, і щоб вона не стала корумпованою, потрібно платити їй на ринковому рівні", - говорив він.

Наші інтереси: 

Державні підприємства, як Нафтогаз, утримуються державою за кошти держбюджета,який наповнюють звичайні люди (ми з вами), маючи зарплати не в рази, а в десятки разів нижчі. І де справедливість?