Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 34
  • Переглядів: 39

«Йога — це ідеальний спосіб відновити баланс між тілом, розумом та душею» — Андрій Зюзь — фітнес-тренер, практик, наставник

Чи знаєте ви, що за статистикою, йогу практикують на постійній основі понад 300 мільйонів людей. Перші відомості про застосування цього вчення походять ще з 3 тисячоліття до нашої ери. Проте на європейський континент східна практика прийшла відносно недавно. Понад сотня років знадобилась, щоб європейці усвідомили і прийняли всі «плюси» та всі можливості йоги. Чому варто розпочати йогічну практику саме вам і саме зараз, розповідає Зюзь Андрій Юрійович — вчитель йоги, практик з багаторічним досвідом та справжній духовний наставник.

Що таке здоров’я

Гадаєте, що здоров’я, це коли нічого не болить? Помиляєтесь. Бути здоровим — означає віднайти абсолютний баланс між гармонійно працюючими системами організму та психоемоційним станом. 

За задумом Творця, людина народжується саме такою. А далі… Одні нестримно розтринькують отриманий подарунок, і вже в 20 років почуваються стариганями, проте не бачать і не хочуть нічого змінювати. Інші ж усвідомлюють, що колись «повернули не туди» і намагаються зібрати докупи залишки свого потенціалу. 

Йога допомагає відновити та поліпшити здоров’я, омолодити всі системи і органи — повернутись в стан «абсолютного здоров’я».

Йога — шлях до фізичного та ментального здоров’я

Ви будете здивовані, але перші практики йоги беруть початок з Індії в третьому тисячолітті до нашої ери. Тоді їх рекомендували лікарі сходу своїм пацієнтам виключно з лікувальною метою. І навіть більше — фізичних вправ було мінімум. Основний акцент робився на медитації, тобто на покращення психоемоційного стану, на «правильні» думки та оздоровлююче харчування. 

Лише на початку нашої ери принципи йоги починають застосовувати для широкого загалу, як спосіб самооздоровлення на всіх рівнях: фізичному, емоційному, духовному. А в історію європейського заходу йога прийшла тільки в минулому столітті, і то тільки як система статичних вправ, позицій («асан») для зміцнення фізичного здоров’я. 

Досвідчені вчителі застерігають, що якщо ви ставитесь до йогічних практик тільки як до «фізкультури» з метою покращити тілесну оболонку — ви саме цього і досягнете. Не більше. Адже йога — це філософське вчення, система, що рекомендує розглядати людину як збалансовану, цілісну істоту. Для отримання довготривалого результату слід підтримувати баланс між тілом і духовним станом. Будь-який перекіс в одну чи іншу сторону тягне за собою наслідки.

Але є і гарна новина. «Підтягуючи» та укріплюючи фізичну складову, ми спонукаємо організм покращувати психічне і метальне здоров’я. Це як сполучені судини: ті, хто тривалий час займаються фізичними вправами, з часом помічають, що і голова починає краще працювати і розум стає більш ясним, і стресів вже ніби менше.

Регулярні практики йоги — це не лише спосіб позбутись фізичних та емоційних зажимів. Наставники з йоги рекомендують комплексний підхід для лікування хронічного стресу, тривожних станів та навіть депресій.

Користь для всіх і на всі випадки життя

Численні дослідження продемонстрували, що йога допомагає позбутись:

  • стресу — 85% респондентів національного опитування США відмітили цей факт.

Стресостійкість посилюється завдяки тому що під час занять пригнічується виробіток гормону стресу кортизолу та підвищується рівень ендорфінів — гормонів щастя.

  • болю в спині — регулярні заняття покращили стан 56% людей, які страждали на хронічний біль в хребті. 
  • безсоння — поєднання дихальних технік та фізичних навантажень сприяє збалансованому виробітку мелатоніну — гормону сну.
  • серцево-судинних захворювань та діабету — дихальні практики та фізичні активності сприяють зниженню артеріального тиску, а м’язи стають більш гнучкішими, що робить їх чутливими до інсуліну, що дуже важливо для контролю рівня цукру в крові.
  • зайвої ваги — йога стимулює ретельніше підбирати раціон та усвідомлено ставитись до харчування. Концентрація уваги на власному тілі та емоціях допомагає не «заїдати стрес», а отже не переїдати. 

Але йога — це не чарівна таблетка, всі ці «корисності» ви отримаєте не одразу, а поступово і лише у випадку регулярних практик впродовж тривалого терміну. 

Протипоказань нема — для кожного знайдеться свій комплекс і своя система навантажень, проте на початках займатись слід під наглядом та наставництвом досвідченого тренера.

Наші інтереси: 

Здоров'я.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вперед, до нової Галілеї!

Дороговказ для Галілеї: наша стратегія у післякризовому світі (+аудіо)

В Україні розгортається потужний духовний спалах, співвимірний зі спалахом у Галілеї часів Ісуса Хреста. Слово «Галілея» означає «Слава». Разом зі славою в Україну повертається шляхетна Галілея –...

Останні записи