Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як Starlink Ілона Маска допомагає Україні у війні дронів

Передова супутникова система підтримує зв’язок армії попри перебої електроенергії і допомагає Збройним силам України нищити російські танки та позиції. В авангарді ЗСУ є підрозділ аеророзвідки, що використовує безпілотники для спостереження та ударів по ворожим танкам і позиціям.

На тлі відключень інтернету та електроенергії Україна звернулася до Ілона Маска, аби той надав супутникові системи Starlink, пише мс.today з посиланням на Telegraph.

Команди дронів у польових умовах, іноді в сільській місцевості з поганим зв’язком, можуть використовувати Starlink, щоб відправляти безпілотники з протитанковими боєприпасами та нищити ворога.

Кремлю дуже не сподобалася така ініціатива Маска, адже вони розраховували, що, як знищать системи комунікацій, українцям буде важко взяти перевагу у війні. Лютує навіть голова російського «Роскосмосу» Дмітрій Рогозін. Якщо почитати його Twitter, то можна помітити, що він просто ненавидить Ілона Маска.

Український безпілотник використовує складну систему під назвою Delta, яку створили протягом останніх років з допомогою західних радників, вона доступна зі звичайних ноутбуків. До неї входить програмне забезпечення «ситуаційної поінформованості», що створює інтерактивну карту із зображеннями з дронів, супутників, датчиків і від людської розвідки, аби відстежувати противника.

Кажуть, що Delta сумісна із системами НАТО і минулого року пройшла випробування у військових навчаннях Sea Breeze в Чорному морі, у яких брали участь США, Україна та 30 інших країн.

Західні партнери також передали Україні новітнє обладнання, включно з радіозв’язком, який випередив технології радянських часів, а США також вклали мільйони доларів у захист від російського злому, глушіння сигналів і спроб «підробити» технологію GPS.

Як працює Starlink
Starlink використовує «мегасузір’я» з тисяч маленьких супутників, які обертаються навколо Землі на висоті 340 миль над поверхнею планети. Мета полягає в тому, щоб забезпечити доступ до інтернету в сільських районах і частинах земної кулі з поганим зв’язком.

Якщо український інтернет зруйнують, «воїни безпілотників» усе одно зможуть зв’язуватися зі своїми базами, надсилаючи сигнали з мобільних терміналів Starlink і використовуючи наземні станції в сусідніх країнах, включаючи Польщу.
Starlink також інтегрували в організаційну структуру українських Збройних сил, це дозволяє їм обмінюватися розвідувальними даними з армією та Повітряними силами, а також взаємодіяти та навчатися з іноземними військовими радниками.

Безпілотники виявляються настільки ефективними, що Пентагон вважає: постачати Україні літаки не потрібно. Замість цього він надсилає більш смертоносні Switchblades – так звані «дрони-камікадзе», які були розроблені для спецзагонів США, їх можна носити в рюкзаку та знищувати ними танки.

Наші інтереси: 

Технологічна підтримка Маска не менш важлива, ніж зброя.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи