Важливість: 
4
Як підняти сайт в ТОП Google: Що таке унікальність тексту і якою вона повинна бути в ідеалі

Унікальність тексту на сайті - це один з умовно-об'єктивних показників якості контенту з точки зору пошукової системи.

170907kopirayter.jpg

Копірайтер - є така професія!
Копірайтер - є така професія!

Для комерційних сайтів показник унікальності статей, розміщених на них, виходить на перше місце, оскільки пошуковики оцінюють тексти на предмет «новизни та користі» для читача у такій послідовності:

 1. Унікальність - процентний показник що визначає відсутність у тексті вже опублікованих в мережі (і проіндексованих пошуковиками) фрагментів.
 2. Користь - показник, що визначається за поведінковими факторами. Відсутність зайвої води та наявність відповіді на запити читача - гарантія того, що відвідувача сайту зацікавить матеріал, а система визначить текст як «корисний».
 3. «Природність» - текст має бути написаний «для людей», простою мовою, без штампів і канцеляризмів.
 4. Експертність. Якщо автор статті вміло оперує цифрами, датами, категоріями і термінами, система однозначно сприйме текст, як експертний.
 5. Оптимізованість для пошукових систем. Текст написаний з дотриманням правил SEO-оптимізації (входження ключових слів та фраз) допоможе привести на сторінки сайту нових читачів (клієнтів/покупців). 

Що таке унікальність і якою вона повинна бути

Унікальність - це той наріжний камінь контент-маркетингу, який може або вивести ваш сайт в ТОП пошукових систем, або завести його в чорний список сайтів, які не індексуються.

Для вдалого просування в ТОП, опубліковані матеріали повинні бути не тільки корисними для читача та оптимізованими для пошукових роботів, але і обов'язково – унікальними.

100% унікальності - це ідеальний варіант.

Якщо опублікувати неунікальні статті (і зовсім неважливо, чи це повна копія якогось тексту, чи «нова» стаття, що складається з кількох фрагментів вже розміщеного в мережі матеріалу), то пошукові роботи заносять весь сайт в «бан» і тепер жодна сторінка не буде індексуватись. Тобто читач не знайде вас за ключовими запитами і побачить сайт тільки коли введе в рядок браузера повну назву (наприклад http://www.profi-text.rv.ua/).

Існують спеціальні програми, які визначають ступінь унікальності тесту. Одні ресурси пропонують перевірити текст он-лайн, інші вимагають скачування спеціальної програмки на комп'ютер.

Використовуються різні алгоритми пошуку і перевірки. Як правило, програма розбиває текст на шингли і шукає їх дублі у мережі. Деякі он-лайн ресурси долучають також смислову складову, коли враховуються вжиті слова-синоніми та словоформи.

Що таке шингл

Шингл - це фрагмент тексту, що складається з кількох слів. В деяких програмах розмір шинглу можна виставити вручну в налаштуваннях перевірки.

Для запуску процесу перевірки на унікальність, весь текст нарізається на шингли, які накладаються один на другий.

Наприклад, якщо довжина шингла – 4, то текст «Унікальність - це процентний показник, що визначає відсутність у тексті вже опублікованих в мережі фрагментів» буде перевірятись на предмет плагіату за такою нарізкою:

 • «Унікальність це процентний показник»
 • «це процентний показник що»
 • «процентний показник що визначає»
 • «показник що визначає відсутність»
 • «що визначає відсутність у»
 • «визначає відсутність у тексті»
 • «відсутність у тексті вже»
 • «у тексті вже опублікованих»
 • «тексті вже опублікованих в»
 • «вже опублікованих в мережі»
 • «опублікованих в мережі фрагментів».

Вказана нарізка теж умовна, бо одні системи враховують прийменники, а інші - ні.

Висновок: чим коротший шингл, тим ретельніше здійснюється перевірка.

Та і окрім тільки шинглу, включається також смислова перевірка, коли неможливо визначити, що саме «не сподобалось»: система просто вважає ваш текст "списаним" у когось і все!

Висновок: писати гарні, корисні і оптимізовані тексти складно, бо щоразу це має бути щось нове і оригінальне, виказане «своїми словами» і пропущене «через себе». 

Програми для перевірки унікальності

В мережі можна знайти багато програм і сервісів для перевірки тексту на унікальність. 

Серед найбільш розповсюджених:

 • Еtxt Антиплагиат (програма для скачування)
 • Advego Plagiatus (програма для скачування)
 • text.ru (перевірка онлайн)
 • content-watch.ru (перевірка онлайн)

Я, особисто, користувалась ними всіма (замовник самостійно визначає ресурс, якому найбільше довіряє), але зараз віддаю перевагу останньому (content-watch.ru) і рекомендую його. Поясню чому.

Еtxt Антиплагиат та Advego Plagiatus - це програми, які пропонується встановити на комп'ютер (відповідно за посиланнями https://www.etxt.ru/antiplagiat/ та https://advego.ru/plagiatus/). 

Плюси:

 • можливість ручного налаштування довжини шингла;
 • можливість примусового виключення з області пошуку певних сайтів;
 • зрозумілість алгоритму перевірки.

Недоліки:

 • низька швидкість обробки тексту;
 • прив'язка до регіону (часто перевірка на унікальність з комп'ютера, з IP-адреси, локалізованої у Рівному і, наприклад, у Новосибірську дає різні результати);
 • відсутність смислової перевірки, тобто досвідченому копірайтеру легко «обійти систему», маніпулюючи синонімами і словоформами.

Сервіси Text.ru та Content-watch.ru пропонують перевірити тексти на унікальність в он-лайн режимі. 

Причому text.ru це зробить безкоштовно і навіть допоможе виявити орфографічні помилки та провести SEO-аналіз (визначить рівень «заспамленості» та «водності»). Це контент-ресурс одноіменної біржі копірайтингу і багато хто користується його послугами.

Content-watch.ru має обмеження на кількість добових перевірок (7 штук) та обсяг тексту, що перевіряється (до 10 тис символів з пробілами), проте у мене він викликає більше довіри. Алгоритм перевірки невідомий, але дуже часто тексти, з унікальністю 100% по text.ru не є унікальними по content-watch.ru, а от перевірка у зворотньому порядку (тобто якщо по content-watch.ru вже маємо 100%) ніколи збоїв не давала. 

Отже, якщо вам потрібно наповнити сайт цікавими і корисними матеріалами, не забувайте про унікальність контенту і пошуковики оцінять старанність.

Для мене завжди є «справою честі» вивести статтю на рівень 100% унікальності, навіть якщо по темі викладу вже все «писано-переписано», «казано-пересказано» і, здається, нічого нового придумати неможливо. Такі матеріали завжди працюють на результат: приводять нових читачів і перетворюють їх на постійних клієнтів.

У наступній статті я спробую розповісти про «копірайтерські» штучки, які роблять текст унікальним, проте не додають йому ваги в очах пошукових роботів. Це корисно знати замовникам для перевірки роботи копірайтера. 

Наші інтереси: 

Знаєш алгоритми - маєш інструмент для дії.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка