Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська

Вища рада правосуддя вперше дозволила заарештувати суддю

Світ:

Спецтема:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Вища рада правосуддя задовольнила клопотання Генеральної прокуратури про утримання під вартою судді Суворовського районного суду Одеси Костянтина Бобовського

ГПУ підозрює його у вимаганні та бажанні отримати хабар від учасників справи, яку він веде.

Прокуратура просить про запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, оскільки слідство вважає, що він може чинити тиск на свідків і користуватися зв'язками в правоохоронних органах з метою уникнення правосуддя.

Крім того, прокуратура підозрює, що суддя може спотворити або знищити докази по справі і чинити тиск на суддів, на яких перерозподілено справу, в якій Бобовського підозрюють у вчинені неправомірних дій. Також є оперативні данні, що суддя може виїхати за кордон і переховуватися від органів слідства.

Це перший випадок, коли Вища рада правосуддя розглядала питання надання згоди на утримання судді під вартою, оскільки до початку реформи судочинства питання недоторканості суддів було в компетенції Верховної Ради.

  • Вища рада правосуддя почала працювати 12 січня 2017 року, і це перша справа, яку їм передала прокуратура про згоду на утримання судді під вартою.
  • Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського самоврядування, що діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади.
  • Закон передбачає, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення про звільнення суддів з посади і дає згоду на затримання чи арешт судді.

 

Наші інтереси: 

Невже "перший пішов"?

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.

Прецедент створено!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!