Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

"Воля" – український комікс в стилі дизельпанк

Зовсім скоро вітчизняну розважальну літературу очікує не зовсім звичне поповнення - комікс (графічний роман) "Воля". Його дії розгортатимуться у альтернативному всесвіті, який "розійшовся" зі звичайною реальністю у період Української революції 1917-1921 років.

Автор ідеї та продюсер "Волі" В'ячеслав Бугайов зізнається, що спочатку в нього виник задум фільму про альтернативну історію Української революції.

"Але пізніше ми зрозуміли, що це майже нереально через фантастичні бюджети. Тому для початку вирішили зробити комікс, і якщо він буде успішним, то, можливо, колись його екранізують", - розповідає В'ячеслав Бугайов.

А співавтор ідеї та один зі сценаристів Олександр Филипович пояснює, що період УНР обрали тому, що він, на їхню думку, дуже маловідомий для української аудиторії - не порівняти з тою ж козацькою добою.

В'ячеслав Бугайов і Олександр Филипович

"До того ж, ці часи дуже круто лягають на стилістики стімпанку і дизельпанку", - додає В'ячеслав Бугайов.

Стімпанк - напрямок фантастики, у якому людство від часів Вікторіанської Англії покладається в основному на технології парових машин.

А в дизельпанку цивілізація умовно "застигла" на технологіях часів Першої світової війни - автори жанру надихаються масивними танками початку ХХ ст., дирижаблями і першими літаками.

Сюжет

Перший том "Волі" - своєрідне знайомство з альтернативним всесвітом.

"Йде 1918 рік, Перша світова війна майже вщухла, але раптом вона спалахує знову. Українська держава утримує свої позиції і відбиває наступ зі сходу. А далі вже не можемо сюжет розкривати", - ділиться В'ячеслав Бугайов.

Серед героїв "Волі" - реальні історичні діячі: гетьман Павло Скоропадський, голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський, епізодично з'являється і лідер анархістів Нестор Махно.

Гетьман Скоропадський очима авторів коміксу

Будуть й інші відомі персонажі, однак хто саме, автори поки не зізнаються.

Сам комікс складатиметься з трьох різних історій, кожну з яких малював окремий художник у своєму стилі.

"Перша частина буде умовно історична, друга вже більш фантастична. А третя - поп-жанр: трохи трешу, трохи гумору, багато екшену", - анонсує В'ячеслав Бугайов.

Поява

Вихід першого тому "Волі" запланований на початок травня - до фестивалю Kyiv Comic Con.

У коміксі з твердою обкладинкою буде 56 сторінок, наклад - 2 тисячі.

Видаватиме "Волю" об'єднання Asgardian Сomics - раніше воно вже випускало комікс про бої АТО за Савур-могилу "Звитяга", а також містичний козацький графічний роман "Максим Оса: герой з того світу".

З ціною хлопці ще не визначилися - зізнаються, що у них тривають дискусії щодо цього питання.

"Ми намагатимемося зробити ціну максимально доступною. Але нам принаймні треба окупити витрати на друк", - пояснює Олександр Филипович.

У перспективі - випуск ще щонайменше двох томів "Волі", які матимуть вже "більш монолітний" (за визначенням авторів) сюжет.

Також до виходу першого тому заплановано випустити його відео-тизер, під який замовляли спеціальний реквізит: фантастичний карабін "Вій-2" з тризубом та однострій для актора.

Історія і фантастика

Автори проекту кажуть, що перед тим, як взятися за справу, вивчали історичний матеріал, а також консультувалися з істориком з Інституту національної пам'яті Владиславом Запорожцем.

"Спочатку вивчили реальні історичні моделі. При цьому дуже здивувалися, адже деякі з них вже виглядали фантастично", - зізнається Олександр Филипович.

Серед старовинних апаратів, які стали прототипами для "Волі": німецькі бомбардувальники Zeppelin-Staaken, літаки-розвідники Анатра Анасаль, які вироблялися на початку ХХ ст. в Одесі, броньовики часів Першої світової війни.

Техніка початку ХХ ст. і зараз є джерелом натхнення для стилів стимпанк та дизельпанк

У першому томі також буде кілька сторінок з суто історичними замальовками.

У планах авторів є і повністю історичний комікс, однак тут конкретики поки немає.

Хлопці відзначають, що випустити таку публікацію з дотриманням усіх історичних деталей значно складніше, ніж працювати з фантастикою.

"Треба розуміти, що ілюстратори коміксів - це не звичайні художники. У них свій авторський стиль. Вони досить авторитарні, і якісь правки дуже болісно сприймають", - зауважує В'ячеслав Бугайов.

Аудиторія

Традиційна аудиторія коміксів - так звані "гіки": фанати комп'ютерних ігор та фантастики, ІТ-спільнота, або ж просто підлітки.

Автори проекту "Воля" В'ячеслав Бугайов, Олександр Филипович та сценарист і видавець Денис Фадєєв й самі працюють у ІТ-індустрії. Утім кажуть, що цього разу сподіваються дещо вийти за рамки.

"Ми намагалися прозондувати майбутню аудиторію. І виявилося, що це скоріше не "гіки", не IT-спільнота, не звичайні фанати коміксів… Ми бачимо, що наша аудиторія більш широка - це патріотичні люди від 25 до 45 років", - відзначає В'ячеслав Бугайов.

Майбутній комікс помітили і в Росії, де на одному з сайтів з'явилася стаття з критикою "Волі" за "неісторичність" та "викривлення фактів" для молоді.

Автори "Волі" кажуть, що у наступних томах хочуть вийти за межі події в Україні

При цьому, як стверджують автори, на російських форумах комікс хоч і лають, але багато хто висловлює бажання його придбати.

"Вони зробили нам непогану рекламу. Може тому статтю потім прибрали", - посміхається В'ячеслав Бугайов.

Українські супергерої

"Ми хочемо показати Україну як успішну країну. У багатьох творах вона виступає, як жертва агресії, бідна-нещасна. Ми ж її хочемо показати повноцінною європейською державою", - розповідає про загальну ідею "Волі" Олександр Филипович.

Хлопці додають, що прагнуть популяризувати історію і звернути увагу великих медіакомпаній на період Української революції початку ХХ ст.

Нестор Махно в коміксі з'явиться епізодично

"Подивіться на нові екранізації Шерлока Холмса. А це фактично ті самі часи!" - наголошує В'ячеслав Бугайов.

На його думку, українського історичного матеріалу для аналогічних проектів вистачає.

Український дизельпанк - нове явище у фантастиці

"І взагалі, де українські супергерої? Потенціал України тут величезний", - резюмують автори "Волі".

Наші інтереси: 

Потенціал величезний! 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи