Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Візит Сі Цзіньпіна не приніс жодних домовленостей щодо припинення війни в Україні, але не все так погано

Категорія:

Або ці домовленості такі, що Путін і Сі вирішили не говорити про них привселюдно. Президент РФ Путін і керівник КНР Сі Цзіньпін дали прес-конференцію, з якої це стало зрозуміло. Важливий висновок – Росія стає китайською ресурсною колонією.

23032201.jpg

Фото: Sergei Karpukhin/Sputnik/AFP/Getty Images

У ході візиту китайський лідер запросив Путіна відвідати Китай "в зручний для нього час цього року". Газета Washington Post назвала це запрошення демонстрацією підтримки Росії.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен, коментуючи візит Сі Цзіньпіна до Москви, заявив, що лідер Китаю забезпечує Путіну "дипломатичне прикриття" для скоєння Росією злочинів, подібних до тих, за фактом яких був виданий ордер Міжнародного кримінального суду.

На прес-конференції після переговорів Путін згадав про "мирний план" Китаю, який, за його словами, може бути взятий за основу для врегулювання, "коли до цього будуть готові Захід та Київ". Експерти називають цей китайський план "не призначеним для використання", пише російська служба BBC News.

Сі Цзіньпін сказав, що Пекін керується принципами статуту ООН і щодо "української кризи" займає неупереджену позицію та виступає за мир та діалог.

Владімір Путін заявив, що Росія готова нарощувати постачання природного газу та нафти до Китаю. За його словами, сторони також обговорили проект газопроводу "Сила Сибіру-2". Були сказані чергові слова про кратне зростання співробітництва між РФ та КНР, зокрема – у фінансовій та транспортних сферах.

Москва особливо зацікавлена у співпраці з КНР у високотехнологічних сферах: у тому числі у космічних дослідженнях, авіабудуванні та машинобудуванні.

Газета Financial Times з посиланням на джерело, близьке до Кремля, відзначила зростаючу залежність Росії від Китаю. За словами джерела видання, Росія перетворюється на сировинний придаток Китаю.

"Логіка подій підказує, що ми повністю стаємо китайською ресурсною колонією. Наші сервери будуть від Huawei. Ми станемо основними постачальниками до Китаю всього. Вони отримуватимуть газ із "Сили Сибіру", – зазначив співрозмовник FT.

Старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Марія Шагіна в інтерв'ю Financial Times також наголосила на посиленні асиметричності російсько-китайських відносин після введення санкцій щодо Москви.

"Важко приховати той факт, що Росія наразі молодший партнер", – сказала вона.

При цьому, за її словами, Пекін вважає за краще діяти обережно, щоб уникнути ризику введення санкцій, і відправляє напівпровідники до Росії через Туреччину та ОАЕ.

Експерт по Китаю Міхаїл Коростіков зазначає, що Пекін зацікавлений в освоєнні російського ринку, залишеного західними компаніями. Разом із Сі до Москви приїхали представники великого бізнесу, які зацікавлені у закріпленні досягнутих за минулий рік результатів.

"Наприклад, з 14 брендів автомобілів, що залишилися на російському ринку, 11 – китайські, частка китайських смартфонів на російському ринку досягла 75% проти 50% роком раніше, будівельної техніки – 70% проти 40% роком раніше, ноутбуків – 40%", – говорить Коростіков.

"Проти Китаю поступово вводяться ті самі обмеження, що й проти Росії, тільки повільніше", – каже він.

На думку Коростікова, Москва поки що успішно тримається в економічній та фінансовій блокаді проти 60% світового ВВП: російська економіка скоротилася у 2022 році менш ніж на 2,5%, експорт в інші країни зріс більш ніж на 8%, усередині країни не помітно дефіциту товарів, а безробіття взагалі виявилося на історично низькому рівні – через мобілізацію та еміграцію з країни.

Про "мирний план" Китаю експерт сказав: "Це дуже поверховий документ, за допомогою якого Китай комунікує свою позицію в США і країни, що розвиваються. Він не призначений для виконання, ніхто не чекав, що його сприйматимуть серйозно. Його основне завдання – показати незахідним країнам, що необов'язково обирати між Заходом і Росією у цьому конфлікті, можна залишитися осторонь і закликати до миру, торгуючи з обома".

21 березня газета New York Times повідомила, що з початку війни Китай поставив до Росії безпілотники та комплектуючі до них сумарною вартістю $12 млн. Йдеться про 70 китайських експортерів, які постачали до Росії безпілотники 26 різних моделей. Але одна з таких компаній – DJI – вже встигла заперечити такі поставки.

Наші інтереси: 

Стежимо за китайсько-російським альянсом. Це може вплинути на подальший хід російсько-української війни.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вгору просування – без краплі вагання!

Динаміка демосів: стартап, ріст, розмноження, омолодження – дороговказ для Aryan Softwerk

Для досягнення режиму керованої молодості – «вічного життя» – демос має бути досить численним. Тож йому треба кількісно зростати, але зростати не механічно, а органічно – як жива істота. Аналогії між...

Останні записи