Зображення користувача Леонід Українець.
Леонід Українець
22

Вікна 10

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Загалом Windows 10 не належить до вільних програм, але є легальна можливість безплатно отримати тестову версію для ознайомлення. Цього цілком достатньо для вивчення операційної системи. Саме тому в цій групі може бути розміщена ця стаття.

boyovastanciya.jpg

Вікна

Загальні риси

Особливістю версії 10 є адаптація для роботи з хмарними технологіями. Є 8 різних варіянтів цієї операційної системи:

■ Windows 10 Home;

■ Windows 10 Professional;

■ Windows 10 Enterprise;

■ Windows 10 Education;

■ Windows 10 Mobility;

■ Windows 10 Mobility Enterprise;

■ Windows 10 Anniversary Edition;

■ Windows 10 IoT Core.

В цій версії виправлені вади, що були виявлені у 8-ій версії.

Новації

Cortana - особистий помічник. Secure Boot - можливість використовувати апаратну віртуалізацію для запобігання виконання шкідливих програм в момент старта операційної системи. Virtual Smart Cards - можливість використання двофакторної авторизації. Miracast - дозволяє проєктувати екран на проектор чи телевізор. Зокрема, з використання технології WiDi. Hyper-V - вбудований гіпервізор відсутній в домашньому варіянті. Enterprise Data Protection - технологія для захисту корпоративних даних, де дозволено використовувати особисті пристрої співробітника. Device Guard - технологія для запуску тільки дозволених додатків. Microsoft Passport - використання іних типів автентифікації в операційній системі, зокрема біометрії. Microsoft Edge - новий браузер для Інтернета. Azure Active Directory - хмарна активна директорія. Windows Store - магазин додатків, де можна розміщувати власні розробки. MDM - управління мобільними пристроями для доступа для віртуальної приватної мережі. 

Архітектура

Для 32-бітної операційної системи максимальна кількість використаної оперативної пам’яті може бути 3,5 гігабайти, для 64-бітної 16 екзобайтів. В інтерактивному режимі встановлення є досить простим. Але важливо спланувати встановлення і підготуватись до нього. 

Windows 10 Home - цілком підійде для домашнього використання, але не можливе повноцінне використання усіх мережевих функцій. Перевагою є нижча ціна ліцензії.

Windows 10 Professional - для малого і середнього бізнеса. Є опції захисту інформації. 

Windows 10 Enterprise - для середніх і великих організацій. Містить повний набір функцій безпеки. Деякі технології не затребувані більшістю пересічних користувачів.

Windows 10 Education - має ті ж можливості, що і Windows 10 Enterprise, але безплатна для навчальних цілей.

Апаратні вимоги

Процесор - 1 GHz або швидший, оперативна пам’ять - 1 GB для 32-bit або 2 GB для 64-bit,  постійна пам’ять - 16 GB для 32-bit або 20 GB для 64-bit, відеоадаптер сумісний з DirectX 9 або пізнішої версії. З власного суб’єктивного досвіду скажу, що для комфортної праці потрібно більше 4 ГБ оперативної пам’яті. Для роздільної здатності монітора 1280×1024 потрібно 64 МБ відеопам’яті, для 1920×1200 - 128 МБ. На цій сторінці можна перевірити сумісність периферійних пристроїв з Windows 10. Для нормальної роботи версії 10 потрібна підтримка Advanced Configuration & Power Interface (ACPI). Тому перед встановленням треба перевірити відомості про базову систему вводу-виводу на сайті виробника системної плати. Звісно для правильної роботи усіх пристроїв потрібні драйвери сумісні з Windows 10.

Встановлення чи оновлення

Якщо обладнання відповідає мінімальним вимогам, треба вирішити: виконати оновлення версії або чисте встановлення. Оновлення дозволяє зберегти налаштування і додатки операційної системи. Для оновлення Windows XP до 10 знадобиться додаткова утиліта Laplink.

Таблиця можливих оновлень

Windows 7 Starter до Windows 10 Home

Windows 7 Home Basic до Windows 10 Home

Windows 7 Home Premium до Windows 10 Home

Windows 7 Professional до Windows 10 Pro

Windows 7 Ultimate до Windows 10 Pro

Windows 7 Enterprise до Windows 10 Enterprise

Windows Phone 8.1 до Windows 10 Mobile

Windows 8.1 Home до Windows 10 Home

Windows 8.1 Pro до Windows 10 Pro

Windows 8.1 Enterprise до Windows 10 Enterprise

Windows 8.1 Pro for Students до Windows 10 Pro

Треба врахувати, що антивірусні програми можуть несумісні з новою версією операційної системи. Також деякі інструменти управління живленням можуть не підтримуватись. Перед оновленням до Windows 10 потрібно зупинити антивіруси і мережеві служби. При встановленні 10 в розділ, де вже є операційна система, стара версія стане недоступна, а її файли потраплять в теку Windows.old. Microsoft Application Compatibility Toolkit - слугує для перевірки сумісності програм з Windows 10.

Контрольний список оновлення

1) Переконатись, що комп’ютер відповідає мінімальним вимогам до Wіndows 10.

2) Переконатись, що обладнання є в списку HCL.

3) Переконатись, що є драйвери для обладнання сумісні з новою версією операційної системи.

4) Get Windows 10 App - дозволяє отримати звіт про будь-які відомі несумісності перед встановленням Windows 10.

5) Іноді потрібно оновити BIOS.

6) Зробити інвентаризацію налаштувань, зокрема, мережевих, профайлів користувача, інформаційних політик.

7) Зробити резервні копії даних.

8) Вилучити зайві файли і додатки.

9) Виконайте перевірку носія даних, дефрагментацію і перевірку на віруси.

Після цього можна запускати оновлення.

Windows ADK

Windows ADK — це набір утиліт і документації для налаштування операційних систем Windows. Його можна встановити у Windows 10; Windows Server 2008; наступних серверних версіях. Компонент Imaging and Configuration Designer (ICD) дозволяє працювати з образами операційних систем, а також створювати середовище попереднього встановлення - Windows PE. Набір утиліт можна отримати з офійціного сайта Майкрософт набравши в пошуку adksetup.exe.

Наші інтереси: 

Вивчаємо операційні системи.