Важливість: 
3
Від легенд до фактів. Історія та традиції святкування Дня Святого Валентина

Історія походження Дня Святого Валентина пов'язана з кількома легендами. Одна з них розповідає про Римського імператора Клавдія II, який видав указ про заборону одруження під час військової служби. Але молодий священик Валентин таємно вінчав закоханих.

Коли імператор дізнався про це, то засудив Валентина до смертної кари. Коли той сидів у в'язниці і чекав на виконання вироку, він нібито закохався у сліпу дочку тюремника Юлію і зцілив її. Перед стратою він залишив їй прощальне послання і підписався як «Твій Валентин», розповідає НВ.Style.

За непокору правителю священику відрубали голову, а пізніше Валентин був канонізований католицькою церквою. Через дві сотні років, у 496 році папа римський Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Якщо вірити іншій легенді, то День Святого Валентина виник як пам'ять про римського патриція Валентина, який був таємним християнином і навертав у нову віру своїх слуг. Після того, як він провів обряд вінчання для двох із них, всі троє були затримані вартою. Як представник вищого класу, Валентин міг уникнути кари, але його слуги такого привілею не мали. Несподівано для всіх Валентин переконав варту відпустити слуг взамін на власне життя. З

Достовірно ні про першого, ні про другого Валентина нічого не відомо. Кого саме з мучеників на ім'я Валентин було зараховано до лику святих, сказати точно неможливо.

Вважається, що в Західній Європі День Святого Валентина став широко відзначатися з XIII століття, в США – з 1777 року. В Україні 14 лютого як день всіх закоханих – свято відносно нове, але вже набуло популярності.

На День Святого Валентина прийнято дарувати подарунки і валентинки (переважно у вигляді серця). Валентинки можуть бути як підписаними, так і анонімними.

В США об'єкту симпатії обов'язково потрібно піднести коробочку у формі серця, наповнену солодощами. Важливо, щоб у коробці були червоно-білі цукерки: червоний колір означає пристрасть, а білий символізує чистоту любові.

В Англії було дуже популярним таке привітання: 

"I'll be your sweetheart, if you will be mine. All my life I'll be your Valentine".

 

Наші інтереси: 

Знати звідки з'явилося нове популярне свято.

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка