Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Важлива якість, яка відрізняє розумних людей: без неї не досягти успіху

Генеральний директор компанії Amazon Джефф Безос часто ділиться досвідом з тими, хто думає почати свою справу. Він дає відмінні змістовні поради, що наводять на певні роздуми. Зокрема, нещодавно на конференції re:MARS в Лас-Вегасі Безос сказав:

20030301.jpg

Джефф Безос. Фото: fortune.com

«Люди, які завжди праві, багато слухають і здатні змінювати свою точку зору, якщо не володіють достатньою кількістю нових ввідних. Вони прокидаються і переосмислюють речі, а потім змінюють ставлення до них. Якщо ж ваші погляди змінюються рідко, ви будете багато помилятися. Люди, які завжди праві, прагнуть якомога швидше позбутися своїх забобонів», цитує Безоса Ukr.Media.

Нам хотілося б зосередити вашу увагу на одній пропозиції: «Люди, які завжди праві, багато слухають і здатні змінювати свою точку зору».

Задумайтеся над цим. Безос побудував одну з найбільш успішних компаній у світі, будучи безпрецедентно рішучим і неймовірно зосередженим. Але все це не принесло б результат, якби не супроводжувалося здатністю визнавати власні помилки.

Це не перша вказівка від успішної людини

Кілька років тому журналістка Inc.com Джессіка Стілмана брала інтерв'ю у Безоса. Вона запитала, як у нього виходить оточувати себе виключно розумними людьми. Безос описав свій підхід до вибору оточення особливим розумінням слова «розумний»:

«Найрозумніші серед людей постійно переглядають своє розуміння і вирішення проблеми, яку вони вже вирішили. Вони відкриті для нових думок, нової інформації, нових ідей, протиріч і випробувань їхнього власного стилю мислення».

Все це, безумовно, завдання не з простих. Будучи істотами емоційними, ми прив'язуємося до своїх ідей і думок. Це не завжди погано — людина повинна бути чимось захоплена і сповнена ентузіазму, щоб мотивувати себе і вміти переконувати інших. Проблема виникає, коли ви сліпо впевнені у власній правоті і не здатні позбутися забобонів і подивитися на проблему з іншого боку.

Суть у тому, що всі ми неідеальні. У кожного з нас обмежений світогляд, повний сліпих зон і вроджених (неусвідомлених) упереджень.

Ми помиляємося. Часто.

Але що, якби ви могли емоційно відсторонитися від власних ідей і об'єктивно вислухати співрозмовника? Спробуйте, і у вас з'явиться можливість скоригувати свій курс і при необхідності навіть змінити подальший напрямок.

Практикуючи це вміння, ви перетворюєтеся в більш ніж кращого бізнес-партнера. Це робить вас кращим партнером і в романтичних стосунках, а також найкращим батьком і найкращим другом.

Тому наступного разу, коли ви почуєте ідею або думку, які кардинально відрізняються від ваших власних, утримайтеся від негайного заперечення. Замість цього уважно вислухайте співрозмовника, а потім запитайте себе:

  • Якщо поглянути на ситуацію з погляду іншої людини, чому вона вважає свою думку правильною?
  • Чому я так упевнений у своїй думці? З чим це пов'язано?
  • Чи змінилося щось за останні дні, місяці або роки, що могло вплинути на мої думки з цього приводу?
  • Якщо відкласти почуття в бік, що я можу почерпнути для себе з цієї альтернативної точки зору?

Приділивши час пошукам відповідей, ви зможете усвідомити, що дотримуєтеся застарілого або неповного розуміння. Можливо, ви побачите користь від того, що змінити хід своїх думок. Крім того, ви можете прийти до висновку, що на цей раз просто виявилися неправі, і зміните свою думку. А якщо і не зміните, то вже і так багато чого досягли.

Демонструючи готовність подивитися на ситуацію під іншим кутом, ви тим самим показуєте свою людяність.

Замість того, щоб зображати всезнайку, що лише відштовхує людей, ви виховуєте в собі готовність вчитися, а це викликає повагу тих, хто вас оточує. Таким чином, ви спонукаєте їх робити те ж саме. І це більше, ніж просто бути розумним, — це показник розвиненого емоційного інтелекту.

Наші інтереси: 

Прислухатися до інших. Вміти чути інших людей, навіть якщо те, що вони кажуть, може здатися маячнею:)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи