Зображення користувача Володимир Федько.
Володимир Федько
  • Відвідувань: 7
  • Переглядів: 8

В Ялті «слабкий» Рузвельт вручив перемогу Сталіну

Психіатр, який вивчав історію хвороби Франкліна Рузвельта (Franklin D. Roosevelt), стверджує, що на заключному етапі Другої світової війни той віддав Йосипу Сталіну значну частину Східної Європи тому, що знаходився в глибокій клінічній депресії.Дослідження колишнього головного психіатричного консультанта при Федеральному бюро розслідувань (ФБР) США Алена Салеріана (Alen Salerian) кидає виклик історикам, які стверджують, що навіть в останні місяці своєї боротьби з порушенням кровообігу і поліомієлітом Рузвельт залишався реалістом щодо того, ЩО він може вирвати назад у Радянській Армії, яка окупувала значну частину Європи.

Робота психіатра Салеріана підтримує думки Вінстона Черчілля (Winston Churchill), що виражалися в той час в приватних бесідах на Ялтинській конференції в лютому 1945 року, де відбувався розділ континенту, що сильніший американський президент міг би врятувати від російського панування Чехословаччину і, можливо, Угорщину.Пан Салеріан, засновуючи свої висновки на новому тлумаченні мізерних медичних записів [Куди ж поділася історія хвороби президента  Рузвельта з 1921 по 1945 рік? – В. Ф.] і "спогадах" свідків, сказав, що президент Рузвельт після того, як в 1921 році захворів на поліомієліт, страждав від «хронічних депресивних станів».

Чарльз Болен (Charles Bohlen), один з помічників Рузвельта в Білому домі, повідомив, що незадовго до Ялти він протягом 30 хвилин спостерігав Рузвельта в Овальному кабінеті в напівкоматозному стані, коли у нього з рота виділялася слина.

Як стверджує пан Салеріан, президенту, який помер через 2 місяці, під час свого рекордного четвертого терміну перебування при владі, слід було б поступитися своїм місцем в Ялті віце-президенту і згодом спадкоємцю Гаррі Трумену (Harry Truman).

«Я в останні півстоліття займався вивченням з точки зору психіатра доповідей, які політичні спадкоємці пана Рузвельта розіпхали по різних кутах, сказав пан Салеріан. Представляти нашу країну в Ялті було безвідповідально з боку пана Рузвельта, а його хвороби, цілком можливо, мали жахливі наслідки».

Ален Салеріан не єдиний, хто стверджує, що хвороба Рузвельта мала фатальні наслідки для Європи!

Викладач історії в Університеті Південної Каліфорнії Ендрю Джонссон (Andrew Johnsson) підготував власне дослідження спадщини президента Рузвельта.

«Черчілль не міг зрозуміти, чому його давній союзник зробив так багато поступок в Ялті, – сказав він. – Те, що Рузвельт був розумово і фізично слабкий в Ялті, пояснює багато».Нагадаємо, що після смерті розтин тіла Франкліна Рузвельта всупереч законам не проводився, а саме поховання проводилося в закритій труні. Могила 32-го президента США протягом багатьох місяців після похорону охоронялася збройним конвоєм.


Карикатура на Ялтинську Конференцію 1945 року


В книзі «Втрачена коаліція Рузвельта» (що вийшла друком у 2014 році) Ф. Кастійола пише: «Якби Рузвельт прожив трохи довше, він, швидше за все, досяг успіху б в переході до післявоєнного світу на основі управління «великої трійки» [тобто, під фактичним керівництвом Кремля. – В. Ф.].

До речі, в авторитетній рецензії на цю книгу в "New York Times Book Review" говориться, що, «на думку Рузвельта, безпосередньою перешкодою для створення гармонійного післявоєнного світу виступав не Сталін, а найчастіше непримиренний імперіаліст і колонізатор Черчілль».


Джерела:

  • John Harlow. «Depressed’ FDR handed Stalin victory at Yalta» / "The Sunday Times", 24.02.2002.
  • Архів Військово-історичного Товариства "СПАДЩИНА".

Наші інтереси: 

Знати правду про Другу світову війну та про політичних лідерів, які керували державами, що вели війну.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Та немає проблем :-)

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

"В Ялті «слабкий» Рузвельт вручив перемогу Сталіну"-заявив психіатр Alen Salerian і кинув виклик історикам...

Дякую Друже за хороший настрій...

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Та немає проблем :-)

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Поліомієлі́т (від дав.-гр. πολιός — сірий, дав.-гр. µυελός — мозок і лат. itis — запалення) — гостре інфекційне захворювання, яке спричинює поліовірус. Хвороба здатна перебігати з ураженням центральної нервової системи, з виникненням парезів і паралічів.

Виходячи з того, що поліомеліт уражує центральну нервову систему, людей які хворіли на поліомеліт не можна допускати до зайняття високих державних посад.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Дуже важливим є останній абзац цієї статті про те, кого Рузвельт (під впливом своїх радників) сприймав як конкурента, а кого як союзника:

«на думку Рузвельта, безпосередньою перешкодою для створення гармонійного післявоєнного світу виступав не Сталін, а найчастіше непримиренний імперіаліст і колонізатор Черчілль».

Агентура Москви в США працювала на СРСР проти Британії.

Результати саме такої конфігурації бачимо в тому, що після війни Британія різко втратила свій глобальний сплив і поступилася Росії.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Свідчить Серго Берія:

"Однажды я задал отцу вопрос, что могло бы произойти, если бы американцы попытались силой вытеснить нас из Центральной Европы. "Мы бы покинули эти государства без сопротивления".

Джерело:

Берия С. Мой отец Берия. В коридорах сталинской власти / Пер. с фр. Н. М. Сталбулян. – М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2002. – (Архив). С. 255.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Зі спогадів Бориса Бажанова, секретаря Сталіна:

«Віддаючи західну цивілізацію, Рузвельт і Черчилль зробили все для порятунку комунізму, коли йому стала загрожувати небезпека, і зробили все, щоб він захопив півсвіту і став основною світовою загрозою для людства. Передбачати такий ступінь зради і політичного кретинізму справді було дуже важко; тут я повинен заступитися за Леніна і Троцького: вони робили припущення, виходячи з того, що мають справу з противниками нормальними і розсудливими».

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!