Важливість: 
2
В Ялті «слабкий» Рузвельт вручив перемогу Сталіну

Психіатр, який вивчав історію хвороби Франкліна Рузвельта (Franklin D. Roosevelt), стверджує, що на заключному етапі Другої світової війни той віддав Йосипу Сталіну значну частину Східної Європи тому, що знаходився в глибокій клінічній депресії.Дослідження колишнього головного психіатричного консультанта при Федеральному бюро розслідувань (ФБР) США Алена Салеріана (Alen Salerian) кидає виклик історикам, які стверджують, що навіть в останні місяці своєї боротьби з порушенням кровообігу і поліомієлітом Рузвельт залишався реалістом щодо того, ЩО він може вирвати назад у Радянській Армії, яка окупувала значну частину Європи.

Робота психіатра Салеріана підтримує думки Вінстона Черчілля (Winston Churchill), що виражалися в той час в приватних бесідах на Ялтинській конференції в лютому 1945 року, де відбувався розділ континенту, що сильніший американський президент міг би врятувати від російського панування Чехословаччину і, можливо, Угорщину.Пан Салеріан, засновуючи свої висновки на новому тлумаченні мізерних медичних записів [Куди ж поділася історія хвороби президента  Рузвельта з 1921 по 1945 рік? – В. Ф.] і "спогадах" свідків, сказав, що президент Рузвельт після того, як в 1921 році захворів на поліомієліт, страждав від «хронічних депресивних станів».

Чарльз Болен (Charles Bohlen), один з помічників Рузвельта в Білому домі, повідомив, що незадовго до Ялти він протягом 30 хвилин спостерігав Рузвельта в Овальному кабінеті в напівкоматозному стані, коли у нього з рота виділялася слина.

Як стверджує пан Салеріан, президенту, який помер через 2 місяці, під час свого рекордного четвертого терміну перебування при владі, слід було б поступитися своїм місцем в Ялті віце-президенту і згодом спадкоємцю Гаррі Трумену (Harry Truman).

«Я в останні півстоліття займався вивченням з точки зору психіатра доповідей, які політичні спадкоємці пана Рузвельта розіпхали по різних кутах, сказав пан Салеріан. Представляти нашу країну в Ялті було безвідповідально з боку пана Рузвельта, а його хвороби, цілком можливо, мали жахливі наслідки».

Ален Салеріан не єдиний, хто стверджує, що хвороба Рузвельта мала фатальні наслідки для Європи!

Викладач історії в Університеті Південної Каліфорнії Ендрю Джонссон (Andrew Johnsson) підготував власне дослідження спадщини президента Рузвельта.

«Черчілль не міг зрозуміти, чому його давній союзник зробив так багато поступок в Ялті, – сказав він. – Те, що Рузвельт був розумово і фізично слабкий в Ялті, пояснює багато».Нагадаємо, що після смерті розтин тіла Франкліна Рузвельта всупереч законам не проводився, а саме поховання проводилося в закритій труні. Могила 32-го президента США протягом багатьох місяців після похорону охоронялася збройним конвоєм.


Карикатура на Ялтинську Конференцію 1945 року


В книзі «Втрачена коаліція Рузвельта» (що вийшла друком у 2014 році) Ф. Кастійола пише: «Якби Рузвельт прожив трохи довше, він, швидше за все, досяг успіху б в переході до післявоєнного світу на основі управління «великої трійки» [тобто, під фактичним керівництвом Кремля. – В. Ф.].

До речі, в авторитетній рецензії на цю книгу в "New York Times Book Review" говориться, що, «на думку Рузвельта, безпосередньою перешкодою для створення гармонійного післявоєнного світу виступав не Сталін, а найчастіше непримиренний імперіаліст і колонізатор Черчілль».


Джерела:

  • John Harlow. «Depressed’ FDR handed Stalin victory at Yalta» / "The Sunday Times", 24.02.2002.
  • Архів Військово-історичного Товариства "СПАДЩИНА".

Наші інтереси: 

Знати правду про Другу світову війну та про політичних лідерів, які керували державами, що вели війну.

Гравець: 
Володимир Федько

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка