Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
1155

В українському прапорі жовта смуга має бути вгорі!

Категорія:

Світ:

У Верховній Раді зареєстрували законопроект "Про державний прапор України", яким пропонується встановити єдині кольори прапора, а також регламентувати порядок його підняття. На жаль, поки ніхто не ризикує підняти питання про розташування жовтої і синьої смуги на прапорі. Або просто не усвідомлює, що це важливо, що в цьому захований метафізичний сенс. 

Законопроект подав народний депутат Ігор Молоток (Партія регіонів). Він, зокрема, пропонує встановити єдині кольори державного прапора - "берлінська лазур" і "жовтий хром", згідно стандартизованої системі підбору кольорів, розробленої американською фірмою Pantone.

Документ зобов'язує постійно піднімати прапор на будівлях усіх органів влади, транспортних засобах перших осіб держави, керівників урядових делегацій і голів дипломатичних представництв, а також на українських морських і річкових суднах.

У дні державних свят прапор повинен підніматися на будівлях підприємств і житлових будинках; в дні виборів – на будівлях, де проходить голосування; під час проведення чемпіонатів і першостей України – на спортивних аренах, йдеться у повідомленні Тиждень.ua.

Автор енциклопедії "Геральдика України" Валерій Напіткін розповів, що порядок підняття державного прапора в Україні відповідає міжнародним принципам.

"Тут і не треба нічого міняти. Але закон про державний прапор потрібен. Тому що навіть на урядових автомобілях прапор примудряються розташовувати по-різному – то жовта смуга вгорі, то блакитна. Закріпити кольори треба, але їх необхідно ще й поміняти місцями, тобто вгорі повинна бути жовта смуга, а внизу – синя ", – зазначив Напіткін.

Він пояснив, що гербом України є золотий тризуб, а згідно з вексилологією (наукою про прапори) колір металу повинен бути зверху.

"Прапор Української Народної Республіки був жовто-блакитний, і до такого варіанту слід повернутися. У нас прапор перевернули, а по морській термінології перевернутий прапор означає – терплю лихо", – сказав Напіткін.

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Арсен Дубовик.

"У нас прапор перевернули, а по морській термінології перевернутий прапор означає – терплю лихо", – сказав Напіткін."
Напевне, "потерпаю від лиха". А то виходить так "лихо, є то буде його терпіти, бо так бог дав" - приреченість якась та й годі! Скільки можна?!
Натомість повідомлення "потерпаю від лихо" сигналізує про біду, яку той хто від нього потерпає, та миритися з цим не буде - тому й просить допомогу.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)