Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В Україні проживає 130 етнічних груп - дані перепису населення

За даними останнього перепису населення в Україні проживає 130 етнічних груп. Про це повідомила доктор політичних наук, професор Інституту держави і права ім.Корецького Ірина КРЕСІНА.
Як передає кореспондент УНІАН, за її словами, найбільшою етнічною групою, тобто корінним етносом, є українці - 37 млн. 419 тис. осіб. При цьому вона зазначила, що кількість українців у порівнянні з даними попереднього перепису населення майже не змінилися. Росіян, за її інформацією, зменшилось більше, як на 3 млн. громадян. Вона пояснює це тим, що спрацював чинник самоідентифікації: багато громадян за часів Радянського Союзу ідентифіковували себе як росіяни, тепер ідентифікують себе як українці. Всього в Україні, повідомила І.КРЕСІНА, проживає 8 млн. 334 тис. росіян.

За її словами, в 5 разів зменшилась кількість євреїв (з 500 тис. до 100 тис.); в 5 разів збільшилась кількість кримських татар (сьогодні їх близько 250 тис.); кількість вірмен збільшилась у два рази (100 тис.); азербайджанців - 45 тис. їх збільшилось на 20%; грузин збільшилось на 50% і сьогодні їх 34 тис.; корейців збільшилось на 50% - 13 тис.; турків збільшилось в 30 разів - майже 9 тис.; курдів збільшилось в 9 разів; у 8 разів збільшилася кількість в`єтнамців і вихідців з країн Індії, Пакистану і Південно-Східної Азії; в 5 разів збільшилась кількість арабів.

І.КРЕСІНА відзначила, що збільшення кількості етносів в складі населення України відбувається в результаті міграції з неблагополучних країн в соціальному та міжетнічному сенсі, тобто з країн з низьким рівнем життя та міжетнічними конфліктами.

Вона також зазначила, що сьогодні Україна сприймається як одна з стабільних в етнонаціональному сенсі країна.

Всього, за даними українського перепису населення 2001 року, в країні проживає 48 млн. 241 тис. громадян.


В тему:

В ході перепису населення в Криму виявлені скіфи і таври
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи