Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
124

В Раді зареєстрували законопроект, щоб виплачувати пенсії жителям окупованого Донбасу без статусу переселенця

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Даний законопроект передбачає надання жителям ОРДЛО, які не платили страхові внески в Пенсійний фонд України, права докупити стаж без застосування санкцій. В разі втрати документів їм надаватимуть можливість розраховувати пенсію на підставі інформації з реєстру застрахованих осіб.

19112803.jpg

Пенсіонерки з ОРДЛО тикають дулі українським журналістам. Фото: Апостроф

Законопроект 2083-д про виплату пенсій жителям окупованого Донбасу зареєстрували на сайті Верховної Ради, пише Gazeta.ua

Крім того пропонується скасувати обов'язкову реєстрацію пенсіонерів як переселенців і виплатити заборгованості по пенсіях без терміну давності (зараз діє ліміт - 3 роки).

Нагадаємо, радник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Сивохо вважає, що настав час виправляти помилки, прощати і просити вибачення у жителів Донбасу.

"Це найскладніше для мене питання, тому що найболючіше, напевно. За останні п'ять років стільки всього було сказано і не сказано, зроблено не так або, в принципі, не зроблено, що прийшов час виправляти помилки, прощати і просити вибачення. І, звичайно, прийшов час розмовляти з людьми, що живуть на підконтрольних територіях. Це наші люди, вони громадяни України — і ми повинні навчитися їх слухати і переконувати. Нам є що їм сказати", — заявив Сивохо.

 

Наші інтереси: 

Розуміти, що краще мати Україну без ОРДЛО, ніж ОРДЛО в Україні. Не допустити впихування ОРДЛО в тіло України. Тільки стіна і жодних компромісів!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Підтримувати того, хто тебе ненавидить, - це безумство і самознищення.
П’ята колона гарно засвітилася:

Проект
вноситься народними депутатами України:
Г.М. Третьякова (посв. № 53)
М.М. Цимбалюк (посв. № 176)
Н.Ю. Королевська (посв. № 128)
В.О. Струневич (посв. № 39)
Ю.В. Тимошенко (посв. № 162)
О.О. Арсенюк (посв. № 396)
С.Д. Гривко (посв. № 110)
А.Д. Остапенко (посв. № 425)
М.В. Бабенко (посв. № 296)
М.Б. Радуцький (посв. № 18)
Д.В. Лубінець (посв. № 267)
В.М. Поляк (посв. № 279)
І.В. Колихаєв (посв. № 385)
Н.І. Яковлєва (посв. № 109)
Р.О. Горбенко (посв. № 105)
М.Н. Ткаченко (посв. № 25)
П.В. Халімон (посв. № 54)

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.

Засвітилися колаборанти: варто би вивчити їхній життєпис, що вони доброго зробили для України...?

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Ігор Каганець.

Ось змістовний коментар до цього закону Анатолія Гриценка:

Розумію, що нариваюся. "Мудрі" політики з цього питання уникають висловлюватися чітко, частіше грають у мовчанку. Мовчанку - вартістю в десятки мільярдів! Які Уряд спільно з Радою готові щороку віддавати ОРДЛО - тим самим обкрадаючи і заганяючи в злидні наших пенсіонерів.

Для цього вже зареєстровано законопроект 2083 від 26.11.19р. Цілих 17 авторів - Слуги народу, Батьківщина (в тч Юлія Тимошенко), ОПЗЖ (Наталія Королевська), За майбутнє, позафракційні. Голосів напевно вистачить. Але...

Це - несправедливо!

Типовий міф, звучить найчастіше: "Пенсіонери ОРДЛО все своє життя працювали на Україну, сплачували їй податки, своєю роботою вони заслужили пенсію - тож тепер Україна зобов'язана цю пенсію їм платити".

Чому це міф, фальш і неправда?

Тому що ні у вільній Україні, де ми з Вами живемо, ні на окупованих територіях ОРДЛО не було запроваджено раніше і зараз немає накопичувальної системи пенсійного страхування. Ні раніше, ні зараз з податків працюючих не відкладаються кошти на їхні персональні пенсійні рахунки, як це робиться у багатьох інших країнах, - щоб у старості вже непрацюючі могли на ті кошти жити.

А як же працює наша пенсійна система? Простими словами - діти утримують батьків. Діти-працюючі (і працедавці) зі своїх поточних податків формуть поточний Пенсійний фонд - і звідти йдуть поточні виплати батькам-пенсіонерам. Коштів ПФ на поточні виплати пенсій не вистачає, щороку не вистачає, тому з податків дітей-працюючих ПФ поповнюється ще й через поточний Державний бюджет.

Все це відбувається у реальному часі, в режимі онлайн - сьогодні на сьогодні: діти заробили - батьки пенсії отримали. Якщо не заробили - одразу проблеми з виплатою пенсій. (Наскільки не/ефективна така пенсійна система і як її нам з Вами треба змінювати, то окрема і дуже важлива тема, але сьогодні не про це).

Підсумую. Перше - оскільки наших пенсіонерів утримують наші діти, то чому наші діти додатково повинні утримувати ще й 700+ тисяч пенсіонерів ОРДЛО? Тим самим обкрадаючи своїх батьків-пенсіонерів? Я вважаю - не повинні! На території ОРДЛО, як і у вільній Україні, проживаючі там діти-працюючі (і працедавці) своїми податками повинні утримувати проживаючих там пенсіонерів-непрацюючих - і так буде справедливо!

Друге - якщо хтось із нинішніх пенсіонерів на території ОРДЛО, поки працював, за власним бажанням ще й формував для себе в банку чи страховій компанії власний додатковий пенсійний фонд (таких напевно небагато), то Держава Україна повинна повернути цим пенсіонерам ОРДЛО накопичені ними власні кошти - і так теж буде справедливо!

Покласти ж на наших дітей крім утримання своїх батьків ще й утримання 700+ тисяч батьків у ОРДЛО, на пенсії яких працюють їхні діти та ще й Росія їм доплачує, - я вважаю несправедливим!

Тому - Рада не повинна голосувати за несправедливий законопроект. Уряд не повинен його підтримувати, як би не тиснули Путін, чи західні партнери. В разі ж прийняття, Зеленський має право і повинен заветувати несправедливий закон.

Пенсіонери ОРДЛО - чому наші діти повинні їх утримувати?

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Зображення користувача Ігор Каганець.

Варто додати, що виплату Україною пенсій в ОРДЛО можна трактувати як фінансування тероризму, адже Україна законодавчо визнала ДНР і ЛНР терористичними організаціями.

Все, що робиться з власної волі, - добро!