Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

"Укроборонпром" готовий забезпечити Збройні Сили України новітніми снайперськими гвинтівками

Світ:

Державний концерн "Укроборонпром" готовий забезпечити Збройні сили України новітніми снайперськими гвинтівками ПАТ "Завод "Маяк". Про це заявив в.о. генерального директора "Укроборонпрому" Юрій Терещенко.

"На ПАТ "Завод "Маяк" розроблені та підготовлені до серійного виробництва снайперські гвинтівки ручного перезаряджання VPR -308 (7,62х51 мм) та VPR -338 (8,6х70 мм), а також штурмові самозарядні гвинтівки MZ-15 (5,56 мм) і MZ-10 (7,62х51 мм)", - заявив Терещенко.

"Міністерство оборони України ще на стадії розробки висловило зацікавленість у придбанні наших гвинтівок. Наші вироби вдвічі дешевші кращих зарубіжних аналогів, при цьому повністю відповідають міжнародним стандартам. "Укроборонпром" готовий забезпечити українську армію сучасною стрілецькою зброєю", - сказав Терещенко.

За його словами, концерн приступить до серійного виробництва після завершення державних випробувань.

Директор ПАТ "Завод "Маяк", яке перебуває в управлінні ДК "Укроборонпром", Олександр Перегудов вважає снайперські гвинтівки VPR-308 (7,62х51 мм) і VPR-338 (8,6х70 мм) найбільш успішними розробками підприємства. За його словами, VPR-338 призначена для ураження малих за розміром цілей на відстані до 1300 м і матеріальних об'єктів (радіостанцій середньої потужності, літаків і вертольотів на стоянці) на відстані 1500 м.

Гвинтівка має ручне перезаряджання. Її вага без патронів - 9,8 кг при темпі стрільби 15 пострілів на хвилину. VPR-308, крім відмінності калібром, значно легше - близько 7 кг, і з прицільною дальністю - до 900 м.

"Живучість наших гвинтівок досить висока. Для VPR-338 кучнісний ресурс становить до 2000 пострілів при загальній живучості виробу 10000 пострілів. Для VPR-308 кучнісний ресурс - 6000 при загальній живучості 10000 пострілів», - говорить Перегудов.

Перегудов зазначив: "У наших гвинтівках реалізовано ряд нових для України конструктивних рішень. Передбачена установка коліматора під 45 градусів разом зі снайперським прицілом. Він необхідний для протидії несподіваним рухомим цілям на малих дистанціях. У гвинтівках передбачено регулювання приклада за довжиною і за висотою, є кріплення під третю "ногу". Для точного прицілювання і зменшення похибки при стрільбі сошки винесені майже під кінець ствола".

"На цей час завершено питання організації виробництва вітчизняних стволів для стрілецької зброї на основі сучасних технологій. Це дозволить розширити номенклатуру власного виробництва, збільшити сегмент створюваної продукції і розширити ринки постачання озброєння", - підкреслив Перегудов.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи