Учитель і Майстер - "хто крутіший" ;)

Пропоную власні міркування на тему статті "Чим Вчителі відрізняються від Майстрів?" та коментарів до неї.

 
 

Хайре, арії! ))

Якщо вже хто й набув властивостей бога, то називайся як хочеш, але тебе назвуть саме так (і тільки так), як це бачить оточення.

"18. (...) Він (Ісус) спитав їх: -За кого Мене мають люди? 19. Вони у відповідь сказали: За Іллю, ще інші – за якогось із пророків. 20. А ви, – спитав їх, – що кажете про Мене? Хто Я? Тоді Петро, озвавшись, мовив: Ти – Хрестос Божий." А інші "старші і первосвященики Його відкинуть і уб’ють".

Знову вдамося до улюбленої нами термінологічної систематизації ;).

Майстер

Майстер - володіє даром творення, який і практикує сам (через те, ся дратує учнівськими розпитуваннями/пізнанням).

Можемо констатувати, що:

  • Майстер без вміння навчати - вправний ремісник.

Учитель

Учитель - володіє даром зацікавлення навчанням систематизованими знаннями (через те, оточений багатьма, і потерпає від власного гордування Майстрами). 

Можемо констатувати, що:

  • Учитель без практичних умінь - викладач

Справжня Людина, як втілена реалізована духовно-божественна сутність (яку називають або Гравець, або (краще) Творець) - це одночасно і Учитель і Майстер.

Сіяч

Додамо ще одне визначення Людини - Сіяч, як поєднання Майстер/Учитель - реалізує сутність, як самодостатню і сіючу довкола світло. Що ми зараз і реалізовуємо - сіємо зерна істини.

Сіяч - поєднання змоги Майстра і Учителя.

Притча про Сіяча

...Того ж дня Ісус вийшов з дому і сів край моря. І зібралася коло Нього сила народу, і ті, що з усіх міст прийшли до Нього. Тоді Він увійшов у човен і сів у ньому, а весь народ стояв на березі. І знову Він повчав їх багато у притчах, кажучи: Слухайте: ось вийшов сіяч сіяти. І коли він сіяв, деяке зерно впало край дороги і було потоптане, і прилетіло птаство і видзьобало його. Інше впало на кам’янистий грунт, де не було багато землі, і зараз же проросло, бо земля була неглибока. Коли ж зійшло сонце, воно вигоріло, а що не мало вогкості і коріння, усохло. Інше впало між тернину, і вибуяла тернина і, вигнавшись з ним вкупі, заглушила його, і воно не дало плоду. Ще інше впало на добру землю і, піднявшись гарно вгору, принесло плід: одне у тридцять, одне у шістдесят, а одне у сто разів більше. І, кажучи це, Ісус голосно додав: Хто має вуха слухати, хай слухає! (Добра Новина Ісуса Хреста, Сина Божого, 54. Притча про Сіяча)


Персоналії

Саме такими є справжні брахмани, друже Явсе, як Ти й хочеш: вони "копають моркву на городі і чистять за собою вигрібні ями", "копаючи" - навчають і навчаються (ся навчають).

П.С. Пропоную ще розібрати такі дотичні терміни, як "сенсей", "гуру", "равві"("равуньо") тощо.
Бо є така думка: якщо сенсар - це "носій сенсу" (сенс-ар), то сенсей - "носій ..." чого? (сенс-ей) (хоча Сенсе́й із яп. 先生 — буквально «народжений раніше»).

Дякую! 

 
 
Гравець: 
Арсен Дубовик
 
Форум Підтримати сайт Довідка