Зображення користувача Богдан Лакомський.
Богдан Лакомський
15

Типи будівельних матеріалів для вогнезахисту

Важливість: 
4

Використання якісних будівельних матеріалів при будівництві та проведенні ремонтних робіт дозволяє досягти оптимальних результатів, які безпосередньо впливають на довговічність будівель та споруд.

Один із найважливіших етапів – забезпечення високотемпературної ізоляції матеріалів від поширення вогню та його негативного впливу на конструкції будівлі. Саме такі матеріали пропонує виробник https://www.promat.ua/uk-ua/produkti в широкому асортименті та за доступною ціною.

Сучасні вогнетривкі матеріали, які використовуються при будівництві, поділяються на декілька типів:

  1. Вогнезахисна штукатурна суміш.
  2. Вогнезахисні фарби.
  3. Вогнезахисні плити.
  4. Вогнезахисні аксесуари для монтажу кабелів та трубопроводів (протипожежні муфти, кабельні проходки).

Перший варіант, штукатурка, це суміш портландцементу, спученого легкого вермикуліту та цільових добавок. Готова поверхня, покрита цією штукатурною суміщу – негорюча, має гарні властивості з повітропроникності та теплоізоляції. Суміш поставляється тільки в сухому вигляді, розфасованому в мішках. Завдяки гарно підібраному складу, суміш не має таких небезпечних сполук, як азбест, тому, може використовуватися в житлових приміщеннях. Спучений вермикуліт дає низьку щільність готового покриття, тим самим знижуючи навантаження на несучі конструкції будівлі. Може наноситися як ручним способом, так і за допомогою штукатурних станцій.

Вогнезахисна фарба застосовується  при нанесенні на сталеві будівельні конструкції промислового та цивільного призначення (теплова енергетика, атомні станції). Значно підвищує межу вогнетривкості металевих несучих конструкцій завдяки утворенню на поверхні конструкцій при дії відкритого вогню – пористого коксового шару, тим самим створюючи штучний бар’єр від полум’я.

Вогнезахисні плити використовуються для виготовлення захисних перегородок та протипожежного захисту в цивільному, промисловому будівництві. Має гарні властивості, а саме:

  • естетичність та міцність;
  • легкість в обробці, монтажних роботах та експлуатації;
  • високі вологостійкі властивості;
  • негорючість.

Протипожежні муфти виконують захист від вогню систем каналізації, водопостачання, водовідведення та полімерних труб опалення. Не потребує технічного обслуговування, має високу довговічність, стійкість до негативного впливу вологи.

Поширити цю сторінку: