Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 14
  • Переглядів: 15

Тесла Суперчаджер: як безкоштовні автозаправки змінюють світ

Категорія:

На картинці винахід, який назавжди змінить світову автомобільну індустрію, а, можливо, і увесь світ в цілому. Унікальні швидкісні заправки, які дуже активно будує каліфорнійська компанія TESLA Motors по всьому світу швидко і безпечно заряджають сучасні автомобілі абсолютно безкоштовно. 

Ще вчора ніхто не міг у це повірити. Сьогодні одна така заправка спокійненько працює недалеко від будинку. Як же це влаштовано?

Почнемо з того, що це не звичайна зарядка для електрокара. TESLA Supercharger - це станції швидкої зарядки, які створені для автомобілів TESLA Model S, а також для паркетника TESLA Model X, що виходить у продаж в 2015 році.

Можливо, станції будуть заряджати й бюджетну TESLA 3, яка очікується на ринку в 2017 році за ціною $ 35000.

За останні 2 роки  TESLA Motors вже відкрила 453 такі заправки по всьому світу із загальною кількістю терміналів (колонок) більше 2500. 

Так в чому ж відмінність від традиційних заправок для електрокарів, які розташовані в Каліфорнії повсюдно?​

Основних відмінностей дві. У це важко повірити, але зарядка на станції SUPERCHARGER абсолютно безкоштовна впродовж всього терміну служби автомобіля TESLA Model S.

Кілька років тому потенційні покупці і власники, які заряджали свої TESLA будинки за допомогою зарядних пристроїв, задавали розумне питання: як відправитися на автомобілі TESLA в довгу подорож?

Тоді власник і засновник компанії оголосив про початок будівництва глобальної мережі безкоштовних швидкісних заправок, які будуть розташовані уздовж всіх основних магістралей на відстані не менше 80% заряду один від одного, і дотримав свого слова. Вже сьогодні на TESLA можна подорожувати через всю Америку.

Другою особливістю TESLA Supercharger є швидкість зарядки, яка відбувається до 16 разів швидше, ніж у традиційних станціях для електромобілів. За заявою виробника цей кабель видає до 120 кВт і подає струм безпосередньо в батарею, замість традиційної зарядної схеми.

Зарядка батареї на половину займає близько 20 хвилин.

Власник цього автомобіля сказав, що часто приїжджає в цей торговий центр, на паркінгу якого встановлений TESLA Supercharger, тому що електрика надається безкоштовно і його автомобіль заряджається повністю, поки він ходить за покупками або п'є каву.

За його словами, 100% заряду можна отримати менш, ніж за півтори години, тоді як його домашній зарядний пристрій дозволяє зарядити машину повністю за 8 годин, тобто за ніч.

Відзначимо, що придбати SUPERCHARGER додому не можна. Для дому призначені тільки стандартні портативні зарядки. 

На сьогодні TESLA продала по світу більше 70 000 автомобілів. Це багато, тому що на станціях SUPERCHARGER постійно виникають черги. У зв'язку з цим компанія навіть стала просити власників користуватися станціями тільки під час далеких поїздок, а в звичайний час заряджати автомобілі вдома.

Найбільший ринок збуту, звичайно, США (43000 штук), а найбільший ринок за межами Америки - це Норвегія, де вже бігає 7500 машин.

У вересні 2013 TESLA model S навіть стала найбільш продаваним автомобілем у цій країні серед усіх брендів. Таке з електромобілями сталося вперше.

У 2013 році в США TESLA продала 18 000 автомобілів і обійшла за продажами всі традиційні люкс марки: Mercedes S Class (13 303 шт.), BMW 7 Series (10932 шт.), Lexus LS (10727 шт.), Audi A8 (6300 шт.), Porshe Panamera (5421 шт.).

На тлі цієї технології традиційні автомобілі виглядають повної архаїкою. Одного разу в інтерв'ю журналу Нью-Йоркер віце презедент компанії Дженерал Моторс Роберт Лутц заявив: "Все розумники тут, у Дженерал Моторс продовжували говорити, що до досконалої літій-йонної батареї потрібно чекати як мінімум років десять. І інженери Тойоти погоджувалися з нами. І тут - бамс!, з нізвідки з'явилася TESLA. І я запитав всіх тоді - чому мікроскопічний каліфорнійський старт-ап, очолюваний хлопцями, які взагалі нічого не знають про автомобільний бізнес, зміг зробити це, а ми ні? Це було, як удар ломом, який допоміг проштовхнути  ідею, що довго буксувала".

Як ви думаєте, коли у вашому місті з'являться безкоштовні заправки SUPERCHARGER?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Андрій Юрків.
0
Ще не підтримано

На сайті Tesla Motors з’явились оновлені карти планів розширення мережі Supercharger: на 2016-й рік компанія запланувала експансію на схід Європи. Судячи з точок на карті, станції в Україні будуть розташовані поблизу Львова та Києва: http://inspired.com.ua/news/tesla-in-ukraine/

Реальність існує незалежно від вас ... До тих пір, поки ви з цим згодні.

Коментарі

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Корисна інформація. Роблю закладку.

Зображення користувача Андрій Юрків.
0
Ще не підтримано

а також для паркетника TESLA Model S, що виходить у продаж в 2015 році. - не правільно. Правільно - а також для паркетника TESLA Model X, що виходить у продаж в 2015 році.

Реальність існує незалежно від вас ... До тих пір, поки ви з цим згодні.

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Дякую за зауваження, пане Андрію! Виправила. Хоча в тексті-оригіналі там чомусь саме паркетник TESLA Model S.

Зображення користувача Андрій Юрків.
0
Ще не підтримано

На сайті Tesla Motors з’явились оновлені карти планів розширення мережі Supercharger: на 2016-й рік компанія запланувала експансію на схід Європи. Судячи з точок на карті, станції в Україні будуть розташовані поблизу Львова та Києва: http://inspired.com.ua/news/tesla-in-ukraine/

Реальність існує незалежно від вас ... До тих пір, поки ви з цим згодні.

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Отут до речі жидик Балашов демонструє їхній офіс Тесли
https://www.youtube.com/watch?v=cNU8YzEgXj8

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Вже є антиреклама Тесли - Чи має Теsla майбутнє? (критика від Г.Балашова)
"В автомобілі розкрився найголовніший дефект, відразу після першої аварії автомобіль можна попросту викидати, так як компанія Tesla Motors відразу знімає його з обслуговування."

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)