Категорія:

Свято Сонячного прапора відтепер святкуватимемо 22 березня - на Арійський Новий рік (фото, відео)

22 березня кияни різного віку, різних світоглядних та життєвих поглядів, але зі спільним переконанням необхідності повернути Україні її справжній, жовто-блакитний прапор, започаткували Свято Сонячного прапора. Вони зібралися біля пам'ятника Григорію Сковороді, що на Контрактовій площі у Києві. 

Люди прийшли з великими жовто-блакитними прапорами. Дітям роздавали маленькі жовто-блакитні прапори, жовті повітряні кульки.

Біля пам'ятника провели невеличкий мітинг. Виступив активіст громадського руху "Поверни прапор" Олександр Зайченко і письменник Ігор Каганець.

Потім ініціатори Свята Сонячного прапору пройшли по Києву урочистою ходою, зупиняючись біля важливих пам'ятників. Першою зупинкою був пам'ятник Гетьману Сагайдачному. 

Піднявшись Андріївським узвозом до місця, де була Десятинна церква, зробили другу зупинку. Виступила Валентина Колечко, психолог, письменниця, представник об'єднання "Коло Любовi". Вона, зокрема, відзначила, що нова українська держава потребує нових свят. Вже не можна святкувати 8 березня і 1 травня. Потрібно створювати свої нові свята!

Потім учасники провели колективну молитву-медитацiю у колі пiд проводом Олени Мулик, засновниці проекту "Усвiдомлена Краса". 

 

А це - остання зупинка. Пам'ятник Михайлові Грушевському. І це - не випадково. Він був одним з творців Української Народної Республіки у 1917 році. А 22 березня 1918 року УНР офіційно затвердила свій прапор, який був саме жовто-блакитний, а не синьо-жовтий, який ми маємо сьогодні. 

До учасників акції приєднався відомий український співак і громадський діяч Олег Михайлюта (він же ж Фагот) з гурту "Танок на майдані Конго". 

А ось - короткий відеорепортаж: 

 

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка