Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Суд дозволив "Ощадбанку" стягнути 1,3 мільярда доларів з Росії

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

"Ощадбанк" має право стягнути компенсацію з Росії за конфісковані активи в окупованому Криму. Раніше рішення про відшкодування збитків ухвалив арбітражний суд у Парижі, а тепер це рішення пройшло процедуру легалізації у Київському апеляційному суді.

 

Експерти "Ощадбанку" підрахували, що сума збитків внаслідок неправомірних дій Росії становить 1,1 мільярда доларів. Суд задовольнив стягнення з Росії всієї цієї суми, а також призначив стягнення додаткових відсотків, пише 24 канал.

Отже, Росія має сплатити 1,3 мільярда доларів, свідчить рішення суду

Судовий процес "Ощадбанку" проти Росії триває ще з 2016 року. 

Спочатку український банк подав позов до Арбітражного суду в Парижі, який схвалив стягнення всієї суми з Мін'юсту Росії.  

У Росії не визнали рішення суду та відмовилися відшкодовувати збитки. Аргумент – "відсутність в арбітражу юрисдикції на розгляд позову". Зрештою, рішення про стягнення компенсації пройшло легалізацію в Україні – в Київському апеляційному суді.

В "Ощадбанку" є декілька способів примусового стягнення грошей з Росії:

  1. Стягнення збитків з активів, що належать РФ та використовуються з комерційною метою.
  2. Заміна кредитора: "Ощадбанк" за рішенням суду може отримати російські кредити. Тобто боржники повертатимуть гроші банку, а не російським структурам. 
  3. Стягнення грошей з російських державних компаній на території інших країн. В "Ощадбанку" раніше повідомляли, що таке можливо зробити у 154 країнах. 

Росія може оскаржити рішення арбітражу, проте це дуже довга та складна процедура. 

 

Наші інтереси: 

Не тільки "зради", але й перемоги!

Підписуюсь на новини