Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 120
  • Переглядів: 127

Суд Амстердама наказав повернути "скіфське золото" Україні

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Колекція так званого "скіфського золота" належить Україні та повинна повернутися до України, повідомило посольство України у Нідерландах рішення суду Амстердама. Справа стосується колекції "скіфського золота", яке під час захоплення Росією Криму перебувало на експозиції в нідерландському музеї.

14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні "скіфське золото", однак у січні 2017 року кримські музеї почали процес оскарження рішення, пише Європейська правда.

Нагадаємо, в лютому 2014 року колекція "скіфського золота" була вивезена в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря", яка проходила в Музеї Пірсона.

Виставка складалася з колекцій п'яти музеїв, один з яких знаходиться в Києві, а чотири — в Криму. Серед 500 експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

Українська сторона заявила, що золото скіфів з чотирьох кримських музеїв має повернутися в Україну. Росія наполягала на його поверненні до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.

Провадження затягнулося та було призупинено до розв'язання питання про відвід судді на вимогу України. Врешті апеляційна палата суду Амстердама 28 жовтня минулого року задовольнила клопотання України.

Рішення суду привітав президент Володимир Зеленський.

 

 

 

 

 

Наші інтереси: 

Важливо продемонструвати РФ силу закону, а не силу нахабства. РФ звикла все красти, тож треба її ставити на місце.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача cBіт Розумний.

Радо радіє. як завжди, Володимир Олександрович. Росіяни будуть оскаржувати це рішення, і хто знає, як все повернеться...

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"