Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Створено прозору сонячну батарею

Команда вчених Університету штату Мічиган розробила новий тип сонячного концентратора, який при накладенні на поверхню віконного скла збирає сонячну енергію. При цьому скло зберігає прозорість. Зібране світло в прозорій сонячній батареї перетворюється тонкоплівковими фотоелементами в електроенергію.

Ніхто не захоче сидіти за кольоровим склом. Освітлення буде, як на дискотеці. Ми ж застосували підхід, який дозволив нам зробити активний люмінесцентний шар прозорим, - розповідає автор дослідження Річард Лант з Інженерного коледжу Університету штату Мічиган.

Так званий прозорий люмінесцентний сонячний концентратор можна використовувати на фасадах будівель, екранах стільникових телефонів і будь-яких інших пристроїв, що володіють прозорою плоскою поверхнею. Головною особливістю матеріалу автори називають прозорість.

Дослідження в області генерації енергії за допомогою фотоелементів у поєднанні з люмінесцентними матеріалами ведуться давно. Проте всі вони зводилися до одного: ефективність виробництва енергії була низька, а використовувані матеріали - занадто кольоровими.

Нова прозора сонячна батарея складається з невеликих органічних молекул, спеціально розроблених для поглинання певної довжини хвиль сонячного світла. Матеріал не вбирає і не випромінює світло у видимому спектрі, тому для людського ока він здається прозорим.

Вчені вважають, що у цієї розробки великий потенціал. Прозора сонячна батарея доступна за ціною і легко масштабується для комерційних і промислових цілей.

У майбутньому нова технологія дозволить створювати приховані від очей обивателя прозорі сонячні батареї. Зараз вчені працюють над підвищенням ефективності перетворення сонячної енергії в електричну таким способом.

Дослідження було опубліковане в журналі Advanced Optical Materials.

Вчені приділяють велику увагу ефективному отриманню енергії з альтернативних джерел. Так, нещодавно були створені самоохолоджувані сонячні батареї.

Підписуюсь на новини

Коментарі

Зображення користувача Леонід Українець.

Яка орієнтовна ціна такої панелі і яка вихідна потужність?

Зображення користувача Анатолій Висота.

Приєднуюся до запитань друга Леоніда й додам своє: як може матеріал, який не поглинає світла, виробляти енергію?

Зображення користувача Арсен Дубовик.

Читаймо уважно:

Цитата:
"...органічних молекул, спеціально розроблених для поглинання певної довжини хвиль сонячного світла.
Матеріал не вбирає і не випромінює світло у видимому спектрі"

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)