Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Спроба Путіна застосувати ядерну зброю стане його останнім кроком у прірву

Категорія:

Чи може Кремль завдати ядерного удару по Україні? Так. І ми про це знаємо. Генерали Валерій Залужний і Михайло Забродський писали про це.

22100401.jpg

Павло Лакійчук, керівник безпекових програм центру глобалістики ”Стратегія ХХІ”

"Не можна ігнорувати загрозу, яка виникне для всієї Європи. Не можна також заперечувати ймовірність прямого втягування провідних країн в "обмежений" ядерний конфлікт, за яким вже прямо проглядається перспектива Третьої світової війни, – йдеться у статті генерала Валерія Залужного і генерала Михайла Забродського, – Але важко уявити, що навіть ядерні удари дадуть РФ змогу зламати волю України до спротиву".

Павло Лакійчук, керівник безпекових програм центру глобалістики ”Стратегія ХХІ” пише у своїй статті в журналі "Країна":

"Коли говорять про ядерну зброю, то зазвичай мають на увазі так звану ядерну тріаду – міжконтинентальні балістичні ракети шахтних і рухомих ракетних комплексів, балістичні ракети атомних підводних човнів, ядерні ракети стратегічних бомбардувальників. Саме ці війська уособлювали страх апокаліпсиса холодної війни. Для унеможлив­лення їх застосування розробляли двосторонні й багатосторонні міжнародні угоди, вигадували заходи запобігання випадковому пуску – легендарні ядерні валізки тощо. Накопичені в кількох країнах, зокрема, в Росії, арсенали стратегічної ядерної зброї – страшна сила, здатна знищити нашу планету або перетворити її на мертву кулю в космосі.

Парадоксально, але стратегічна ядерна зброя становить для нас найменшу загрозу. Запобіжник лежить в її конструктивному призначенні й, відповідно, закладених тактико-технічних ­характеристиках. Міжконтинентальні балістичні ракети, що здатні нести по десятку ядерних боєголовок, кожна з яких може знищити ціле місто, – величезні конструкції для польоту на десятки тисяч кілометрів. Їхні розгінні блоки зіставні зі ступенями космічних ракет-носіїв. Ми надто близько до Москви. Навіть якщо росіяни захотіли б вистрілити по нас балістичною ракетою з підводного човна, якою-небудь "Булавою" десь із-під берегів Камчатки, що теоретично можливо, то переналаштування програм стрільби займе багато часу. І це пекельне одоробло летітиме до України через усю Росію. На таке наважиться тільки навіжений – якість своїх ракет вони знають. Недарма кидають по нас крилаті ракети Х-101 і Х-555 зі стратегічних бомбардувальників з акваторії Каспію – якщо залізо не летить, то падає в море".

Експерт зазначає, що значно небезпечніша для нас тактична ядерна зброя. Створена для ураження великих або добре укріплених військових цілей, великих кораблів, скупчень сил противника на фронті та в найближчих тилах.

Небезпека тактичної ядерної зброї полягає й у тому, що боєприпаси зі "спец­боєчастиною" – так називають ядерний заряд – зовні майже не відрізняються від неядерних, а для їх використання не потрібно особливого додаткового обладнання. Рівень прийняття рішення на їх безпосереднє застосування значно нижчий, ніж зі стратегічною зброєю, а довжина "ланцюжка прийняття рішень" значно коротша, а отже містить менше "людських запобіжників".

Протягом багатьох років американські й українські військові експерти висловлювали стурбованість тим, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для примусу до капітуляції, щоб закінчити війну на своїх умовах. Харківський контрнаступ ЗСУ продемонстрував, що в Путіна залишилося небагато варіантів. Тому він і кидається з псевдореферендумами та анексією, "частковою" мобілізацією, погрозами ядерного удару в разі продовження української атаки на захоплені території. Це – шантаж.

Лякаючи готовністю застосувати тактичну ядерну зброю по території України, Путін розраховує, що американці та європейці, затамувавши подих, спостерігатимуть за цим жахом, але нічого не зроблять. Загроза застосування тактичної ядерної зброї загнаним у кут щуром стає цілком реальною.

Але він прорахувався. Пентагон заявив, що шантаж застосуванням ядерної зброї не вплине на військову підтримку України. Ентоні Блінкен наголосив, що "безрозсудні ядерні погрози Росії мають бути негайно припинені".

Директор ЦРУ Вільям Бернс сказав, що американська розвідспільнота "не бачить практичних доказів" того, що він думає про використання ядерної зброї. "Що нам потрібно зробити, то це поставитися до цього серйозно, стежити за ознаками реальних приготувань", – наголосив він.

Ядерну зброю та розщеп­лювані матеріали не так просто приховати. Згадайте історію з отруєнням ФСБ критика Кремля Олександра Литвиненка – тоді західні спецслужби беззаперечно довели застосування вбивцями полонію за радіоактивним слідом, який ті залишили по всій Європі. Так і з ядерними боєголовками. Їхній смертоносний вміст завжди залишає радіоактивний шлейф. Радіоактивні сліди дистанційно відстежують засоби геофізичної розвідки – "розвідки фізичних полів". І якщо наші партнери кажуть, що поки що, наприклад, в окупованому Криму не виявлено ядерної зброї, то там її нині немає. А тільки-но з'явиться – про це стане відомо.

"Украй необхідно повернутися до джерела російської впевненості, а саме – до безкарності. Будь-які кроки до застосування тактичної ядерної зброї мають бути припинені з використанням усього арсеналу засобів, що є в розпорядженні країн світу. Адже, починаючи з цього моменту, РФ стане вже не лише загрозою для мирного співіснування України, інших її сусідів і низки європейських країн, а й державою-терорис­том світового масштабу", – наголосили у своїй статті генерали Залужний і Забродський. І світовий політикум їх почув. І реагує. Спроба Путіна застосувати ядерну зброю стане його останнім кроком у прірву.

До речі, ймовірність ядерного удару є дуже низькою, вважають в американському Інституті вивчення війни (ISW).

Шанси того, що Росія застосує ядерну тактичну зброю в Україні є низькими. Вони намагаються залякати Україну й змусити її відступити, а також залякати західних партнерів, щоб припинити їхню допомогу. Проте, експерти ISW не думають, що РФ справді хоче застосувати ядерну зброю.

Наші інтереси: 

Припинити істерику щодо загроз та ядерного шантажу РФ.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи