Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Сьогодні Свято Покрови Пресвятої Богородиці

“Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем". На Покрову упродовж всього дня спостерігали за погодою:

 якщо з Півдня дув низовий вітер, зима буде теплою, якщо дув вітер із Півночі – холодною, із Заходу – сніжною. Коли протягом дня вітер змінює напрямок, то й зима буде нестійкою. Якщо на Покрову листя з вишень не опало, зима буде теплою, і якщо сніг не випав, то його не буде і в листопаді.

Для козаків свято Покрови було найбільшим і найзначущим святом. В цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою

Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву - Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.

Сьогодні, 14 жовтня 2014 рокуПрезидент Петро Порошенко визначив 14 жовтня Днем захисника України. Згідно з Указом Президента України, втрачає чинність Указ президента України від 23 лютого 1999 року «Про день захисника Вітчизни».

 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Доктор Смалець.

Зверніть увагу, що це свято символізує як чоловіче так і жіноче начало. Крім того, воно ще й символічно і гармонійно об'єднує ці дві первинні основи, оскільки відмічається в один день. (На противагу сумнозвісному Пуриму, розділеному на 23 лютого та 8 березня)

Зображення користувача Зоріна Небокрай.

Так, цікаво утворено. Хто зна... Я не довіряю вже нікому, надивившись на жидівські витвори. Туман яром... Хоч може і добре, бо так Покрова стане визнаною захисницею, а ми до неї приєднаємося в підмогу.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!