Соціал-національна асамблея

Соціал-Національна Асамблея об'єднує у собі кілька соціал-націоналістичних організацій на шляху створення єдиної соціал-націоналістичної організації для побудови Великої України.

Історія

Соціал-націоналізм почав відроджуватись на початку 1990-их років в колах українських інтегральних націоналістів. У 1991 році  була утворена Соціал-Національна партія України, ідеологічною базою якої був соціальний націоналізм. Після розпаду СНПУ її наступник ВО «Свобода» відходить від відвертого декларування ідеології соціал-націоналізму.

Також на ідеології соціал-націоналізму засновують свою діяльність громадські організації:

Новітню історію соціал-націоналізму варто розпочинати з 8 листопада 2008 р., коли у м.Києві було проведено нараду керівників соціал-націоналістичних організацій України та прийнято рішення про утворення єдиної соціал-націоналістичної сили — Соціал-Національної Асамблеї (СНА), яка на першому етапі організаційно об'єднала 4 соціал-націоналістичні організації («Патріот України», НД «РіД», ЧПР «Українська Альтернатива» та ГО «СіЧ»).

Структура

СНА об'єднує у своїх лавах усіх національно мислячих і активних українців, котрі належать до суспільно корисних працюючих верств. Станом на листопад 2011 р. СНА має свої осередки у 19 регіонах України, веде діяльність в усіх сферах суспільного життя. До структур підпорядкованих СНА належать:

  • “Патріот України” – революційний авангард українського соціал-націоналістичного руху. Утворений (відновлений) у 2005 р. Ставить перед собою найскладніші завдання захисту Нації, прямої дії; охоронні функції СНА.
  • Соціал-Національні Профспілки України - профспілковий рух соціал-націоналістів. СНПУ було утворено в 2010 р. Ставить перед собою завдання захисту соціальних інтересів української Нації.
  • “Здорова Нація” – громадська кампанія, утворена 2010 р., ставить собі за мету пропаганду здорового способу життя та спорту серед українців.

Ідеологія

Соціал-націоналізм як ідеологія

А. Білецький та О. Однороженко визначають соціал-націоналізм як ідеологію, що базується на максималізмі, національно-расовому егоїзмі, любові до свого, нетерпимості до ворожого та активізмі.

Базовими принципами соціал-націоналізму є:

  • Соціальність («Ми не відмітаємо існування багатих, але відкидаємо можливість існування бідних»)
  • Расовість («Люди від природи народжуються з різними здібностями та можливостями і тому найбільше щастя людини – це коли вона знаходить власне місце в національній ієрархії та сумлінно виконує своє життєве завдання»)
  • Великодержавність («Це питання, як не дивно, не стільки політичне, скільки біологічне. Будь-який живий організм в природі прагне розширення, розмноження, збільшення. Цей закон універсальний і для інфузорії-туфельки, і для людини, і для нації-раси»)

Щодо основної мети своєї ідеології, то соціал-націоналісти розуміють її так: «витворення, замість купи розрізнених індивідуумів, механічно об'єднаних назвою «українці» та наявністю українського паспорту, Національної Надспільноти — єдиного біологічного організму, який буде складатися з Нових Людей — фізично, інтелектуально і духовно розвинутих осіб. З маси індивідуумів має постати Нація, а зі слабкої сучасної людини — Надлюдина».[1]

Державний устрій

1. Організований Український Націоналізм змагає за створення політичного, соціального та господарського ладу Української Держави на принципах Націократії, що має забезпечити всебічний і максимальний розвиток Української Нації та всіх її представників.

2. Націократія – це влада Нації у власній Державі, яка спирається на організованій і солідарній співпраці всіх соціально корисних верств, об’єднаних – відповідно до їх суспільних і професійно-виробничих функцій – в представницьких органах державного управління.

3. Основні засади Націократії – Національна солідарність (надкласовість і антипартійність), авторитаризм (особиста відповідальність керівників всіх рівнів за свої дії), якісна суспільна ієрархія і дисципліна, суспільний контроль, самоорганізація та самоврядність.

4. Націократія в політичному плані являє собою систему за якої політична влада всеціло належить Українській Нації через її найбільш талановитих, ідеалістичних та національно-альтруїстичних представників, що здатні забезпечити належний розвиток Нації та її конкурентоспроможність.

5. Українська Держава максимально сприяє індивідуальному розвитку кожної Української людини та її творчих здібностей, а також заохочує всі форми самоорганізації в рамках професійних груп та територіальних громад. Разом з тим в Українській Державі заборонене існування політичних партій, груп, організацій та ідеологічних гуртів.

6. На всіх державних та соціальних рівнях впроваджується принцип прямої взаємозалежності прав та обов’язків. Невиконання обов’язків перед Нацією та Державою тягне за собою обмеження прав громадянина або позбавлення громадянства.

7. Вся повнота верховної влади (виконавчої, законодавчої та судової) Української Держави знаходиться в руках Голови Держави, який несе особисту відповідальність перед Нацією власними кров’ю та майном.

8. Свою владу Голова Держави виконує через відповідальний перед ним Державний Уряд, на чолі якого він стоїть особисто.[2]

Серед організацій, що ввійшли до Правого Сектора, СНА вирізняється тим, що орієнтується не на постать Бандери, а на Коновальця і конституцію Сціборського.

Діяльність

СНА регулярно проводить соціальні (проти вирубки парків, допомога дитячим будинкам та інше), культурні (захист українських церков, марші УПА, захист україномовних видань) та загальнодержавницькі (вимоги повернення ядерного статусу) акції. Структурний підрозділ СНА "Патріот України" регулярно проводить військово-спортивні тренування молоді.

Під егідою СНА існує громадська спортивна кампанія "Здорова Нація", що пропагує здоровий спосіб життя та спорт серед молоді.

Репресії

2011 року у серпні за справою "васильківських терористів" було заарештовано декілька активістів організації. Звинувачення за статтею "тероризм" та ще декількома статтями були винесені Сергію Бевзу, Ігору Мосійчуку та Володимиру Шпарі, перші два з яких були депутатами Васильківської міської ради.

Того ж року в Харкові невідомий відкрив стрілянину в офісі організації. Активісти організації в процесі самозахисту знешкодили нападника. Працівниками МВС спочатку було порушено кримінальну справу проти нападаючого, але згодом справу передали слідчому з Києва, який захисників офісу оголосив обвинувачуваними у нападі та висунули звинувачення за статтею "навмисне вбивство", а Сергія Колесніка (нападаючого) перевели у потерпілі.[1]

Входження до Правого Сектора

З перших днів антикримінального повстання на Майдані Незалежності діячі «Патріоту України» брали активну участь у ньому, увійшовши до неформального об’єднання «Правий Сектор». За розпорядженням лідера Правого Сектора Дмитра Яроша було сформовано підрозділ  “Правий сектор”-Схід, який складається з 4 (чотирьох) областей: Харківської, Донецької, Полтавської, Луганської.

Керівником силового блоку “Правого сектора”-Схід було призначено  провідника Соціал-Національної Асамблеї Андрія Білецького.[3]

При цьому, як видно з ідеології СНА, соціал-націоналісти чітко дотримуються расових принципів, а Дмитро Ярош заявив, що не поділяє расових принципів [4].  Щоправда, він мав на увазі ВО «Свобода».

Події 2014 року

15 березня 2014 року на офіс Соціал-Національної  асамблеї вчинено напад, який вдалося відбити. Як повідомлено на сайті цієї організації, напад здійснено промосковськими провокаторами. Керував обороною офісу провідник Андрій Білецький.[6]

Критика

Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи, у листі ло Центрального правління Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка у вересні 2008 р. писав: «За свідченням правоохоронних структур та правозахисних організацій, дуже тісними є переплетіння воєнізованої праворадикальної організації «Патріот України» з «Російським православним націонал-соціалістичним рухом». [5]

Символіка

Символом Соціал-національної асамблеї є «Ідея нації»:

Джерела

1. Стаття вікіпедії про СНА.

2. Офіційний сайт СНА.

3. Повідомлення про створення підрозділу "Правий Сектор"-Схід.

4. Інтерв'ю Дмитра Яроша.

5. Стаття вікіпедії про "Патріот України".

6. Спроби штурму офісу “Патріоту України” в Харкові

Гравець: 
Ельф Цілісний
1462

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка