Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Скільки коштує Насіров: 100 млн гривень у зрозумілих для пересічного українця вимірах

Спецтема:

За відстороненого від виконання обов’язків голови Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова дружина внесла заставу в розмірі 100 мільйонів гривень. Походження цих грошей зараз перевіряє НАБУ. Сума виглядає для пересічного українця якщо не астрономічною, то точно вражаючою. Тож як обрахувати 100 мільйонів гривень у зрозумілих для всіх речах: пенсіях, безпілотниках, бюджетах міст, потребах дитячих будинків?

nasirov.png

"Нє віноватая Я! Грошей не маю і скільки маю паспортів, не знаю!"

На десятий день утримання дружина внесла за нього 100 мільйонів гривень. Хоча раніше адвокати Насірова говорили, що не планують цього, та й родина таких грошей не має.

 

 

Поки Насіров вдома, народ взявся за цифри:

Чи мала родина Насірова гроші на заставу?

Родина Насірових досить заможна: у жовтні Роман Насіров задекларував 1 мільйон 160 тисяч доларів, 450 тисяч євро та 4 мільйони 350 тисяч гривень лише готівкою. Його дружина Катерина Глімбовська – 320 тисяч доларів, 240 тисяч євро та понад 3 мільйони гривень готівкою. Окрім цього подружжя відзвітувало про численні земельні ділянки, банківські рахунки, кілька дорогих авто.

Дружина Насірова володіє британською фірмой Altis ltd. А батько бізнес-вумен Катерини – будівельний магнат Олександр Глімбовський, який очолює Altis Holding.

Проте подружжю за останній час ще довелось витратитись на послуги 9 адвокатів. Їхній колега по професії Віталій Власюк погодився озвучити, скільки коштує на ринку адвокатська послуга такого рівня.

 «Це може коштувати приблизно 300-400 доларів на годину роботи. Але, звичайно, у справі такого калібру може бути й більше. Хто як домовляється», – сказав адвокат Власюк.

Це чотири річних бюджети міста Яготин

Щоби зрозуміти, наскільки значущою може бути сума у 100 мільйонів гривень, її можна обрахувати в бюджетах міста Яготин, що у Київській області. Витрати цього 20-тисяного населеного пункту на рік – 26 мільйонів гривень.

100 мільйонів гривень – це велика сума для Яготина, на яку місто могло би жити майже чотири роки, говорить мер Наталія Дзюба.

 «Це, практично, 50 кілометрів доріг, можна було би заасфальтувати усе місто! А інший варіант – можна було би провести реконструкцію стадіону спортивного. На його реконструкцію, на будівництво басейну потрібно 18 мільйонів. А ще 10 ми би пустили на смітник, тобто поставили би туди переробну лінію. І вже решту тоді – на дороги. І жителі міста були би щасливі», – говорить мер Яготина.

Це 200 реанімобілів для армії

100 мільйонів гривень – це 1200 тепловізорів для армії, кожен із яких коштує 70-75 тисяч гривень, говорить голова фонду «Повертайся живим» Віталій Дейнега.

 «У нас на передовій стоїть десь 12 піхотних бригад. Це можна в кожну дати по 100 тепловізорів. Це дуже велика перевага для наших у нічному бою», – говорить Дейнега.

Один сучасний реанімобіль із усім обладнанням, привезений із Європи, коштує близько півмільйона гривень, продовжує він.

 «Це 200 реанімобілів, майже у кожну роту на передовій. Це у кілька разів більше, ніж там треба», – каже волонтер.

Найкращий безпілотник зараз коштує для волонтерів 40 тисяч доларів, тобто близько мільйона гривень, говорить засновник «Повернись живим». Таким чином, застава Насірова коштує стільки ж, як сто безпілотників.

«Цим безпілотником можна злітати в Ростов і назад, облетіти майже всю лінію зіткнення і назад за один виліт. Це перевага в артилерії, в розвідці, видно, хто куди пішов. Продовжувати про ці 100 мільйонів можна безкінечно», – говорить Дейнега.

Це пенсії на рік для тисяч пенсіонерів

Середня пенсії в Україні зараз – 1828 гривень. Тож 100 мільйонів гривень – це разова грошова виплата від держави для майже 55 тисяч пенсіонерів. Іншими словами, це пенсії для всього населення Енергодара, що у Запорізькій області, якби там жили лише люди похилого віку. Або ж на ці гроші можна рік виплачувати пенсії для понад 4500 пенсіонерів.

«Я не знаю, скільки це – 100 мільйонів. Я таких грошей і за все життя в руках, мабуть не тримала», – сказала Ольга Дмитрівна, жителька одного зі столичних спальних масивів.

Або ж розмір застави Насірова можна обрахувати в одній із найпопулярніших в Україні круп – гречці. Ціни на неї відрізняються, залежно від супермаркету та базару. Проте, якщо орієнтуватись на середню вартість у 35 гривень за кілограм, то на 100 мільйонів можна купити понад 2850 тонн крупи. Щоби її перевезти, знадобилось би 6 найбільших у світі самоскидів БелАЗ-75710.

Це медичні кабінети для тисячі дитячих будинків

На розмір застави Насірова можна було би також обладнати медичні кабінети для тисячі дитячих будинків, розповідає Ірина Сиротенко із благодійного фонду «Благомай».

«Це, починаючи, від столів, стільців, медичних шафок для препаратів, ваги для зважування дітей. Також кушетки, нові умивальники, ростометри для діток. лампи для огляду, тонометри. Це все дуже треба в дитячих будинках», – сказала Ірина Сиротенко.

Залежно від суми, яку вдається зібрати волонтерам, можуть ще докупити транспортні шини Дитерікса для кінцівок, кварцові лампи, сумки-холодильники. Сиротенко розповідає, що їй із однодумцями за минулий рік вдалось обладнати два таких кабінети, цьогоріч закуповують речі та препарати для ще двох. Кожен такий медичний кабінет може надавати медичну допомогу, на яку в держави часто бракує грошей, для 100 дітей у дитячому будинку.

Це комп’ютерні класи для сотень сільських шкіл

На 100 мільйонів гривень можна також закупити техніку для понад 830 сільських шкіл, говорить керівник відділу інституту модернізації змісту освіти МОН України Галина Наконечна.

«Навчально-комп’ютерний комплекс зазвичай складається із комп’ютера вчителя та 7 комп’ютерів учнів. Якщо до них ще додати принтер, сканер, інтерактивну дошку чи проектор, вай-фай роутер, програмне забезпечення – це збільшує ціну. Приблизно 110-120 тисяч коштуватиме повний кабінет», – говорить Галина Наконечна.

 

Прокурори НАБУ та САП просили у Солом’янського суду призначити для Романа Насірова заставу в розмірі 2-х мільярдів гривень ( а цікаво, таку б суму принесли? - прим. НО)  – орієнтовна сума збитку, якого він завдав державі за версією сторони звинувачення.

У НАБУ вже повідомили, що перевірять походження сплаченої дружиною Насірова застави у 100 мільйонів гривень. Завдаток – це не викуп, а грошова гарантія, що підозрюваний залишатиметься під контролем правоохоронців.

Відсторонений від виконання обов’язків керівника ДФС Роман Насіров заявляє, що процес проти нього є політичним, а він сам – невинуватий. Він запевняє, що не планував і не планує тікати, а захищатиме себе і надалі у суді.

 

Наші інтереси: 

Верхівка втратила повністю зв'язок з реальністю, в якій живе народ.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Можна організовувати політичний тоталізатор!

Мої версії:
- Насіров втече за кордон;
- Насірова вб'є кілер;
- Насіров помре "від серцевого нападу";
- Насіров загине в результаті "нещасного випадку";
- Насіров "зникне без вісті".

Але щоб там не сталося, на мою думку, Насіров довго не проживе. І до суду не доживе! Ставлю 200 галів (мої версії) проти 1 - Насіров предстане перед судом.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Можна організовувати політичний тоталізатор!

Мої версії:
- Насіров втече за кордон;
- Насірова вб'є кілер;
- Насіров помре "від серцевого нападу";
- Насіров загине в результаті "нещасного випадку";
- Насіров "зникне без вісті".

Але щоб там не сталося, на мою думку, Насіров довго не проживе. І до суду не доживе! Ставлю 200 галів (мої версії) проти 1 - Насіров предстане перед судом.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Для гарного наповнення державного бюджету треба щомісяця садити хоча б по 10 "насірових".

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

З подальшою конфіскацією накраденого!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

)))
А тут ще цікавіше - моральний принцип будівника нового світу:
"- За хабар, я не те що зятя, а рідну дочку на порох зітру!" :)

Володимир Федько каже:
З подальшою конфіскацією накраденого!

"- У в'язниці тебе перевиховають, років через 10 повернешся іншою людиною".

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

У комісіях які відбирають держслужбовців повинен бути присутній експерт із фізіогноміки...

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Перевірка на "детекторі брехні"!

До речі, в спецслужбах США: ЦРУ, ФБР та інших... це обов'язкова процедура. При тому перевірку першим проходить керівник служби, а останнім - прибиральниця.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

?І навіщо було вносити "заставу у 100 мільйонів гривень", якщо його "все одно посодют"?....

Анатолій Папанов: 
"- Тебе посодют, а ти не кради!"
"- Твій дім тюрма."
"- (Що робити, що робити?!) - ...сухарі сушити! Ги-ги-ги!"

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Ставлю 200 галів, що врешті-решт він втече! Замнуть увагу, затруть у процесуальних хитросплетіннях, потягнуть час, щоб народ забув. А тим часом він тихенько втече...