Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 3
  • Переглядів: 3

Сі Цзіньпін може виставити Байдену на торги голову Путіна. Все залежить від ціни

Категорія:

Сі запросив Путіна на святкування 10-річчя ініціативи «Один пояс – один шлях». Це – не військовий, а інфраструктурний проект, за яким Китай будує дороги, мости по всьому світу, пробиваючи торговельні шляхи до Піднебесної.

23032201.jpg

Фото: Sergei Karpukhin/Sputnik/AFP/Getty Images

Намісник північних територій Китаю Путін прибув у столицю Пекін вклонитися імператору. Він готовий йому задешево продавати газ, самому вкладати останні гроші в газогін «Сила Сибіру-2», пускати на Далекій схід китайських робітників, які ніколи звідти не поїдуть, і при цьому він вже давно змирився з тим, що не Росія, а лише Китай здатен говорити із Заходом на рівних, пише політолог Сергій Таран у своєму дописі на Главком.

Путіну дуже потрібна підтримка Сі Цзіньпіна. Він для нього остання надія завершити війну в Україні бодай трохи на своїх умовах.

Але у Пекіна свої інтереси. Сі запросив Путіна на святкування 10-річчя ініціативи «Один пояс – один шлях». Це – не військовий, а інфраструктурний проект, за яким Китай будує дороги, мости по всьому світу, пробиваючи торговельні шляхи до Піднебесної. І на святкування Путіна запросили разом з іншими 130 лідерами країн, де Китай може розвивати свою інфраструктуру.

Інтереси Москви та Пекіна зараз не в усьому збігаються. Китаю потрібно гарантувати стрімке економічне зростання. А світова рецесія, спричинена війною в Україні, а тепер і в Ізраїлі не дасть це зробити. Ну, а Путіну потрібна тільки війна. Іншого він просто не знає і не вміє.

Сі, звісно, теж не проти потріпати нерви Вашингтону, аби потім говорити з ним на рівних. Але самому виглядати геополітичним хуліганом Сі Ціньпіну вже статус не дозволяє. Для цього у нього і є пітерський гопник, на прикладі якого він показуватиме Заходу, що не такий вже і поганий «комуністичний Китай», якщо порівнювати його з «путінською росією».

Зустріч між Байденом та Сі попередньо запланована на листопад. Не виключено, що на ній Сі й виставить президенту США голову Путіна на торги. Звісно, якщо Захід запропонує хорошу ціну.

Наші інтереси: 

Стежимо за світовою політикою, бачимо, як змінюється геополітичний розклад.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи