Важливість: 
2

Спецтема:

Шовковий шлях 2.0 – можливості для Польщі та України

Сполучення проходить через Казахстан, Каспійське море, Азербайджан, Грузію і український чорноморський порт Одеса. На території Польщі потенційно може бути організовано перевалочний пункт, який служив би для організації подальших перевезень в північному та західному напрямах.

На думку українських коментаторів страхи польської сторони стосовно маршруту нового Шовкового шляху з Китаю до Європи є невиправданими і таким, що спричинені російською пропагандою. Таку думку висловив редактор порталу Defense Express Валерій Рябих.

Найважливішу роль в проекті Шовковий шлях 2.0 відіграє точка зору осіб, що приймають рішення в Китаї. На цей час єдиною реальною загрозою для обходу Польщі (і, доречи, України) буде відповідний маршрут через територію Туреччини (яка зараз працює над будівництвом залізничної колії від кордону з Грузією до Босфору). Таким чином, в спільних інтересах Варшави та Києва є переконати Китай використовувати маршрут, що йтиме через обидві країни і вестиме до Німеччини та інших країн Західної Європи.

Як передбачено на цей час, варіант сполучення проходить через Казахстан, Каспійське море, Азербайджан, Грузію і український чорноморський порт Одеса (в тестовому режимі така поїздка була здійснена в другій половині січня 2016 роки і тривала 15 днів) для перевезення залізницею в Західну Європу через Польщу, Словаччину і Угорщину (на ілюстрації).

Кожне з цих сполучень має свої переваги. Зокрема, «польський»  напрямок виграє завдяки тому, що весь залізничний маршрут з Одеси до Львова є електрифікованим, а до Перемишля, до того ж, є таким, що відповідає стандартам для українських поїздів (альтернативою є використання ширококолійної лінії PKP LHS до Славкова).

За словами представників української сторони, на території Польщі потенційно може бути організовано перевалочний пункт, який служив би для організації подальших перевезень в північному та західному напрямах.

Варіант будівництва Шовкового шляху 2.0 на північ, тобто через Білорусь до Клайпеди українська сторона може розглядати як уразливий. Це пов’язано в першу чергу з побоюваннями з приводу можливості російського тиску на білоруську владу – зокрема і у вигляді чергової «гібридної війни» за участю російських «зелених чоловічків».

Таким чином, білорусько-український кордон розглядається як напрямок потенційної військової загрози, яка ставить під сумнів будь-які проекти, пов’язані з цією країною.

Існує також висока ймовірність збройної агресії Росії проти країн Балтії: Литви, Латвії та Естонії.

Можливість обрання Пекіном варіанту транзиту до Європи за участю України та Польщі є джерелом серйозного занепокоєння в Росії, про що свідчать публікації на сторінках найбільших російських газет, в тому числі «Комсомольская правда».

Наші інтереси: 

Просуваємо тему Міжмор'я як єдину виграшну для України стратегію.

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка